Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czujnik temperatury zewnetrznej A4


Hanyman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam takie pytanie.Nie dawno kupilem audi a4 i zauwazylem ze czasami temperatura na wyswietlaczu raz wskazuje dobrze tem. otoczenia a nieraz pokazuje nawet -35. Postanowilem sie temu przyjzec i okazalo sie ze mocowanie czujnika za zderzakiem jest ulamane i teraz czy to ze czujnik lata luzem podczas jazdy moze zle wskazywac czy poprostu jest juz walniety i trzeba go wymienic. Prosze o rade czy to czujnik czy to ze luzem lata czy moze jakis kabel nie laczy. Popzdrawiam i dziekuje z gory za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wisi luzem i temperature wskazuje prawidłowo. Wygląda to u Ciebie jakby przewód albo czujnik był walniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie nie ma znaczenia. Sprawdź wiązkę razem z wtyczką. Może nie łączy i dlatego takie cyrki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie nie ma znaczenia. Sprawdź wiązkę razem z wtyczką. Może nie łączy i dlatego takie cyrki.

Panowie jak najlepiej sprawdzic wiazke, gdzie sie konczy wiazka i czy sie orjentujecie sie ile moze kosztowac taki czujnik ze by nie byl made in china i dzieiki za odpowiedz

i czy moga byc inne przyczyny takiego swirowania temperatury niz czujnik lub wiazka czy tylko to moze byc odpowiedzialne za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka idzie chyba aż do licznika. Wiązkę najlepiej sprawdzić ohmomierzem. Ori używke czujnik za grosze kupisz na forum. Napisz do ASO może też w dobrych pieniądzach będą mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdarza się że pokazuje Ci -35 stopni tooznacza że tak jakbyś go miał odpiętego czyli jakby wogóle w danym momencie nie było..więc albo czujnik albo właśnie wiązka bądź wtyczka do przejrzenia..a vag nie zapisał nic odnośnie tego czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdarza się że pokazuje Ci -35 stopni tooznacza że tak jakbyś go miał odpiętego czyli jakby wogóle w danym momencie nie było..więc albo czujnik albo właśnie wiązka bądź wtyczka do przejrzenia..a vag nie zapisał nic odnośnie tego czujnika?

jeszcze nie sprawdzalem vagiem ale moze sie podlacze i sprawdze co pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik przed chłodnicą o ile pamiętam jest od klimy i nie idzie do licznika. W b5 z klimą miałem czujnik, a termometru nie. Dołożyłem termometr, czujnik, zegary i było ok. Po jakimś czasie temperaturę przekłamywało i powodem była słaba masa przy czujniku. Po poprawieniu problemów więcej już nie było.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik przed chłodnicą o ile pamiętam jest od klimy i nie idzie do licznika. W b5 z klimą miałem czujnik, a termometru nie. Dołożyłem termometr, czujnik, zegary i było ok. Po jakimś czasie temperaturę przekłamywało i powodem była słaba masa przy czujniku. Po poprawieniu problemów więcej już nie było.

A czujnik na podzszybiu za co odpowiada?bo mnie sie wydaje ze to wlasnie on odpowiada za climatronica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na podszybiu miałem czujnik od termometru umieszczonego między zegarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to od czego jest ten czujnik za zderzakiem a przed chlodnica klimy i gdzie jest ten czujnik co wskazuje temperature otoczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przed chłodnicą jest do mierzenia temp.zewnętrznego powietrza, a ta informacja idzie do klimatronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a ma ktos moze schemat jak idzie wiazka od czujnika do zegarow bo chce wiedziec czy masz jakies przejscie zeby mozna bylo sprawdzic czy nie ma przebicia na kablu lub na kostce i czy jest dobra masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie ma znaczenia ale moje opisywane przykłady dotyczyły przedlifta, bez fisu. Ja termometru pomiędzy zegarami nie miałem( dokładałem). W polifcie może być inaczej, choć wcale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik na kokpicie na podszybiu jest do cklimatronica a czujnik ten za zderzakiem jest od temperatury zewnetrznej i on pokazuje ci na zegarach temerature otoczenia.


Może to nie ma znaczenia ale moje opisywane przykłady dotyczyły przedlifta, bez fisu. Ja termometru pomiędzy zegarami nie miałem( dokładałem). W polifcie może być inaczej, choć wcale nie musi.

Czytaj dokladnie o co chlopakowi chodzi i jake auto posiada.skoro dzisiaj u mnie rano bylo -2 stopnie to uwazasz ze czujnik z podszybia pokazywal to samo co na zewnątrz?gdyby tak bylo to oznaczaloby to ze ze w srodku w samochodzie mam temperature -2 stopnie i szyby pozamarzalyby od środka...jak dla mnie nielogiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...