Skocz do zawartości
IGNOROWANY

otwieranie drzwi, centralny zamek


Ryku

Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem ten problem - coraz ciężej jest znaleźć zamek o takim numerze.

Trzeba by sprawdzić schematy i podmienić wtyczkę. Ew. dorwać wiązkę do nowego zamka i podmienić (to tylko kabel pomiędzy sterownikiem drzwi a zamkiem).

----------------

Zobacz kolego różnice pomiędzy dwoma rodzajami wtyczek:

VHembAX.png

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamki w drzwiach można naprawić dosyć tanim kosztem. U mnie także występował problem otwierania drzwi z pilota. Trzeba rozebrać zamek na części pierwsze.Na jednym z silniczków wypala się pin wystarczy go wyczyścić i nadlać delikatnie cyną. Dosyć popularny problem w A3,A4,A5. Zabieg jest trwały ponieważ pierwszemu klientowi naprawiałem to 2 lata temu i zamek dalej działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, masz jakąś instrukcję jak rozebrać ten zamek w taki sposób, żeby go potem bez problemu złożyć? Ja po wymianie rozebrałem już 2 sztuki dla testu, ale te trybiki i sprężynki wydają się nie do poskładania.

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego schematu nie mam. Rozkręcam zamek. Potem żeby go rozdzielić trzeba odpiąć 2 "maczugi" zieloną i żółtą. Następnie mam zamek w 2 połówkach 1 część mechaniczna a w 2 są ukryte silniczki (biała obudowa) W czwartek będę miał na warsztacie do naprawy zamek to zrobie fotorelacje z tej naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego schematu nie mam. Rozkręcam zamek. Potem żeby go rozdzielić trzeba odpiąć 2 "maczugi" zieloną i żółtą. Następnie mam zamek w 2 połówkach 1 część mechaniczna a w 2 są ukryte silniczki (biała obudowa) W czwartek będę miał na warsztacie do naprawy zamek to zrobie fotorelacje z tej naprawy.

Witam wszystkich.

Posiadam Audi A4 B8 2008 r , sedan 2.0 TDI

mam problem z otwieraniem drzwi strona prawa przód . A mianowicie:

- po zamknięciu z pilota drzwi wszystkie się zamykają , a gdy otwieram tylko przednie prawe się nie otwierają z zewnątrz . Od środka otworze normalnie i potem już sie otwierają aż do momentu gdy znów je zamknę z pilota.

- Rozbierałem już zamek na części , wszystko nasmarowałem i silniczki w zamku są sprawne.

- cięgna są prawidłowo zamocowane do zamka i do klamki

Proszę o pomoc bo nie wie co jeszcze może szwankować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam wszystkich.

Posiadam Audi A4 B8 2008 r , sedan 2.0 TDI

mam problem z otwieraniem drzwi strona prawa przód . A mianowicie:
- po zamknięciu z pilota drzwi wszystkie się zamykają , a gdy otwieram tylko przednie prawe się nie otwierają z zewnątrz . Od środka otworze normalnie i potem już sie otwierają aż do momentu gdy znów je zamknę z pilota.

- Rozbierałem już zamek na części , wszystko nasmarowałem i silniczki w zamku są sprawne.
- cięgna są prawidłowo zamocowane do zamka i do klamki

Proszę o pomoc bo nie wie co jeszcze może szwankować??

Zamek do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Posiadam Audi A4 B8 2008 r , sedan 2.0 TDI

mam problem z otwieraniem drzwi strona prawa przód . A mianowicie:

- po zamknięciu z pilota drzwi wszystkie się zamykają , a gdy otwieram tylko przednie prawe się nie otwierają z zewnątrz . Od środka otworze normalnie i potem już sie otwierają aż do momentu gdy znów je zamknę z pilota.

- Rozbierałem już zamek na części , wszystko nasmarowałem i silniczki w zamku są sprawne.

- cięgna są prawidłowo zamocowane do zamka i do klamki

Proszę o pomoc bo nie wie co jeszcze może szwankować??

Zamek do wymiany

a miałeś podobne objawy z tym zamkiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest możliwe że poprostu kupiłem wadliwy zamek na allegro?? w sumie całego go rozebrałem ten z allegro oraz mój i silniczki wszystkie są sprawne bo sprawdzałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że jest możliwe.

Ale zamiast wróżyć, lepiej podłączyć kabel i zobaczyć jakie błędy Ci się logują. Bo może to być również wina wiązki drzwi, może jakaś wtyczka padła, a może sterownik drzwi... Na ślepo szybko nie znajdziesz przyczyny, chociaż najbardziej prawdopodobną jest uwalony zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że jest możliwe.

Ale zamiast wróżyć, lepiej podłączyć kabel i zobaczyć jakie błędy Ci się logują. Bo może to być również wina wiązki drzwi, może jakaś wtyczka padła, a może sterownik drzwi... Na ślepo szybko nie znajdziesz przyczyny, chociaż najbardziej prawdopodobną jest uwalony zamek.

OK.

to sprawdzę wiązkę kabli oraz tą wtyczkę jeszcze. i po podpięciu ODISA wywala mi że jest :" Niezrozumiały sygnał"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli raczej to bedzie zamek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie takie same objawy - pomogła wymiana zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam audi a4b8 z lipca 2008 roku 2.0 TDi Avant czy ta kaseta

8E1837015AA

będzie pasować do mojego auta bo wydaje mi się że początek powinien być 8K, ewenualnie powiedzcie jaki symbol jest właściwej chodzi o zamek drzwi kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYŁ:

JNSjbJH.png

PRZÓD:

m8nKwa7.png

BO1e6wa.png

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie troche z innej beczki

pierwszy raz w życiu rozebrałem boczek i wyjąlem kasetę zamka wszystko raczej zapamietalem ale nie wiem czy przy składaniu ten żółty cycek na kasecie co się obraca musi być w jakiejś konkretne pozycji przy składaniu bo nie spojrzałem jak rozłączyłem ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz go włożyć (wejdzie tylko w jednej pozycji) i zabezpieczyć przekręcając (przekręci się tylko w jedną stronę i usłyszysz charakterystyczne "pyknięcie").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i złożone do kupy teraz jestem mądrzejszy i taniej wuszło, można się brać za następne.Generalnie kasetę dałem koledze mechanikowi który znał człowieka co się takimi rzeczami zajmuje, gość przykisił kasete przez 3 dni i powiedział że nie da się jej naprawić bo jest kompletnie rozwalona i spalona. Pomyślałem co mi tam jak zepsuta to bardziej nie zepsuję więc ją rozebrałem . Generalnie nic trudnego przeczyściłem styki, szczególnie jeden który posiadal jakby okpcenie, za radą jednego z użytkowników podlutowałm końcówki które wchodza w silniczek i całość zębatek przesmarowałem. Całość opisałem w skrócie bo kasetę rozbierałem i składałem ze 40 razy a za każym trzeba było lecieć do samochodu i sprawdzić czy działa. Pomijam szczegóły jka trzeba bylo sprężynkę naciągać bo pomarańczowy bolec lubi zeskoczyć, w każdym raziw za pierwszym razem jak składalem kasete zajeło mi 1,5 godziny, a za 40 to jest 1 minuta :)))w każym razie kasetę naprawiłem mimo że widziałem to wszystko pierwszy raz w życiu (wcale nie jest takie skmplikowane w środku jak się pozna) a fachowiec powiedział że "się nie da naprawić bo spalona". (nie wierzcie fachowcom) . Wracając do tematu boczek drzwi i rozpięcie linek, wyjęcie wszystko robiłem 1 raz w życiu opierając się na radach forumowiczów z kilku wątków za co wszystkim dziękuję. Kaseta działa a to zachęciło mnie do wzięcia się za pozostałe bo zostały jeszcze obie tylne. Tu oczywiście znów potrzebna porada bo kaseta lewy przód w moim aucie ma 9 pin i symbol 8j1837015a, analogicznie prawy przód jak wyczytałem ma 9 pin symbol 8j1837016a chyba ale co z tylnymi czy ten zamek z lewych przednich pasuje do lewych tylnych drzwi??????

PS w zasadzie zostaly mi tylko 2 części ale kaseta działa więc pewnie nie miały znaczenia, to takie dwa malutkie grzybki jeden szary i jeden pomarańczowy ale za cholerkę nigdzie nie pasowały :)))))))))))

Edytowane przez bananagb1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...