Skocz do zawartości
IGNOROWANY

drganie karoserii na wolnych obrotach


mortek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli są do wymiany to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. I tak i tak musisz to zrobić, a jak po wymianie nie przestanie to dalej będziemy szukać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne drgania budy na wolnych obrotach bo jak dodawałem gazu drgania ustępowały byłem u paru mechaników i każdy co innego ( kable WN -koła mają bicie -poduszki sinika-) ja uparcie twierdziłem że wydaje mi sie że to coś ze skrzynią .(macali sprawdzali i każdy twierdził że to nie skrzynia ) stawało to sie coraz bardziej irytujące i wibracje sie nasilały wiec sam wlazłem pod auto i wywaliłem półosie

jak poruszyłem flaszami przy skrzyni do których są przykręcone półośki wpadłem w szok że takie luzy są i żaden z tych pseudomechników tego nie wykrył

wywaliłem skrzynie i dałem do sprawdzenia -naprawy ,i co sie okazało ?

łożyska były już w takim stanie że mechanik mi powiedział że w ostatniej chwili dałem do roboty

oczywiście po naprawie skrzyni drgania całkowicie ustały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu ja

macherzy moi znajomi pod moją nieobecnością ustawili mi rozrząd raz jeszcze, tym razem zgodnie z tym co ustaliliśmy, powiedziałem jak się ustawia rozrząd i nie inaczej

z rozmowy wynika że obroty są już ok, że obrotomierz stoi w miejsce,

jakby tak było będę wniebowzięty, ale poczekam do niedzieli jak wrócę i odbiorę auto sam się o tym przekonując

Jak dla mnie zj***li Ci mechanicy ustawienie rozrządu skoro przed wymianą było ok

bez zdjęcia kół rozrządu w V6 nie ustawisz dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie robiłem rozrzadu w ty auucie , ale mam zamaiar, w sumie to dobry trop


ale auto poali dorze , wkreca sie an obroty bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj wydechu i będziesz wiedział czy równo chodzi silnik, być może faktycznie jakieś drobne wypadanie zapłonu ma tu miejsce :)
od tłumnika też mogą być odczówalne lekkie drgania na budzie (zmęczona plecionka, zerwany wieszak, nieszczelność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable nowe cewka tez, zapłon ok., ale nieszczelnosci w układzie wydechowym sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo wiem gdzie odpisywać bo założyłeś dwa tematy w sumie z tym samym problemem
teraz tak bo się lekkie zamieszanie zrobiło :

- jak trzymasz równy gaz na wolnych tak żeby było te ok 900 obrotów to też drży buda?
-jeśli tak no to trzeba szukać nie przyczyny drgań tylko zbyt niskich obrotów
proponuje zmiksować te dwa tematy razem nie będzie zamieszania a ludzie na forum będą mieli więcej informacji przez co łatwiej będzie można pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze zamontowales te poduszki ?? mnie jedna rz nie siadala w odpowiednia dziurke sprawdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...