Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] [2.8 AMX] Moje serce pracuje jak diesel.


ojciecdyrektor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolego może się mylę ale wydaje mi się że ten silnik jest ma rozrząd na pasku nie na łańcuchu

ale z tylu silnika walki rozrzadu polaczone sa lancuchami jak w 1.8. czy sie myle?? jesli nie to pewnie bedziesz musial wymienic napinacze ktore chyba sa dosc drogie. U mnie tez slychac lancuch ale po zdjeciu pokrywy zaworow wszystko wygladalo dosc dobrze wiec zostawilem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tylu silnika walki rozrzadu polaczone sa lancuchami jak w 1.8. czy sie myle?? jesli nie to pewnie bedziesz musial wymienic napinacze ktore chyba sa dosc drogie. U mnie tez slychac lancuch ale po zdjeciu pokrywy zaworow wszystko wygladalo dosc dobrze wiec zostawilem.

dokładnie tak jak mówisz,pasek swoją drogą a wałki są na łańcuchu.A o jakich kwotach rozmawiamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm

Tez miałem klepanie na gorze-mechanicy mowili ze do wymiany szklanki zaworów ale ostatnio zdecydowałem się na wymiane rozrządu i nastala cisza-tak więc rozrząd moze tutaj miec spore znaczenie(u mnie miał)-poprzedni miał najechane 20tys więc przy wymianie paska nie zawsze nalezy się sugerować przebiegiem rozrządu(czasami mogą trafić się kiepskie napinacze luba pasek)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t11405.0.html;highlight=napinacz ( nie wiem czy dobrze wkleilam linka - jeśli nie to prosze wpisać napinacz łańcuszka rozrządu i znajdzie ten odnośnik). W moim przypadku było podobnie ale po wymianie napinacza i popychaczy wszystko wróciło do normy i autko chodzi że aż milo posłuchać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem tylko że w moim przypadku dzwięk ten pojawił sie po wymianie rozrządu i niewiem co teraz wymieniać jeszcze raz czy szukać przyczyny gdzie indziej ? gdy ktoś wiedział to prosze o podpowiedz...

U mnie też zaczęło się po wymianie rozrządu.Sprawdziłem w serwisie ceny łańcuha i napinacza wałków :embarrassed:

ok. 2000 zł,nie nastraja pozytydwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę do tematu

U mnie tez zaczęło się dziwne stukanie w silniku (2.6 V6 ABC) po wymianie rozrządu i oleju (robione razem)

Odgłosy te dochodzą tylko na ciepłym silniku w jego górnej części Stukanie jest takie trochę tępe-metaliczne i czasem coś dzwoni Myślałem że mogą to być popychacze a teraz pojawił się temat tego łańcuszka

Chciałem zapytać czy w takim silniku jak ja mam też występuje ten łańcuszek łączący wałki rozrządu-jeśli tak to czy drogi jest jego zakup razem z napinaczem i jak się go wymienia (czy trzeba zdejmować rozrząd)?

Z góry dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze spróbuje jednej żeczy-zalać silnik olejem zgodnie ze specyfikacją VW502 00 .Może to pomoże?

Poprzednio był zalany pełnym syntetykiem 5W50 Mobill ale poradzili mi spece żeby wlać moly liqui 10W40 z dwusiarczkiem molimbdenu .teraz sprawdzając ani jeden ani drugi olej nie posiada specyfikacji VW502 00.Jeśli napinacz łańcuszka jest hydrauliczny to może mieć wpływ jakość oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w takim silniku jak ja mam też występuje ten łańcuszek łączący wałki rozrządu

Występuje tylko w silnikach mających po 2 wałki w głowicy. Ty masz po jednym wałku, napędzane paskiem rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze spróbuje jednej żeczy-zalać silnik olejem zgodnie ze specyfikacją VW502 00 .Może to pomoże?

Poprzednio był zalany pełnym syntetykiem 5W50 Mobill ale poradzili mi spece żeby wlać moly liqui 10W40 z dwusiarczkiem molimbdenu .teraz sprawdzając ani jeden ani drugi olej nie posiada specyfikacji VW502 00.Jeśli napinacz łańcuszka jest hydrauliczny to może mieć wpływ jakość oleju.

kolego daj znać czy ta wymiana oleju coś pomogła ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...