Skocz do zawartości
IGNOROWANY

liqui moly - czyszczenie kolektora


marcin2403

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej kolektor wymontować i po za silnikiem go w środku wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tłoka, turbiny... to wiem. Pytam tylko czy ktoś zastosował i coś mu się stało?

Zdemontować też wiem, że najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe środki ma ta firma i zastanawiam czy nie współpracować z nimi.

www.dieselparts.pl/bgpolska-Produkty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie kolektora w specjalistycznych warsztatach naprawy silników kosztuje około 80 zł, ile kosztuje ten środek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt specyfiku ok 80 zł :)

Mówisz, że czyszczenie w warsztacie 80zł, ale zdejmują kolektor, czy też na odpalonym silniku wstrzykują płyn do kolektora?

Na prawdę nikt nie używał tego środka? No nic, jak kiedyś będę miał okazję przetestować to na pewno zdam relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na myśli demontaż kolektora we własnym zakresie. A czy ta chemia podoła na prawie 1cm smoły jaka osadza się na ściankach kolektora. mam nadzieje ze tak , co do samej firmy to nie mam wątpliwości. W zakładach naprawy kolektory też poddawane są działaniu chemii ,ale po tym wyglądają jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dimerem umyjesz i bedzie super wyglądało, w profesjonalnych zakładach takie rzeczy jak np turbo myja w myjkach ulta dzwiekowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta chemia podoła na prawie 1cm smoły jaka osadza się na ściankach kolektora.

Myślę, że nie podoła jeśli osad jest na prawdę gruby. Bardziej myślałem o nim jako o środku prewencyjnym. Szkoda, że nie wypowie się jakiś użytkownik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze za czasów 2.5 TDi używałem tego środka, kolektora nie miałem jakoś wielce zasyfionego, bardziej coś w stylu nalotu z takiej mokrej smoły, i lekko potrafiła przywiesić się zmienna geometria turbiny,po prostu działała już z nieco większym oporem. Po zastosowaniu tegoż środka kolektor stał się czysty, może nie ideał, ale praktycznie zerowy nalot, tak samo jak i geometria zaczęła działać lekko i płynnie. Żadnych negatywnych efektów nie dostrzegłem ;).

Nie polecam tego robić tylko nad trawą wogrodzie bo w miejscu wylotu wydechów wypaliło trawę :P.

Edytowane przez Ra4al
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...