Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem po wymianie licznika


pawełrśl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku z tym że w zegarach VDO padł mi prędkościomierz i obrotomierz postanowiłem kupić inny licznik.Nie zgadza się nr i jest innej firmy ale ma te same kolory wtyczek.Po podpięciu obrotomierz pokazuje na wolnych obr ok 1800 obr,stan paliwa na starym był 1/4 na wymienionym jest 3/4.Ktoś miał taki przypadek ? Czy ten licznik jest walnięty czy mam szukać licznika tylko z moimi numerami które są w starych zegarach ? Ewentualnie czy silniczki obrotomierza i prędkościomierza innej firmy licznika niż VDO będą do VDO pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ? Nie zrobiłem nic tylko go przełożyłem


I zauważyłem że obrotek po wyłączeniu zapłonu zostaje na ok 1000 obr i paliwo też wskazówka nie opada


Dodam jeszcze że były właściciel też coś grzebał w zegarach i sam już nie wiem który zegar pokazuje prawidłowo poziom paliwa,ale obroty mi się nie zgadzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij vaga i przeprowadź test zegarów . Będziesz wiedział czy pokazują dobrze. Wskazówki raz idą na koniec skali a raz do połowy.Możliwe że obydwa liczniki są uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku b5 jeśli rok produkcji będzie ten sam to powinno działać. Chodzi o imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że masz licznik od a6 co by wyjaśniało odwrotne wskazanie ilości paliwa. Co do wskazań obrotów pewnie wystarczy odpowiednio przekodować zegary.

W vdo i jaeger są zupełnie inne silniczki więc musisz szukać z tej samej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem u siebie poważnie zawyżone wskazanie obrotomierza, okazało się że miałem wsadzony licznik od jakiegoś czterocylindrowca. Po prostym przekodowaniu VAGiem na V6 jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...