Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chiptuning 1.8 TFSI


lunatick

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj przykładowa modyfikacja z kompleksowym przygotowaniem do podniesienie mocy

Nie to że sam sofcik w pare h i cześć - auto było dłużej - zostało perfekcyjnie doprowadzone do 100% fabryki

A4 B8 1.8TFSI CABA 120Km (hardware ten sam co w CABB/CDHB 160KM 1.8TFSI)

Czyszczenie dolotu , świece i pare czarów dopieszczających + indywidualne strojenie silnika pod jego stan i paliwo PB98 = 220KM 304Nm

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1646448235615316.1073741865.1396067723986703&type=

yyyy swiece i wtryski?.. :)

tak dokładnie :D

PS. jak tam furak ?

A spoczko tylko cos zaczelo cykac na wolnych obrotach po dodaniu gazu juz tego nie slychac to pewnie wtryski... a ogolnie ok wkoncu można wyprzedzać bez strachu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie TFSI czy TSI robi się podobnie zależy, które turbo siedzi i jaki IC jest zamontowany to można zrobić więcej lub mniej.

Mamy w ofercie mody na 350hp i 450Nm dla 1.8TSI ,a dla 2.0TSI/TFSI 420hp i 500Nm zależy od skrzyni.

Kiedyś robiłem model 120hp i fajnie wyszło bo prawie 200hp na kołach i 300Nm, zmodyfikowaliśmy wydech na tłumikach MG Motorsport, oraz poprawiliśmy układ hamulcowy.

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.518164521550539.124351.165797800120548&type=3

http://www.facebook.com/165797800120548/photos/a.518164521550539.124351.165797800120548/518164598217198/?type=3&theater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak jest z tymi silnikami CABA. Co trzeba zmienic, wymienić itp. by dodać trochę kucy? I orientuje się ktoś gdzie na Śląsku można zrobić chipsa bez obaw. Z góry dzięki za info. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak jest z tymi silnikami CABA. Co trzeba zmienic, wymienić itp. by dodać trochę kucy? I orientuje się ktoś gdzie na Śląsku można zrobić chipsa bez obaw. Z góry dzięki za info. Pozdrawiam.

Nie trzeba nic wymieniać. Strojenie daje w tym silniku bezpieczne +200KM.

Z czyszczeniem dolotu na PB98 masz do uzyskania 220KM - zreszta jak wyzej wszystko jest opisane , moze przeglądnij dokladnie bedziesz mial pogląd na sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak jest z tymi silnikami CABA. Co trzeba zmienic, wymienić itp. by dodać trochę kucy? I orientuje się ktoś gdzie na Śląsku można zrobić chipsa bez obaw. Z góry dzięki za info. Pozdrawiam.

Nie trzeba nic wymieniać. Strojenie daje w tym silniku bezpieczne +200KM.

Z czyszczeniem dolotu na PB98 masz do uzyskania 220KM - zreszta jak wyzej wszystko jest opisane , moze przeglądnij dokladnie bedziesz mial pogląd na sprawe.

Właśnie przeglądałem cały temat również link z fb, i nie wiem o co chodzi z tymi wtryskami. Czy też będę musiał zmieniać. Świece zmieniłem a w czwartek będę się brać za czyszczenie dolotu. Chciałbym jak najlepiej przygotować auto do podniesienia mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak jest z tymi silnikami CABA. Co trzeba zmienic, wymienić itp. by dodać trochę kucy? I orientuje się ktoś gdzie na Śląsku można zrobić chipsa bez obaw. Z góry dzięki za info. Pozdrawiam.

Nie trzeba nic wymieniać. Strojenie daje w tym silniku bezpieczne +200KM.

Z czyszczeniem dolotu na PB98 masz do uzyskania 220KM - zreszta jak wyzej wszystko jest opisane , moze przeglądnij dokladnie bedziesz mial pogląd na sprawe.

Właśnie przeglądałem cały temat również link z fb, i nie wiem o co chodzi z tymi wtryskami. Czy też będę musiał zmieniać. Świece zmieniłem a w czwartek będę się brać za czyszczenie dolotu. Chciałbym jak najlepiej przygotować auto do podniesienia mocy.

W linku FB nie ma wzmianki o wtryskach ? Jedziesz do tunera i on Ci przygotowuje auto na zero jeśli ma pojęcie jak to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam 1.8 tfsi seryjnie 120km a zwiekszyłem moc do 220 i wszystko śmiga. robiłem to w V-tech Wrocław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem po zabiegu... Silnik CDHA

Moc przed: 131@4218rpm

moment przed: 237@3322rpm

Moc po: 215@5468

Moment po: 337@2818

Polecam warsztatu!

ChiptunningAudiA4_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wykres i fajny przyrost mocy.

Można wiedzieć ile tam kosztuje program. ?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wykres i fajny przyrost mocy.

Można wiedzieć ile tam kosztuje program. ?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

1500

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widze ze robi ................ tylko cena pewnie powala

http://www.abt-configurator.com/en/Audi/A4/Avant/8K2/18TFSI170

1500 euro to kosztuje ew czasami jakies 20% promo. Ale zaleta rozwiazania jest to ze oni daja dodatkowe Ecu a ori zostaje bez zadnych zmian. Czyli gwarancję mozna teoretycznie zachowac.

Kojarzy ktos tansza firme ktora w Polsce taka modyfikacje robi na dodatkowym Ecu bez ruszania fabrycznego?

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostarczysz ECU to raczej większość powinna ogarnąć.

Zostaje kwestia CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak ze w tym rozwiazaniu Abt właśnie ori Ecu zostaje nieruszone na miejscu a Abt daje swoje drugie ? Bo to ze kazdy Ecu oryginalne moze zmodyfikowac to wiadomo.

Tutaj ten ECU z ABT: http://www.abt-configurator.com/en/Audi/A4/Avant/8K2/18TFSI170

Tapniete z SGS7

Edytowane przez LukiKRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A u mnie wyszło tak:

Bardzo mały przyrost momentu... coś nie tak chyba z tym pomiarem. Popatrz na wykres kolegi wyżej jak ładnie urosło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać wykresów, bo felipe82 miał silnik dławiony softem.

Ostatecznie wyniki porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest multitronik za dużo Nm może nie chciał.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

No nie chciałem za bardzo podnosić Nm, właśnie przez skrzynię. Niby multikulti wytrzymuje do 400Nm ale wolę tego nie sprawdzać na sobie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ci wyszło Nm, na jakim paliwie robiłeś. 95 czy 98 ?

Jak możesz daj wykres.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...