Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] EGR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jakie bedą konsekwencje odłączenia zaworu EGR dla silnika ? :a4fan:

Opublikowano
Jakie bedą konsekwencje odłączenia zaworu EGR dla silnika ? :a4fan:
a po co chcesz to zrobic :?:
Opublikowano
Jakie bedą konsekwencje odłączenia zaworu EGR dla silnika ? :a4fan:

W niektórych silnikach bedziesz miał niewielki wzrost mocy. Zawór EGR reguluje dopalanie spalin w komorze spalania. Dla auta najlepiej jak w komorze spalania jest same paliwo i powietrze. Ale ekolodzy myśla inaczej i przeforsowali to ustrojstwo tak jak katalizatory i filtry cząstek stąłych. Rzędowy silnik 2.5 tdi w 100 C3 nie miał EGR i miał bodajze 10 czy 15 koni więcej niż taki sam silnik w C4 z zaworem EGR.

Opublikowano

W większości TDI da to pozytywny efekt, szczególnie jak jest wirus. Zawsze dochodzi czystsze i chłodniejsze powietrze do komór spalania.

Opublikowano

wniosek jeden

odłączamy / wywalamy EGR-y :621:

nie posądzać mnie tu tylko o jakąś propagandę

Opublikowano
  • Autor
Jakie bedą konsekwencje odłączenia zaworu EGR dla silnika ? :a4fan:
a po co chcesz to zrobic :?:

Bo mam walnięty na 95 % komp od silnika - objaw - nie widzi przepływki- cały czas na Vag-u pokazuje błąd ( kupiłem nową ori i okazało się że teraz ma dwie :D - sprawne) Troche mi kopci na czarno jak go gniote i to mnie rozpie.... ten "STAR 200 " z tyłu moje niuni.Ta przyczena jest związana z moim uszkodzeniem kompa a co za tym idzie przepływki w stanie spoczynku. Odłaczył mi mechanik zawór EGR(zaślepił) i........ jest wszystko ok! :one: Tylko czy bedą jakieś konsekwencje takiej jazdy dla silnika ?

Opublikowano
Tylko czy bedą jakieś konsekwencje takiej jazdy dla silnika ?

biedne srodowisko naturalne :diabelek: :P

Opublikowano

Z doświadczenia wiem, że po zaślepieniu EGR AFN'y już nie mają takiej łagodnej pracy, ten klekot jest ciut agresywniejszy.

A z innej mańki, to zaślepił EGR i komp pracuje poprawnie ? Przecież to bzdura. Masz wywalony N18 albo niesprawny (nieszczelny) zawór EGR i stąd jakieś cuda się dzieją. Sprawdź dokładnie układ sterowania zaworem i zawór, a nie najprostsza metoda na "pana Henia" czyli ODŁĄCZAMY, bo przecież po co to w ogóle...

Opublikowano
Jakie bedą konsekwencje odłączenia zaworu EGR dla silnika ? :a4fan:
a po co chcesz to zrobic :?:

Bo mam walnięty na 95 % komp od silnika - objaw - nie widzi przepływki- cały czas na Vag-u pokazuje błąd

co to za bład ?

Opublikowano
co to za bład

pewno zwarcie w instalacji przepływomierza :576:

:):

Opublikowano
  • Autor

po przejechaniu 700 km bez EGR jest wszystko ok! :D

Opublikowano
po przejechaniu 700 km bez EGR jest wszystko ok! :D

co z tym błedem/błedami :?: ... napisz jakie ....

Opublikowano
  • Autor
po przejechaniu 700 km bez EGR jest wszystko ok! :D

co z tym błedem/błedami :?: ... napisz jakie ....

bede może w następnym tyg u mechanika na kasowianie "AIR BAG" to je wezme i wpisze na forum

  • 3 lata później...
Opublikowano

odwracam kotleta:

odnośnie przepływki i tego że komp jej nie widzi

przypadek passata kolegi w którym 2 dni poprawialiśmy mechanika bo jak auto od niego wyszło to ducha nie miało

oczywiście cały czas był bład przepływomierza

sprawdziliśmy napięcia ---- dzisiaj wiem że szkoda że tylko napięcia

odłączyliśmy kabel od ECU i przejscie w kablu sprawdziliśmy -- wszystko było OK

poszedł nawet test z diodą - auto rwało jak głupie -tylko mały star200 był za nami - błąd w tym tescie dało sie skasować

ewidentnie przepływomierz powiedzielibyście.... nie?

do testów poszły 3 przepływki używki ( te 2 dni straciliśmy na jeżdżenie po okolicy i szukanie chętnych udostępnić przepływkę) - wierzyć sie nie chciało że wszystkie walniete

diagnoza --- coś z komputerem

co się okazało - z komputera nie wychodziła masa i z tego powodu przepływka nie działała

wiadomo żeby było ok musi być + i -

po doprowadzeniu masy z zewnątrz auto pracuje normalnie

okazało się że mechanik robił coś z autem po stronie filtra powietrza bo autko miało mały dzwon lutował jakies kabelki itp----- cos mi się zdaje że aku było podczas tych operacji zapięte.....

a na koniec może nie na temat ... jak co to do poprawki przeniesienia lub usunięcia ... ale watek przepływki zaistniał pare postów wyżej i moze komus pomogę

Opublikowano

Witam.

Mam problem z zaworkiem N18 i nie zamykaniem się zaworu recylkulacji w silniku AFN audi A4 1,9 TDI. Skutkuje to mułowatym autem i wywalaniem błędu przepływki oraz zwarcia N 18 na +.

N 18 po prostu cały czas trzyma otwarty EGR. Po wyciągnięcu wtyczki z N18 zawór EGR się zamyka a i błąd przepływomierza się nie pojawia.Samochód wyraznie lepiej jedzie.

Co jest nie tak z N18? Uwalony na cewce,bądż komp nie steruje nim.

Zawór był czyszczony i cyka gdy się przyłoży do niego napięcie.

Proszę o pomoc.

Opublikowano

Co jest nie tak z N18? Uwalony na cewce,bądż komp nie steruje nim.

raczej wina będzie leżeć po stronie instalacji idącej od ECU do N18 - potwierdzi to podpięcie szeregowo do pinów wtyczki opornika o rezystancji 18 Ω zamiast N18 i ponowne wywalenie tego błędu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.