Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup poduszek silnika


chrobry9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio w końcu zabrałem się troszeczkę za remont autka a4 b6 1.9 tdi AVB 101KM zrobiłem do tej pory od zakupu 80 tys. km. W obecnej chwili moim priorytetem było wyeliminowanie trybu awaryjnego - gdzie udało mi się z tym uporać, a teraz biorę się za wymianę poduszek silnika prawej oraz lewej, a także poduszki skrzyni. Proszę o pomoc jeśli ktoś jest zorientowany w temacie. Proszę nie pisać w stylu "wydaje mi się że..." własne przemyślenia proszę zachować dla siebie :). Wszystkie naprawy do tej pory jakie miałem robiłem sam, także z tym też dam radę.

A więc:

wskoczyłem do kanału i w pierwszej kolejności pospisywałem numery poduszek jakie mam teraz założone:

-prawa strona poducha bez czujnika z kapturkiem: 8D0199382AE /030128113912/

były 2 numery wykute na aluminiowej części, z tego co kojażę jest to akurat poducha od vw passata z początkiem 8D

-lewa strona z czujnikiem : 8E0199382B / 8E0199379L

- poduszka szkrzyni standard jeszcze oryginał

Potrzebuję o radę ponieważ nie jestem I właścicielem i nie wiem co było wcześniej zakładane zmieniane prawdopodbnie prawa była zmieniana i to od b5 z tego co patrzę na necie:/

Zakupiłem poduszkę skrzyni: lemforder nr 3110501

Tutaj potrzebuję rady : znajomy przywiózł mi z anglii za free nówkę poduchę z kapturkiem bez czujnika AVON o numerze : 8E0199379BH / 080822080809

Po zdjęciu kapturka wygląda identycznie jak ta stara z czujnikiem ale kiedy wsadziłem palce pod prawą poduchę wyczułem że nie ma w 2 miejscach na gumie po przeciwnej stronie takich załamań tylko całościowo jest stożkowa.

Niech mi ktoś napisze gdzie ta poducha powinna isc? czy w a4 b6 poduszki w oryginale wygladaly identycznie tylko ze jedna z czujnikiem druga nie , a w passacie juz sie różniły? I jesli sie okaże że ze ta poducha jest wyłącznie na lewą stronę to po zamontowaniu a zdjeciu tego czujnika drgania ustaną? błąd wiem ze bedzie ale mi to tam lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki pod silnik tylko ori, na zamiennikach już się nie jeden przejechał :decayed:

Lepiej ori używki niż nowe zamienniki :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki pod silnik tylko ori, na zamiennikach już się nie jeden przejechał :decayed:

Lepiej ori używki niż nowe zamienniki :whistling:

Jeśli chodzi o poduchy ori to zgadzam się z Tobą. Posiedziałem wczoraj troszeczkę i wychodzi na to że ktoś na prawą stronę wsadził od a4 b5, znalazłem na allegro poduchę z czujnikiem ori za 4 stówki także chyba ją biorę bo wychodzę z założenia że to już będzie siedziało i nie będę tego dotykał do końca posiadania autka. Pytanko ile idzie poduch silnika i skrzyni - tylko 3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przedniej poprzeczce (wzmocnieniu) powinna być jeszcze gumowo-metalowa podpora :)

Tak do końca to nie jestem pewien, do któregoś rocznika była ona na wzmocnieniu, a później z przodu silnika ,albo na odwrót :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przedniej poprzeczce (wzmocnieniu) powinna być jeszcze gumowo-metalowa podpora :)

Tak do końca to nie jestem pewien, do któregoś rocznika była ona na wzmocnieniu, a później z przodu silnika ,albo na odwrót :decayed:

No dzięki kolego za info :) sprawdzę to jeszcze

Myślałem żeby kupić używkę, ale na allegro 80 % poduch pochodzą z aut powypadkowych, i to troszkę loteria. Poduchy do 100 zł z czujnikiem w większości przypadków nadają się do kosza, a jak kupić konkretną od b7 to trzeba wybulić ok 250 zl bo od b6 to mija się z celem, lepiej dopłacić i nie bawić się do końca posiadania autka w jakieś wieczne grzebanie

A więc jestem po wymianie poduch. 2 poduchy pod silnik ori avon w tym 1 z czujnikiem koszt 500 zł :D i pod skrzynię lemforder 140 zł. Wszystko tip and top. Wymieniałem każdą poduchę oddzielnie, będę musiał poprawić być może bo czytałem że przed skręceniem należy odpalić furę żeby się silnik ustawił a potem dokręcał czy ktoś wie na ile mam dokręcać śruby kluczem dynanometrycznym czy na wyczucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, gdzie kupiłeś te poduchy avonu za 500 zł? w tej cenie można kupić te corteco i inne lemfoodery a różnica jakości jest nie do porównania do oryginału:) Jest możliwość kupna takich poduch przez internet czy tylko osobiście w aso?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie tanio poduszki, targujcie się z ASO bądź:

http://www.getem.pl/index.php?action=katalog&kat=5- długie czekanie.

http://www.automor.pl/index.php?lang=pl- tu będzie taniej, i trochę krócej.

cena w tych dwóch sklepach jest zależna od kursu Euro.

Ja za poduchę silnika zapłaciłem ostatnio w ASO 420 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, gdzie kupiłeś te poduchy avonu za 500 zł? w tej cenie można kupić te corteco i inne lemfoodery a różnica jakości jest nie do porównania do oryginału:) Jest możliwość kupna takich poduch przez internet czy tylko osobiście w aso?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Poprostu alledrogo. Na poduchy czaiłem się okolo 2 miechow. kolo wystawiał jakąś lewiznę razej z serwisu audi. Prawą kupiłem za 100 zł ,a z czujnikiem za 350 zł no i wysylki. Podobnie mialem z pompa vacum . Mialem luka z ta wada, a kupilem nowke bosha za 500 zl a chodzily po 1300 w tamtym czasie. Szukajcie a znajdziecie :)

Edytowane przez chrobry9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie tanio poduszki, targujcie się z ASO bądź:

http://www.getem.pl/index.php?action=katalog&kat=5- długie czekanie.

http://www.automor.pl/index.php?lang=pl- tu będzie taniej, i trochę krócej.

cena w tych dwóch sklepach jest zależna od kursu Euro.

Ja za poduchę silnika zapłaciłem ostatnio w ASO 420 zł ;)

hej kamil-vag

gdzie w ASO to kupowales? mozesz podac jakas strone?

szukam wlasnie 8E0199379L oraz 8E0199382

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. dzisiaj padla mi lewa poducha silnika. raczej bede chcial dwie wymienic . teraz pytanie tylko ori czy ktos wkladal np lemfordera albo innej firmy i jest godna polecenia? lewa 740zl prawa 599zl... wiec sporo kasy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TDI nie ma kompromisu... albo sprawna ori używka, albo nowa Avon :P

Na zamiennikach może być tylko gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...