Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wahania temperatury płynu chłodzącego


Hezen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj jadąc z pracy zauważyłem problem ze wskazaniem temperatury płynu chłodzącego.

Gdy silnik już się rozgrzał wskazówka stała jak dąb - 90 stopni, po kilku minutach wzrosła do 95 stopni i utrzymywała się przez kilka minut, następnie po ok 1min nagle skoczyła do 110stopni po czym po ok. 30 sek. nagle wróciła do 90 stopni :ranting:

Gdy na liczniku było 110 stopni, na kanale 51 klimatronika miałem 88 stopni (często sprawdzam temperaturę na tym kanale i trzyma się zawsze 87-90 stopni), kanał 49 pokazuje zawsze 0 (czytałem że w przedlifcie 0 na tym kanale jest u każdego?)

Gdy silnik rozgrzany czasami musi zakręcić 3-4 razy wałem żeby odpalił.

Po objawach można sądzić że to kres czujnika i czas na jego wymianę?

Może ktoś wie jakie wartości rezystencji ma ten czujnik podczas temperatury roboczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały 49 i 51 to dwa zupełnie inne pomiary temperatury. Jeden wody, drugi oleju. Tak kiedyś wyczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały 49 i 51 to dwa zupełnie inne pomiary temperatury. Jeden wody, drugi oleju. Tak kiedyś wyczytałem.

Kanał 51 z temperaturą oleju nie ma nic wspólnego. Należy korzystac z kanału 49.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie jak to jest w przedlifcie, na kanale 49 ma pokazywać temperaturę płynu chłodzącego czy nie? U mnie jest przez cały czas 0.


Nikt nie wie?
Niech ktoś sprawdzi kanał 49 w przedlifcie... to by mi bardzo pomogło.

Wysłane z mojego GT-I9100

EDIT: w przedlifcie kanał 49 zawsze pokazuje 0 ( sprawdzałem u kolegi - afn, 96r), natomiast sprawdzenie temperatury płynu chłodzącego jest na kanale 51.

Poda ktoś numer oryginalnego czujnika temperatury płynu chłodzącego?

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...