Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nowy termostat Wahler i temperatura otwarcia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

WItam,

Kupiłem dziś nowy termostat wahlera do swojej audioli i przed montażem chciałem go sprawdzić, zagotowałem wodę, wrzuciłem do szklanki termostat i zalałem gotującą się wodą termostat ani drgnął. Zdziwiłem się bo przecież temp. wrzenia wody to 100 C. Wziąłem mały garnek zalałem wody tak aby zakryć termostat i zagotowałem wodę razem z termostatem i się otworzył... O co tu chodzi że w szklance się nie otwiera a w gotującej się wodzie na ogniu się otwiera? Bedzie dobrze działał jak go zamontuję ?

Edytowane przez nike166

Opublikowano

fizyki w szkole sie nie uczyłes ? :facepalm:

Opublikowano

Wszystko spoko.

Moim zdaniem taki test to nie test...

Opublikowano
  • Autor

fizyki w szkole sie nie uczyłes ? :facepalm:

Uczyłem, lecz fizyka nie była mocną stroną ;) w takim razie wszystko z termostatem ok ?

Opublikowano

to dopiero bedzie mozna stwierdzic gdy go zamontujesz i pojezdzisz

Opublikowano
  • Autor

Hmm myślałem, że przed montażem można sprawdzić termostat właśnie wsadzając go do gorącej wody :facepalm: tylko zastanawia mnie to czemu się nie otworzył w tym wrzątku ...

Opublikowano

w szklance temperatura miała juz ponizej 90 stopni

Opublikowano
  • Autor

To w takim razie nie rozumiem czemu na internecie są porady aby termostat zalewać gotującą wodą i sprawdzać czy się otworzy...

Edytowane przez nike166

Opublikowano

no bo tak sie robi najlepiej to do gotyjacej wody wlozyc i termometr na wysokie temp np od pieca i patrz przy jakiej temp sie otworzy jesli sie nie otworzy przy danej temp to termostat do wywalenia

Opublikowano

Dla mnie test "gorącego garnka" to nie test...

Może on wykluczyć całkowite padnięcie termostatu.

Termostaty zazwyczaj gdy siadają to się nie domykają... a tego w garnku gorącej wody nie sprawdzisz...

Jak coś się dzieje, i pada podejrzenie na termostat to po prostu wymienia się go i obczaja jeżdżąc

Opublikowano
  • Autor

Termostat wymieniony ładnie trzyma 90 C :)

Opublikowano

termostat nawet nowy moze byc walniety nie raz z tym sie spotkalem a to najlepsza metoda sprawdzania termostatu i nikt mi tego nie zaprzeczy bo wiele razy tak robil moj tata mechanik i ja tez tak teraz robie


cabanmat co ty wygadujesz masz wogole jakies pojecie o tym nawet w garnku ci sprawdze 100% pewnosci czy dziala gdy temp 90 stop. mozna ja schlodzic i widac jak zamyka sie termostat ale tez dodatkowo sprawdza sie w samochodzie nie zaprzecze ale ja juz mialem przypadek ze wymienilem termostat w samoch. i nie dzialal poszedlem z reklamacja i wiesz co nie przyjeli bo go zalozylem i od tej pory tak wlasnie sprawdzam i mam 100% pewnosc na termostat.

Opublikowano

Sory ze podepne ale ma taki temat, pare dni temu termostat zmieniony na wahlera, czujnik temp w lecie jakos zmieniany byl i na postoju przez 5 min zgaszone auto temp spada, na postoju odpalone auto nie lapie temp. Nowy termostat do smieci?

Opublikowano

Już pisałem wiele razy na dwa wahlery uznali mi reklamacje dopiero po kupnie orginalu jest ok a test jest prosty ogrzewanie 21 stopni i po 7-8 kilometrach ma być 90 stopni mi na termostacie wahler nagrzewal sie 15 km i trzymał 90 stopni także termostat to loteria

Opublikowano

Sory ze podepne ale ma taki temat, pare dni temu termostat zmieniony na wahlera, czujnik temp w lecie jakos zmieniany byl i na postoju przez 5 min zgaszone auto temp spada, na postoju odpalone auto nie lapie temp. Nowy termostat do smieci?

oddaj na reklamację.termostat nie jest drogi ale po co masz kupować kolejny.

częsta wada termostatów jak widać. lub kup tak jak goldi bo za oryginał raczej nie zapłacił dużo więcej

Opublikowano

Oto przykład jak mozna w prosty sposób sprawdzić termostat ....

Potrzebne nam będzie kawałek drutu by podwiesić termostat w małym garnku garnuszku np.05L termometr np z pieca CO. Linie czerwone na 1 foto to właśnie wieszak z drutu wieszamy termostat by wisiał w miarę poziomo zalewamy garnuszek wodą jakieś 05cm. poniżej kołnierza termostatu

[/url]">http://9dtbgw5v.jpg

Do miejsca zaznaczonego strzałką nalewamy wody np. strzykawką (jeśli termostat jest szczelny to nalana woda będzie się nam utrzymywała do czasu otwarcia )

[/url]">http://wryy88s8.jpg[/url

tak przygotowany zestaw kładziemy na palnik kuchenny i grzejemy .Do wody w garnuszku zanurzamy termometr tak w połowie garnuszka, grzejąc wode obserwujemy temperaturę na termometrze jak osiągnie temperaturę 87* to nastąpi otwarcie termostatu i woda zalana (na 2foto) spłynie do garnuszka gdy będziemy grzać nadal i temperatura wzrosnie powyzej 90* to otwarcie termostatu będzie wyraźnie widoczne .

Wyłączamy palnik co spowoduje spadek temperatury-obserwujemy temperaturę i zamykający się termostat tak około 85*znowu mozemy nalać strzykawką wody , powinna nam się utrzymywać ...

Tak działający termostat mozemy uważać za SPRAWNY I DOBRZE DZIAŁAJĄCY.... ;)

Moze się to komuś przyda w podjęciu decyzji o sprawnym termostacie ....

Opublikowano

Panowie, ori termostat w ASO 86zł, zmieniac odrazu czujnik temp i miec z glowy? 2x86zł :facepalm:

Opublikowano

W którym ASO pytałeś ?

Opublikowano

Znajomy pracuje w http://www.danelczyk.vw.pl, a ile nówka ori kosztuje bo sklep gajos mi nie wyszukuje :/ tanio/drogo?

Edytowane przez pablo15005

Opublikowano

No od stówki się zaczynają... czy to w Mobilemie w Lublinie czy ASO Skody.

To znajomy dał Ci dobrą cenę.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.