Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ładowania z gniazda zapalniczki


m1chal_p

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem z gniazdem zapalniczki. Otóż dochodzi do niej prąd 12V, jednak po podłączeniu ładowarki do telefonu nic się nie dzieje.

Dodam, że wkład zapalniczki wymieniłem na nowy, ładowarka podłączona do gniazda w bagażniku ładuje tak jak powinna.

Zmierzyłem miernikiem i w gnieździe mam niecały 1A. Gdzie szukać przyczyny?

Edytowane przez m1chal_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro prąd piszesz że jest to może masy brakuje, rozumiem że + i - są podłączone tak jak powinny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najzwyklejszą żarówką.

Nie tylko w gnieździe zapalniczki ale również biorąc masę jak sugeruje kolega wyżej, z innego pewnego punktu, np z klemy akumulatora.

Mierniki mają to do siebie że zawsze coś tam pokażą, a żarówka powie prawdę. Dla kogoś nieobeznanego w elektryce to już będzie nie możliwe/trudne do interpretacji.

Plus masz ZAWSZE na dnie gniazda, masa (-) na ściance bocznej, nie zrób tylko zwarcia.

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wtyczce są 3 piny, wszystko wygląda w porządku. Raz telefon zaczął się ładować, jednak dopiero po pewnym czasie.

Zrobię tak jak mówicie, pociągnę przewód od klemy akumulatora i zobaczymy.

Edytowane przez m1chal_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 piny, bo trzeci to oświetlenie gniazda, mam nadzieję że nic tam nie kombinowałeś.

Bo po pierwsze oświetlenie jest terowane masą, a po drugie przepływ prądu będziesz miał dopiero po włączeniu świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tam nie kombinowałem, auto jest ze mną od miesiąca, więc jeszcze nie zdążyłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie najprostszą probówkę/próbnik napięcia 12v w sklepie motoryzacyjnym, przyda ci się nie raz.

l_233f-outlined.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest różnica między napięciem w gnieździe w bagażniku a gniazdem w kabinie? Jeśli tak, to masz odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam problem z gniazdem zapalniczki. Otóż dochodzi do niej prąd 12V, jednak po podłączeniu ładowarki do telefonu nic się nie dzieje.

Dodam, że wkład zapalniczki wymieniłem na nowy, ładowarka podłączona do gniazda w bagażniku ładuje tak jak powinna.

Zmierzyłem miernikiem i w gnieździe mam niecały 1A. Gdzie szukać przyczyny?

Ciekawe jak to zmierzyłeś że w gnieździe jest 1A bo chyba nie chyba nie przyłożyłeś końcówek amperomierza do gniazda zapalniczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam jakim cudem udało się koledze zmierzyć że w zapalniczce ma 1A bo jeszcze takiej technologi nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dałeś mi do myślenia, sprawdzałem we wtyczce, ale widocznie zrobiłem coś, z czego nie zdawałem sobie sprawy :D pomińmy temat amperów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na przyszłość amperomierz włączamy szeregowo do obwodu z jakimś odbiornikiem, jeżeli podłączyłeś go wprost do zapalniczki to zrobiłeś zwarcie, sprawdź najlepiej próbnikiem napięcia jak wyżej kolega zaproponował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to sens. Dzięki, zaopatrzę się w taki próbnik i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności sensowne było by sprawdzenie bezpiecznika odpowiedzialnego za zapalniczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zbliża się wyjazd wakacyjny, a nawigacja znacznie ułatwia jazdę, zabrałem się dzisiaj za gniazdko zapalniczki.

Przyczyna była banalna, poprzedni właściciel zamienił przewód masy z przewodem od podświetlenia :facepalm:

Zamieniłem miejscami i śmiga aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chciałbym wymienić gniazdo zapalniczki, ponieważ nie wszystko co do niej włożę to zadziała. Jedna ładowarka działa, a 3 inne nie działają. Dodam ze wszystkie 4 ładowarki mam sprawne.

I tu chciałbym zapytać jak wymienić to gniazdo żeby nic nie uszkodzić????

Udaje mi się wyciągnąć gniazdo tylko trochę, do momentu aż nie dojdzie do blokady która jest na tym czerwonym podświetlanym plastiku. Dalej nie mam pojęcia co z tym zrobić. Czy może trzeba wyciągnąć całą obudowę która się zamyka?? Czy na tej czarnej "klapce" są jakieś zatrzaski które trzeba odgiąć? Pomóżcie, bo nie chce sobie uszkodzić autka w tak widocznym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...