Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Odma

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Szykuje się zmiana oleju w moim B6 1.8T. Pytanie moje brzmi , czy warto przy okzaji wymiany oleju przeczyścić odme?
(Tak profilaktycznie) Jeśli tak , to ciężkie jest do niej dojście??

Pozdrawiam

Opublikowano

Nie wątpliwe warto. Nie zaszkodzi a może pomóc. Dojście - takie sobie nie za łatwe, jak to w Audi.( pod kolektorem ssącym)

Opublikowano
  • Autor

Dojdę od spodu? (wybacz takie podstawowe pytania , ale dopiero zaczynam moją przygodę z majsterkowaniem). Czy to prawda ,że nieco zapchaną odmą silnik nie generuje całej swojej mocy?

Opublikowano

Tak może silnik nie pracować prawidłowo. Dojdziesz od góry tylko trochę gimnastyki i giętkie ręce.

Opublikowano
  • Autor

Ok , dziękuję za info :)


Zaczął zbierać się jasny kożuch pod korkiem ( być może dlatego ,ze w ostatnim czasie pokonuje krótkie odcinki) i pomyślałem ,ze można by przy okazji przeczyścić.

Prawda to ,że przy instalacji LPG odma zapycha się prędzej?

Opublikowano

Prawda to ,że przy instalacji LPG odma zapycha się prędzej?

Pierwsze słysze.

Proponuję wyczyścić nie tylko kolanko odmy ale całą trasę odmy - szczególnie metalową rurkę

Opublikowano
  • Autor

Prawda to ,że przy instalacji LPG odma zapycha się prędzej?

Pierwsze słysze.

Proponuję wyczyścić nie tylko kolanko odmy ale całą trasę odmy - szczególnie metalową rurkę

Dziękuje uprzejmie za informacje :)

Opublikowano

i uważaj żebyś przy wyciąganiu odmy jej nie połamał, bo stary plastik lubi pękać.

Opublikowano

Na 80% rozpadnie Ci się kolanko od skrzyni korbowej jeśli jeszcze nie było wymieniane...

Opublikowano

Na 80% rozpadnie Ci się kolanko od skrzyni korbowej jeśli jeszcze nie było wymieniane...

Potwierdzam - lepiej zaopatrzyć się od razu w nowe bo pęka prawie za każdym razem. A to nie jest tani drobiazg, wszystkie elementy odpowietrzenia skrzyni korbowej są w ASO cenione jak złoto. ; \

Opublikowano

Po co ASO.
PRZEWĂD WÄĹť ODMY ODMA AUDI A3 A4 B6 B7 A6 TT 1.8T (4974488349) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.


Potwierdzam, odme-kolanko można dostać w podróbie
Opublikowano
  • Autor

To może daruje sobie tą odmę... W jakich cenach to kolanko ( dobry zamiennik)?

W poniedziałek dopiero będę działać więc mam czas do namyślenia.

Odma była czyszczona trzy lata temu , dużo jeżdżę po mieście , robić? jak uważacie?


Być może już jest uszkodzone , ponieważ jak zagłebie rekę to czuję wyciek oleju. Możliwe ,że to stąd się bierze ten olej?

(Jestem ograniczony pod względem technicznym więc proszę o wyrozumiałość, dopiero zaczynam moją przygodę z majsterkowaniem)

Opublikowano

To kolanko nazywane właśnie odmą.

Linka podałem wyżej

Odma była czyszczona trzy lata temu , dużo jeżdżę po mieście , robić? jak uważacie?

Przecież to nie remont silnika, pewnie że zajrzeć, przeczyścić wymienić kolanko

Być może już jest uszkodzone , ponieważ jak zagłebie rekę to czuję wyciek oleju. Możliwe ,że to stąd się bierze ten olej?

Nad czym się tu zastanawiać :eusathink:

Edytowane przez edekxp

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za pomoc Koledzy :)

Opublikowano

Jak w jej okolicach jest mokro to się nie zastanawiaj. Koszt nieduży a skoro jeździsz po mieście to tym bardziej nie zaszkodzi przeczyścić

Opublikowano

Witam u mnie odma też delikatnie zabrudzona bo pojawiają się wycieki z pokrywy. Myślałem że napinacz tez przecieka ale wygląda to tak jak by coś go budziło z góry i zauważyłem ze ten grzybek zawór co jest nad napinaczem jest cały mokry od oleju pytanie brzmi dlaczego?

Opublikowano
  • Autor

W poniedziałek zaczynam sam ,,walkę'' z odmą ;)

A tak ze zwykłej ciekawości , ile mechanik mógłby wołać za taką usługę , wyczyszczenia odmy? :)

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam. Ile kosztuje nowa odma do a4 1.8T 150km?

Brak u mnie odmy, na wtorek jestem umówiony z mechanikiem, ma zamówić i wstawić. Koszt nowej odmy mówił 114zł.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.