Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7] ESP wymiana modułu.


fortis

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem sobie, że to rekordem zalatuje i nie mogłem się powstrzymać, musiałem:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skodziarz napisał:

Hejka wszystkim, odświeżam temat. Jak robię błąd to sorry ale znalazłem rozwiązanie problemu z forum i chciałem podzielić sie rozwiązaniem.

U mnie skoda octavia 1 U 2003r 1.8T 4x4, problemem było zaświecenie sie spsporadycznie esp i abs, oczywiście od razu niedziałały po dziagnozie. U mechanika błąd G419 (stały, brak możliwości skasowania) mechanik poinformował mnie, że do wymiany jest sensor esp z dokładnie takim samym nr jak mam. Niestety nie mogłem znaleźć nowego orgi a w ASO 4200zł :O masakra.

ABS ze sporadycznych wyłączeń przestał cały czas działać, chciałem zajrzeć do sensora esp i okazało się, że taśma łącząca tak jakby była skorodowana i nieprzekazywała sygnału. Próbowałem znaleźć elektryka który to zrobi ale każdy się bał. Sam sie wziąłem i dokładnie kabelek po kabelku podłączyłem do samochodu na wyłączonym akumulatorze. Oczywiście ESP raz działało raz nie a ABS działał i byłem hepi, że przynajmniej to działa. Poszukiwałem cały czas mojego modułu ESP (1JO 907 652 A) i znałem na olx (1 szt za 600zł) do tego nie wiadomo czy by zadziałało. W końcu znalazłem skode na cześci, wszystko takie samo, sprzedawca wysłał za 70zł z przesyłką.

Odłączyłem akumulator, podpiąłem moduł (ważne aby był zamontowany tak jak powinien być - mocno i bez luzu, i nie obrócony) podłączyłem akumulator i ESP błąd zniknął. Włącznikiem do wyłączania ESP na kokpicie nacisnąłem i się pojawił, czyli prawidłowo. Podpiąłem kompa, vscan 5053 it skasowałem błąd (G419). Błąd zniknął, jazda próbna, ASR i ESP działa.

Hepi, po 2 latach w sumie od kiedy zaczął szwankować, po rozebraniu starego co naprawiałem sam (druciarsko ale byłem w desperacji) okazało się, że jeden z kabelków słabo się trzymał i może by działał ten stary ale bałem sie, że abs przestanie działać i coś rozwalę (i tak byłem hepi, że sam abs działa) Pozdrawim może moja historia komuś pomoże.

IMG_20211218_153810.jpg

IMG_20211218_153802.jpg

IMG_20211218_153821.jpg

A ja nie mogę się powstrzymać od poprawienia ?

Na telefonie lepiej sobie nie poradzę ? Żeby to miało ręce i nogi trzeba by wiele z treści zedytować, a nie jestem nauczycielem i modem w jednym, żeby się tak nad tym rozdrabniać.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...