Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie ,przerywa ...


KYLOMC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem od dwóch dni silnik mi przerywa ,szarpie itp na początku na gazie mi szarpało a na PB nie a dzis juz na benzynie też ...

Sprawdzałem błedy i żadnych nie ma , odłączałem przepływke też taka sama sytuacja , świece sprawdzałem wyglądają wzorowo wymieniane w tamtym roku. Sonda lambda wymieniana w tamtym roku na ori nowa .

Zrobiłem logi http://vaglog.pl/log_204159.html

z tego co zobaczyłem po logach to ze spada oscylacja sondy gdy szarpie , odłączałem sonde ale dalej tak samo szarpie ..

Moze ktos wie co moze być przyczyna tego szarpania Cewki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz aku na noc, albo skasuj adaptacje i wtedy sprawdz na PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis kupilem cewki ori uzywane i jak ręką objął . Wszystko wróciło do normy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź obowiązkowo przerwę na świecy, nie ufaj temu, że świeca do konkretnie Twojego silnika ma przerwę taką jaka być powinna, podejdź do tematy poważnie i wykręć je i ustaw przerwę na 0,7 mm. 0,7 mm jest najlepszym ustawieniem dla lpg, przetestowałem to osobiście... to, że zmiana cewek pomogła nie świadczy o uszkodzeniu poprzednich tylko o zdecydowanie większej sprawności iskry, a bierze się to między innymi z nowej izolacji (ta gumowa rurka co na świecę nachodzi). Po pewnym czasie i te będą szwankować jeśli nie ustawisz odpowiedniej przerwy. Z doświadczenia wiem, że świece sprzedawane mają przeróżne przerwy a są niby dedykowane pod konkretny silnik... kupiłem ostatnio DENSO i zamiast 0,8 mm miały po 1,02 1,00 0,96 1,1 mm

Iskra musi przeskoczyć tam gdzie powinna, jeśli masz złą przerwę będzie walić po obudowie świecy (po ceramice) aż do uszkodzenia cewki i świecy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...