Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewanie szyby - zerwane paski.


budynx

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

potrzebuję pomocy chodzi o ogrzewanie tylnej szyby a dokładnie o paski z których odkleiła się srebna powłoka od ogrzewania. brązowa jest wciąż na szybie.

odkleiłem od tylnej szyby nalepke z reklamą firmy u której kupiłem auto, no i okazało się że wraz z nalepką odkleiły się dwa paski od ogrzewania szyby jeden ma dł. ok 2cm a drugi z 5cm. nastąpiło przerwanie i na dole szyba nie grzeje. czy jest coś czym można naprawić takie polączenie, czy może już ktoś przerabiał taki temat z tymi naprawami tych pasków. czy może pozostaje tylko wymiana szyby. za każdą pomoc lub sugestie wielkie dzięki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, a używałeś tego produktu? jakie jest twoje zdanie? da radę to naprawić czy może lepiej cos innego poszukac.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tego używałem i działa

tylko na początek weź odtłuść szybę, później taśme papirową przylepną obklej ładnie i równo po obu stronach równolegle do uszkodzonej ścieżki, tak by powstała pomiędzy taśmą przerwa szerokości ścieżki podgrzewającej. Później pomaluj, poczekaj aż podeschnie i oderwij delikatnie taśmę.

Będzie jak ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie jak ori bo klej ma mniejszą rezystancję niż oryginalne paski. Tym samym miejsce klejenia będzie się szybciej nagrzewało, czyli powstanie szersza plama na tle wąskich pasków.

Nie ma to tak naprawdę znaczenia poza świadomością że miejsce jest naprawiane.

Nie mniej musisz to wiedzieć zanim zadasz kolejne pytanie po wykonaniu naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm więc kolego "GreGoriO" masz jakiś pomysł albo jakiś dobry klej żeby to naprawić i żeby to chociaż było przybliżone do ori?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zastąpi, tylko wymiana szyby.

Musisz się przyzwyczaić. Możesz spróbować cieniutką warstewką kleju, ale według mnie wszystkie kleje są podobne.

Może ktoś coś jeszcze podpowie, lecz nie sądzę.

Na wszelki wypadek ubezpiecz szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"lapek85" a no widzisz kolego po to są stworzone takie fora żeby pisać o problemach i wzajemnie sobie pomagać.

a co do tych pasków to cóż będę musiał chyba tą szybę wymienić.

dzięki wielkie za wszelkie info i pomoc. pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawiam tym i polecam.Proste i skuteczne.

http://www.loctite-kleje.pl/Loctite+3863+Circuit%2B,+zestaw+do+naprawy+ścieżek+ogrzewania+tylnej+szyby+%28IDH.1151364%29_t3870.htm

Multimetr w ręce, nastawić napięcie

stałe na 20V, właczyć ogrzewanie szyby i trzeba przykładać bolce do

ścieżki. Jak nie ma napięcia to jest się na nienaruszonej ścieżce, a jak

pokazuje koło 10V to gdzieś jest przerwa. Trzeba zbliżać coraz bardziej

bolce miernika do siebie aż się znajdzie miejsce gdzie bardzo blisko siebie

pokazuje napięcie i tam właśnie jest przerwa. Zamalować i po sprawie.

Ale uzupełnianie 5cm braku to nieciekawa robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a co do tych pasków to cóż będę musiał chyba tą szybę wymienić.

Serio chcesz szybe wymieniac??? Zrob zabieg lakierem i zapomnij i temacie. Bedzie dzialac i spelniac swoja funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana to ostateczność. Puki co spróbuj naprawić. Może faktycznie się uda i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w Google "naprawa szyb ogrzewanych", znajdź zakład w Twojej okolicy i podjedź do niego. Za naprawę zapłacisz prawdopodobnie mniej niż za opakowanie lakieru przewodzącego. Trzy lata temu naprawiałem dwie ścieżki w szybie tylnej klapy, przetarte przez wożone w bagażniku na stojąco przez dwa dni koła zimowe. Zapłaciłem 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałbym tę szybę naprawić niż wymienić i raczej tak zrobię, kupię ten klej i spróbuję, najwyżej jak się nie uda to wtedy będę myślał o wymianie.

nie wiem jak to wyjdzie ta jedna nitka ma dł. ok 5cm jeden z kolegów na forum napisał że może być nieciekawa robota. no coż musze spróbować.

co do naprawy w mojej okolicy (uk) to nie za bardzo da się coś znalezć oni nie bawią się w takie naprawy raczej jak już coś to wymiana szyby i tyle.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...