Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik oleju oryginał czy zamiennik


mobilekk18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie mam takie pytanie w audi najprawdopodobniej siadł czujink oleju konewka oleju z napisem sensor. Wymiana 100zł myśle że dośc wysoka cena. Mechanik powiedział ze jak wymieniac to tylko na oryginał koszt ok 400zł przy czym zamiennik kosztuje 30zł zdaniem mechanika zamienniki szybko siadają. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o czujnik ciśnienia oleju, czy czujnik poziomu oleju bo to dwa różne elementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 to kupa kasy. Zaryzykował bym biorąc zamiennik, ewentualnie używka z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powiedziane że to czujnik padł..Ja taką sytuacje przerabiałem u siebie ..Zakupiłem nowy czujnik podłączyłem i Nic...Winowajcą okazał się bezpiecznik ..pomimo tego że nie był przepalony to miał końcówki z białym nalotem i nie przewodził prądu..Więc zanim kupisz sprawdź :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy przypadkiem to nie jest tak, ze czujnik poziomu oleju może się po prostu zawiesić od zanieczyszczeń w oleju?

Przed wydaniem kasy sprawdziłbym przewody czujnika bo się moze okazać, że są przerwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie przez zanieczyszczenia. Pada bo wszystko kiedyś się kończy. Swoją drogą to nie wiem jak u Ciebie ale u mnie zanieczyszczeń nie mam. Z czasem tylko olej minimalnie ciemnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o czujnik poziomu oleju to ja bym polecił Ci używany ale ORYGINAŁ. Nie masz kolego uzupełnionego profilu i nie wiem czy masz B6 czy B7.

Jeśli masz B6 to zamienniki masz za około 60zł nówkę i w podobnej cenie spokojnie dorwiesz oryginał, używkę.

Natomiast jak masz B7 to tam już zaczynają się schody bo cenki są trochę wyższe... ja poszukuję właśnie teraz tego czujnika do auta: A4, B7, 1.9 TDI, 2008r. Znalazłem używkę za 140zł ale czekam i liczę że znajdę jeszcze ciut taniej..

Moje zdanie co do części jest takie że lepiej mieć porządny, oryginał ale używkę niż chiński zamiennik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...