Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI AFV - dziwny wyciek oleju


pionti2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was.

Mam problem z zdiagnozowaniem miejsca wycieku oleju.

Na początku lał EGR, wymieniony oring i EGR suchutki więc musi być coś innego

Załączam fotki. Silnik był po myciu i delikatny wyciek pojawił się na łapie pod silnikiem i skrzyni biegów.

636AFn.jpg

XMx2FR.jpg


Witam was.

Mam problem z zdiagnozowaniem miejsca wycieku oleju.

Na początku lał EGR, wymieniony oring i EGR suchutki więc musi być coś innego

Załączam fotki. Silnik był po myciu i delikatny wyciek pojawił się na łapie pod silnikiem i skrzyni biegów.

636AFn.jpg

XMx2FR.jpg

Nikt nie miał czegoś podobnego? Wyciek spod uszczelki pompy Vacum, spod głowicy, turba (chociaż wygląda jakby spod kolektora wydechowego a nie samego turba ...)?

Edytowane przez pionti2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie uszczelka pokrywy zaworów. potrafi tak cieknąć że nie zauważysz :D

Ok dzięki za trop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie uszczelka pokrywy zaworów. potrafi tak cieknąć że nie zauważysz :D

Ok dzięki za trop :)

siemka i co udalo ci sie zidentyfikowac ten wyciek ja mam podobnie uszczelke kolektora wymienilem uszczelke pod pokrywa nie poniewaz mechanik powiedzial ze jest oki ale wrazie czego dal silikon silnik umyty a tam gdzie ty pokazales tez mam olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też mokro. Sprawdzałem jeszcze gniazdo wiązki elektrycznej od pompowtrysków z tyłu głowicy, było wilgotno więc może spływało tam bo silnik jest pod kątem przecież. Nie wiem czy często zdarza się wyciek z pod uszczelki kolektora ssącego, czy może spod uszczelki głowicy bardziej prawdopodobne, bo z pod uszczelki pokrywy głowicy nie cieknie mi na 1000%. Tandempompa też sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u znajomego lało się z gniazda wiązki pompowtrysków. Daliśmy ją na silikon Dirko i jest spokój.

Trzeba też pamiętać,że wg instrukcji napraw ASO nawet nowa uszczelka pod pokrywę zaworów powinna w dwóch miejscach posmarowana być silikonem. Są to zagięcia uszczelki od strony tandem pompy. Inaczej w tej okolicy będzie się pocić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie leje się na pewno z pokrywy zaworów a pod gniazdem wiązki pompowtrysków też już jest sucho. Olej pojawia się na bloku prawie na łączeniu ze skrzynią i pod kolektorami. Mam nadzieję że to nie uszczelka pod głowicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...