Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Kontrolka braku płynu spryskiwaczy na FIS


Hans76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujący problem po zmianie pompki spryskiwacza na taką z kontrolą poziomu płynu i aktywowaniu kontrolki braku płynu na FIS-ie bez względu na to czy jest płyn czy go brak kontrolka pali się ciągle. Jeżeli ktoś miał podobny przypadek lub wie, co może być przyczyną proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka jest podłączona do licznika, ale gdy nie była to na FIS-ie było wszystko OK teraz, gdy jest podłączona występuje wyżej opisany problem.

Z moich obserwacji wynika, że podanie masy na przewodzie od pompki powoduje wyświetlenie komunikatu o braku płynu a gdy przewód jest odłączony tego komunikatu nie ma - co jest przyczyną i jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli jest dobrze bo czujnik powinien się załączać jak masa jest a jak brak(zbiornik pełny) nie powinien świecić. Więc masz coś nie tak z czujnikiem w zbiorniczku albo źle podłączyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o podłączenie to raczej wszystko Ok - dodatkowy przewód od pompki podłączony pod kostkę FIS-a. Pompka jest nowa(zamiennik), więc powinno być wszystko Ok, ale może jest walnięta.

Proszę o informację jak sprawdzić czujnik (pływak) w pompce odpowiedzialny za wyświetlanie informacji na FIS dodam, że spryskuje szyby normalnie, czyli sama pompka działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam podobny problem kontrolka na FiS-ie świeci się ciągle jednak prawdopodobnie problemem jest pompka spryskiwacza (zamiennik ) który nie posiada czujnika.

hm.. w sobote wymienialem u siebie zbiorniczek i u mnie czujnik jest powyzej gornej pompki - tej od spryskiwaczy ksenonow i nie jest wbudowany w zadna pompke tylko po prostu jest wciskany w dziurke ku temu przeznaczono. Czyzby w wersjach bez spryskiwaczy lamp bylo inaczej? wierzyc mi sie nie chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez się wydaje, że problemem może być sam czujnik, albo jego brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś ten temat przerabiałem w B5 pompka posiada wbudowany czujnik jeśli ma z góry dodatkowy króciec wchodzący do zbiornika(http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/033b8825ae645936.html) tu już Forumowicz to opisał, działa on na zasadzie pływaka.W mojej audiolce również pali się ciągle kontrolka niskiego stanu płynu.Pompkę mam nową, lecz(zamiennik)

prawdopodobnie uszkodzony jest pływak lub wejście w zbiorniku na górny króciec zatkane.Jutro zabieram się za rozkręcanie jak znajdę usterkę napiszę.Dodam że posiadam spryskiwacze na reflektory i osobną pompkę na przednie szyby,osobną na reflektory w jednym zbiorniku i tylna wycieraczka z osobnym zbiornikiem i pompką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...