Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Nagłe duże spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Dzisiaj zauważyłem dziwnie duże spalanie. Miałem taką trasę 70 km w 90 procentach autostrada. Prędkość nie większa niż 130, jeden pasażer średnie spalanie na komputerze pokazało 6.9. Starałem się jechać oszczędnie. Zauważalne było również ze przy delikatnym naciśnięciu na podał gazu spalanie chwilowe pokazywało nawet 15L. Ani razu nie przekroczyłem 130. Jak myślicie co może być przyczyną? Z samochodem wszystko ok. Normalnie pali, jedzie itd. Proszę o odp. Co sprawdzić. Mam kompa i kabelek i dziś popołudniu będę miał możliwości podłączenia.

Aha no i tez dziwne czego wcześniej nie było samochód rozpędzony wrzucam luz puszcze gaz i spalanie chwilowe pokazuje od 1L do 2L wcześniej zawsze było 0.0

Edytowane przez mrc2410

Opublikowano

A zobacz ile wyjdzie Ci z dystrybutora spalanie. Czy to się pokrywa z tym co wskazał komputer. Jest zima, może ogrzewanie / klima też troche więcej teraz pociągnęła przez taką pogodę.

U mnie przeważnie wskazania z kompa się pokrywaly, bądź komputer zawyżał o 0.1-0.3 od faktycznego wyniku zalanych litrów do pełna na przejechane kilometry.

Ja bym jeszcze osobiście poczekał i porównał co wyszło ze spalania prawdziwie. Jak będą różnice / bądź bardzo duży wynik to bym zaczął szukać.

Opublikowano

jak wrzucisz luz i jedziesz z gorki nigdy nie bedzie pokazywal 0,0.

jak jedziesz na biegu z gorki to wtedy pali zero bo paliwo jest odcinane.

codo spalania przy 130 to troche za duzo, jesli nie hamowales i przyspieszales ciagle.

przy stalej jezdzie powinno 5,x

janusz

Opublikowano
  • Autor

Praktycznie cały czas stała prędkość 120-130

I autostrada

Edytowane przez mrc2410

Opublikowano

Może Ci hamulce trzymają, albo mało powietrza w kołach :naughty:

Moja jak nie przekracza 10/100, to sobie nawet głowy nie zawracam, że coś nie tak :decayed:

Opublikowano
  • Autor

No i po przejechaniu 108 kilometrów zatankowałem. Weszło 6.8L na fisie pokazuje 6.7L wiec pokazuje dobrze. Ale wg mnie za dużo spalił. Ok 80 km jechałem autostrada i 20 km taka dwupasmówka. Nie więcej niż 130

Opublikowano

E tam, 6,5 l w trasie to mi wciąga kobiety A2 1,4 tdi, co Ty chcesz na powietrzu jeździć :kox::hi:

Przecież masz cztelołapa :)

Przy 3,5 tys obr/min. ponad 50 KM idzie w straty przeniesienia napędu, dwa razy więcej niż w ośce :P

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

Wiem nie ma tragedii... Tylko jest zauważalna różnica do np. dnia poprzedniego. Gdzie przy dodaniu pełnego gazu np na 2 nigdy mi nie wyskoczyło na kompie 30 czy tam 40L na 100. A teraz tak mam... Dlatego pytam gdzie by zaglądnąc co by sprawdzić czy wszystko jest ok. Po za tym temperatura otoczenia tez jest inna u mnie +10, co innego gdyby było na minusie, wtedy by tematu nie było.

41fe317937059bc22ad2e1f18ae0e61a.jpg

8a3e56913905f4906fd0482ffdbd91e8.jpg

d2c12a5e66c9738491e857b4a554e48e.jpg

O

Takie coś jeszcze na szybko... Do oceny.

Edytowane przez mrc2410

Opublikowano

mrc2410, a jakie mialeś wcześniej spalanie? Ja jeżdżąc głównie po autostradzie, trochę po Krakowie i okolicach Rzeszowa mieszczę się w przedziale 5.8 - 6.5 przeciętnie przy każdym tankowaniu.

Prędkość autostradowa 150km/h, a miasto to wiadomo zależne od korków. Tylko ja nie mam quatro.

Opublikowano
  • Autor

No na 30 km drogi przy prędkości 100 potrafiłem zejść do 5.5. Teraz ten odcinek jechałem tak samo i spalanie 7.0.

Ogólnie jeżdżąc to zawsze było ok 6-7 po mieście.

Edytowane przez mrc2410

Opublikowano

mrc2410, a jakie mialeś wcześniej spalanie? Ja jeżdżąc głównie po autostradzie, trochę po Krakowie i okolicach Rzeszowa mieszczę się w przedziale 5.8 - 6.5 przeciętnie przy każdym tankowaniu.

Prędkość autostradowa 150km/h, a miasto to wiadomo zależne od korków. Tylko ja nie mam quatro.

Przy póltorej paki na budziku w quattro trzeba dodać ok.1,5l/100km :decayed:

No na 30 km drogi przy prędkości 100 potrafiłem zejść do 5.5. Teraz ten odcinek jechałem tak samo i spalanie 7.0.

Ogólnie jeżdżąc to zawsze było ok 6-7 po mieście.

Ja kiedyś swoje BPW też zmusiłem do zejścia ze spalaniem do 5,7 l/100 km, ale to było tylko w celach diagnostycznych, tak się nie da jeździć :kox:

Swoją A4 latam głównie w trasy i średnie spalanie z paru tysi mam na fisie 9,4l/100, faktycznie z dystrybutora wychodzi ok. 9,6 :P

A jak się puszczę bez trzymanki to średnie z trasy pokazuje ponad 11 :naughty:

Jak Wy jeździcie że wam w trasie pali poniżej pięciu ??? :kox:

P.S.

Przy mocnym , porywistym wietrze , byle nie w plecy , spalanie spokojnie może wzrosnąć o jeden literek na setkę, tak że się nie stresuj, poczekaj jak się trochę uspokoi, żebyś na próżno nie popadł w remonty :grin:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

Ależ oczywiście ze to nie jazda. Tak sobie jechałem do pracy na luzie i tyle wyszło. Szczerze to nie pamiętam kiedy miałem spalanie ok. 9 po przejechaniu tam powiedzmy 5 km.

Opublikowano

Jazda na luzie zwiększa spalanie zasada eko jazdy.Moje 215km i 415 momentu pożera w trasie 6 ltrów przy ostrym butowaniu

Opublikowano

Moje 215km i 415 momentu pożera w trasie 6 ltrów przy ostrym butowaniu

Żeby autem z takimi parametrami dało się ostro butować , w dodatku przy napędzie na jedną ośkę, to trzeba by było założyć bliźniaki na przód :decayed:

A przy takim spalaniu to jest to tylko co najwyżej spacerek :P:hi:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

Moje 215km i 415 momentu pożera w trasie 6 ltrów przy ostrym butowaniu

Żeby autem z takimi parametrami dało się ostro butować , w dodatku przy napędzie na jedną ośkę, to trzeba by było założyć bliźniaki na przód :decayed:

A przy takim spalaniu to jest to tylko co najwyżej spacerek :P:hi:

Takie to brzydkie i brudne i napęd na jedna oś feee :( a i tak do tej pory każde 2.0 tdi dostaje baty a zwłaszcza quattro jak ja jadę z wiatrem :banan:.Pozdrawiam.

Opublikowano

Mi awx 5 biegów na trasie 5,8 - 6,1 a po mieście 10 - 11. I nie ma siły na to, przepływka, map sensor, czujnik temperatury itp wsio nowe od superb i jak paliło tak pali dużo.

Opublikowano

Ja w BKE 1.9 115KM 5biegow mam 7.5l/100km na autostradzie przy 130km/h. Przerobilem juz wszystko od przeplywki, poprzez katalizator az do egr itp. Nie robilem logow, ale gosc ktory je robil twierdzi ze jest wszystko OK. Nie dawalem tylko pompowtryskow do testow. Dzis jadac 150km/h bylem w szoku - pokazywal 6.5l. Ale dzis byl mocny huragan i jak sie okazalo jechalem z wiatrem a w droge powrtona przy 100km/h i mocnym wiatrem pod prad palil 8.5 przy 100km/h!!!! Nie mialo to sensu wiec jechalem za ciezarowka i momentalnie spadlo do 5.5-6.5l, tylko co to za jazda z taka predkoscia?

POWER-KRIS, przy jakich predkosciach masz takie spalanie?

Opublikowano

Moje 215km i 415 momentu pożera w trasie 6 ltrów przy ostrym butowaniu

Żeby autem z takimi parametrami dało się ostro butować , w dodatku przy napędzie na jedną ośkę, to trzeba by było założyć bliźniaki na przód :decayed:

A przy takim spalaniu to jest to tylko co najwyżej spacerek :P:hi:

Takie to brzydkie i brudne i napęd na jedna oś feee :( a i tak do tej pory każde 2.0 tdi dostaje baty a zwłaszcza quattro jak ja jadę z wiatrem :banan:.Pozdrawiam.

Ja w przeciwieństwie do Ciebie używam auta do szybkiego przemieszczania się , nie do wyścigów na ćwiartkę.

Chciał bym zobaczyć Ciebie jadącego zimą 100-120 km/h po śniegu :decayed:

Opublikowano

Moje 215km i 415 momentu pożera w trasie 6 ltrów przy ostrym butowaniu

Żeby autem z takimi parametrami dało się ostro butować , w dodatku przy napędzie na jedną ośkę, to trzeba by było założyć bliźniaki na przód :decayed:

A przy takim spalaniu to jest to tylko co najwyżej spacerek :P:hi:

Takie to brzydkie i brudne i napęd na jedna oś feee :( a i tak do tej pory każde 2.0 tdi dostaje baty a zwłaszcza quattro jak ja jadę z wiatrem :banan:.Pozdrawiam.

Ja w przeciwieństwie do Ciebie używam auta do szybkiego przemieszczania się , nie do wyścigów na ćwiartkę.

Chciał bym zobaczyć Ciebie jadącego zimą 100-120 km/h po śniegu :decayed:

Nigdy nie startowałem na ćwiartkę Bo moje auto nie do tego .A co do prędkości na śniegu pewnie ze nie jeżdżę tak jak piszesz ja chce żyć :) .Widziałem trzy quattro po jazdach z ułańską fantazją po śniegu lub mokrym asfalcie.Czytaj po wypatku :( .Pozdrawiam

Opublikowano

Ja idiotą nie jestem, jak dożyłem 49 latek, ale nie raz z taką prędkością jeździłem po śniegu, muszą być tylko trochę sprzyjające warunki, dobre buty i nie ma problemu, trzeba tylko znać możliwości swego auta i umieć prawidłowo ocenić warunki.

I jeszcze najważniejsze, trzeba myśleć za tych co jadą 30 na godzinę, bo im nawet przez głowę nie przejdzie , że można w takich warunkach tak jechać :):decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.