Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak poprawnie ustawić temp na piecu


mojeA4

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy piec w domu gazowy

Immergas victrix zeus superior nowy. Nigdy nie miałem styczności z takim urządzeniem, dlatego pytam jak to optymalnie ustawić, żeby było dobrze. Domek ma 160 m kwadr. sterowanie na piecu ogrzewanie i woda, dodatkowo w pokoju jakiś mały programator, na którym ustawiam temperaturę w pomieszczeniach, ustawione na 23 stopnie. Piec ustawiłem woda 50, ogrzewanie 60. Prosze o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja co prawda mam inny piec (też dwu funkcyjny) i inny metraż ale podobnie jak u ciebie na programatorze mam 22,5 a w nocu 20,5 a na piecu jak nie ma dużych mrozów ogrzewanie mam na 53C a woda 55C chyba.

W zasadzie tutaj pozostaje tylko dobre ustawienie temp. ogrzewania, jesli czujesz ze w domu szybko się grzejniki nagrzewają i w zwiazku z tym piec wylacza się na dlugo po osięgnięciu temp 23C i robi się chlodniej w mieszkaniu to trzeba temp. ogrzewania na piecu trochę zmniejszyc tak aby tylko tylko dobil do tych 23C i jak najdluzej utrzymywał zadaną temperaturę.

Jeśli natomiast nie może nagrzać do tych 23C to wtedy wiadomo, musisz podkręcić temp. na piecu.

Tak to wygląda z moich obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ustawisz na piecu temperaturę grzania wyższą (np 85 st) piec będzie szybciej nagrzewał pomieszczenia, jeśli będzie to temperatura mniejsza piec będzie po prostu pracował dłużej czyli dłużej nagrzewał pomieszczenia.

Sam musisz zadecydować czy chcesz miec w domu szybko ciepło czy Ci się nie śpieszy :)

Ja u siebie mam centralne na 85st, woda użytkowa na 60 i nie narzekam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ustawisz na piecu temperaturę grzania wyższą (np 85 st) piec będzie szybciej nagrzewał pomieszczenia, jeśli będzie to temperatura mniejsza piec będzie po prostu pracował dłużej czyli dłużej nagrzewał pomieszczenia.

Sam musisz zadecydować czy chcesz miec w domu szybko ciepło czy Ci się nie śpieszy :)

Ja u siebie mam centralne na 85st, woda użytkowa na 60 i nie narzekam :wink:

:facepalm::facepalm:

Masz kociol kondensacyjny.

Ustaw c.o na 55, wode na 50.

Masz pogodowke??

I nie sluchaj glupch podpowedzi jak ta wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest pogodowka? Własnie w tej chwili mam cos koło tego ustawione. Mówisz, ze tak zostawić? Wiesz o co chodzi, żeby to grzało jak trzeba, i żeby rachunki były do przyjęcia, mam nadzieje, ze w końcu ustawie go optymalnie i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest pogodowka? Własnie w tej chwili mam cos koło tego ustawione. Mówisz, ze tak zostawić? Wiesz o co chodzi, żeby to grzało jak trzeba, i żeby rachunki były do przyjęcia, mam nadzieje, ze w końcu ustawie go optymalnie i bedzie ok

podłogówka - ogrzewanie podłogowe. Możesz trochę zwiększyć temp. centralnego i powinno być ok, wg moich obserwacji optymalnie na piecu powinno byc 52-55, 50 tak jak masz może być za mało przy mrozach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki

Podłogówke mam w kilku pomieszczeniach, na tym komputerku, ktory ustawiam 23 stopnie. Program ustawiony 1, ktory grzeje od 6-9 potem od 12-24. Uważam, ze nie ma sensu cały czas grzać, bo temp zbytnio nie spada, bo podobno, jeśli spadłaby niżej to piec sie włączy automatycznie. Jeśli sie mylę, popraw prosze.

55 piec i 50 woda starczy tak? Tak zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodowka- sterownik kotła dostosowuje temperature zasilania do temperatury zewnetrznej wg krzywej grzania.


Jakbyś chciał zmienić kocioł to zapraszam

www.thermagen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no co Ty, co tu zmieniać jak kocioł jest nowy. Dom z ubiegłego roku ledwo wykończony

Na pewno dobry, kwestia ustawienia optymalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. na piecu powinna wynosic min 65st, a jak jest za goraco lepiej poprzykrecac grzejniki na zaworach. Niskie temperatury nestety przyspieszaja korozje kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. na piecu powinna wynosic min 65st, a jak jest za goraco lepiej poprzykrecac grzejniki na zaworach. Niskie temperatury nestety przyspieszaja korozje kotla.

Kuzwa to jest kondensacyjny kociol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

:facepalm::facepalm:

Im niżej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym sezonie przeszedłem na gaz powierzchnia użytkowa i ogrzewana 220metrow kw kocioł deditrich rachunki mam 800zl na dwa miesiące (ciepła woda +co). Zawsze jeszcze mogę obniżyć rachunki za gaz kominkiem z płaszczem wodnym. Jak dla mnie gaz to rewelacja. Na sterowniku mam w dzień 22,5 noc 20,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...