Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wytłumienie drzwi


boban

Rekomendowane odpowiedzi

I bardzo dobrze Ci się wydaje, dlatego temat mojego postu brzmi "wytłumienie". Moim celem nie było wyciszanie samochodu dla samego wyciszania, tylko wytłumienie drzwi, blacharki celem eliminacji zbędnych drgań, rezonansów i usztywnienia całej konstrukcji, aby stworzyć głośnikowi w miarę znośne warunki pracy w środowisku ( samochodzie ) w jakim te warunki z założenia są niekorzystne.

powiem tak..w b6 jak i b7 drzwi wytłumiać nie ma sensu..modele te są dobrze wyciszone w porównaniu do modeli poprzednich..szkoda kasy..no chyba że się jeździ na zawody car-audio..jeśli już wyciszać to tylko dach..

Dlatego chciałem aby kolega adamooo rozwinął swój wątek bo byc może ma jakies informacje i wiedzę której ja nie posiadam, a jestem zapalonym audiomaniakiem i audiofilem zarazem. Chyba, że kolega adamooo zastosował małą prowokację :naughty: to wtedy wszystko gra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wytłumiłem u siebie, dałem spray na tapicerkę, zmieniłem głośniki i powiem że pierwszy raz nie słyszałem dużo lepszej różnicy - jest trochę lepiej ale jak ktoś nie jest zboczeńcem to niech se odpuści szkoda kasy i czasu. W nissanie efekt powalał we fiacie też, w audi już nie widać może mają lepszą blachę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wytłumiłem u siebie, dałem spray na tapicerkę, zmieniłem głośniki i powiem że pierwszy raz nie słyszałem dużo lepszej różnicy - jest trochę lepiej ale jak ktoś nie jest zboczeńcem to niech se odpuści szkoda kasy i czasu. W nissanie efekt powalał we fiacie też, w audi już nie widać może mają lepszą blachę :decayed:

Ja jestem zboczeńcem :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 jest na tyle dobrze pomyślane, że nie ma co przesadzać. Jedynie rozsądnie jest "poprawić" montaż głośnika i jego okolicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moze troche glupie pytanie ale mnie nurtuje a wiec, czy jak wygluszacie drzwi przednie to napotkane po drodze klejenia mata przewody zaklejacie pod mate czy zostawiacie na wierzchu... czy moze to jest bez roznicy, glownie chodzi mi o to czy nie beda jakass tam glosno drgaz wsrodku przy sluchaniu muzyki :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wierzchu, ja nie przyklejałem i z tego co wiem nie przykleja się. Pozostałe przewody żeby ewentualnie nie rezonowały przykleiłem osobno do maty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak wlasnie myslałem ale chcialem sie upewnic :D dzieki za info, pozdro :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij również tutaj wiele cennych informacji i zdjęć. http://www.extremecaraudio.pl/fotka.php?idkat=1&idpodkat=169&id=6284&a=1 . Jakbyś coś potrzebował zapytać to wal śmiało jestem właśnie po takiej robótce to coś tam mogę podpowiedzieć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak..w b6 jak i b7 drzwi wytłumiać nie ma sensu..modele te są dobrze wyciszone w porównaniu do modeli poprzednich..szkoda kasy..no chyba że się jeździ na zawody car-audio..jeśli już wyciszać to tylko dach..

moim zdaniem przod w b7 pasowaloby wytlumic, bo przy zwyklych glosnikac slycac drzwi na ulicy :/, a co dopiero wymiana na jakies sensowniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b5 przy serii wlasnie mam to samo, a bede se wsadzal 2 drozny system odseparowany pod wzmacniaczem wiec taki zabieg jest obowiazlowy :D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze pod seryjne radio nie trzeba wygłuszac drzwi... pod wzmaka obowiazkowo :hi:Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...