Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z Alternatorem


Moriusz

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za odkop ale u mnie podobne jaja. W drodze do pracy raz mi mignęła kontrolka ładowania ale zgasła. Okazało się że od tej chwili nie miałem już ładowania, ujechałem z 18km, no i standard, wyłączyło się radio, lpg, potem zapalił się bas, air bag itp, od pierwszych objawów spadku napięcia ujechałem może z dwie minuty żeby się zatrzymać i sprawdzić czy nie mam pożaru pod maską. Okazało się że pożaru nie ma. Ujechałem dalsze 500m i auto zgasło. Wróciłem do domu wieczorem na lawecie. Przystąpiłem do oględzin. Po przekręceniu stacyjki brak kontrolki ładowania, po odpaleniu brak ostrzeżenia o braku ładowania. Więc zgodnie z poradami wyżej zmasowałem D+ okazało się że kontrolka działa i że na D+ po przekręceniu stacyjki pojawia się 10V. Zawiozłem alternator do "sprawdzonego zakładu", następnego dnia pojechałem odebrać. Okazało się że w moim alternatorze spalił się wirnik i mostek prostowniczy. Dostałem inny rzekomo po regeneracji ale nie miałem czasu go rozkręcać i sprawdzać. Generalnie wyglądał a tylko pomalowany. Zapłaciłem 250zł. Wróciłem 50 km do domu, przykręciłem przewody. Okazało się że świeci brak ładowania. Założyłem pasek, odpaliłem :D niestety kontrolka braku ładowania nie zgasła :D Ładowania też nie uświadczyłem. No to odkręciłem D+, podałem 12,8V z akumulatora. Alternator postawił opór, na akumulatorze pojawiło się 14,8V, odpiąłem moje zasilenie D+ i ładowanie już nie wróciło, pomimo podawanego prądu wzbudzenia. Kontrolka braku ładowania jak świeciła tak świeci, ładowania brak. Wściekły wywiesiłem białą flagę, zawiozłem auto do mechanika. No i teraz pytanie. Jest reakcja zegarów na zmasowanie przewodu D+, więc niby przewód nie jest przerwany. Po przekręceniu pojawia się 10V więc ciągłość od stacyjki do zacisku D+ niby jest. Dlaczego więc "nowy zregenerowany" alternator nie zagadał? Wcisnęli mi uszkodzony czy ja go spaliłem tym zasileniem D+ z klemy akumulatora? Co jeszcze można sprawdzić? Majster miał się zająć autem dzisiaj ale cisza w eterze, jutro pewnie zabiorę mu samochód i sam zacznę szukać przyczyny... 

IMG_20200917_143013.jpg

Edytowane przez TomaszMkII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...