Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Swap 280 -> 288 (przód)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie czy przechodząc z 280 na 288 osłony tarcz mogą pozostać te z 280, czy jednak muszą być 288?

Opublikowano

Mogą zostać, cza bylo zapodac 312mm

Opublikowano
  • Autor

Jakby nie nówki opony zimowe i felgi 15, to na pewno poszedłbym w 312, no ale zawsze to lepiej mieć 288 niż te 280 :wink:

Edytowane przez David91gtr

Opublikowano

Dołączę się do tematu, czyli zmieniając 280 na 288 nie trzeba zmieniać zacisków albo innych rzeczy? i czy z tyłem tez tak można zrobić zmienić 245 na 256

Opublikowano

jak zmieniasz z 280 na 288 to musisz zmienić praktycznie wszystko (jarzmo, zacisk, tarcze, klocki) , z tyłu tak samo

Opublikowano

w 2.8 quattro na przodzie są 288 czy 280 bo tył to na pewno 245

Opublikowano

288/25/46.5 mm

Opublikowano

Mogą zostać, cza bylo zapodac 312mm

DEV a powiedz mi z 288 na 312mm co musiałbym zmieniać?

bo wiadomo tarcze :decayed:, zaciski i co dalej? jarzma też podejrzewam że tak, a jak to się ma do zwrotnicy? bo jak i zwrotnica to i pewnie przeguby?

wiem że na pewno niejeden temat jest, ale nie chce mi się kopać, a tutaj mam pod ręką ;)

Edytowane przez przemek11

Opublikowano

Mogą zostać, cza bylo zapodac 312mm

DEV a powiedz mi z 288 na 312mm co musiałbym zmieniać?

bo wiadomo tarcze :decayed:, zaciski i co dalej? jarzma też podejrzewam że tak, a jak to się ma do zwrotnicy? bo jak i zwrotnica to i pewnie przeguby?

wiem że na pewno niejeden temat jest, ale nie chce mi się kopać, a tutaj mam pod ręką ;)

Jarzma i tarcze reszta p&p

Edytowane przez Dev

Opublikowano

aha, a ja cały czas myślałem że jest większy problem czyli że zwrotnice też trzeba wymieniać :)

a rozstaw śrub aby przykręcić jarzma jest taki sam w 312 jak i 288?

Opublikowano

Jo

Opublikowano

a są jeszcze jakieś heble na swap aby pasowały tak jak 312mm p&p tylko że większe?

jak się nie myle to 320mm


a jeszcze jedno zaciski i klocki pozostają bez zmian.

I to poprawia skuteczność w hamowaniu?

ja jednak myślałem że zaciski i klocki tez do wymiany z racji tego że skoro "powierzchnia hamująca na tarczy" się zwiększyła to i klacki musza być większe aby po całej szerokości tarczy hamowały...

no chyba że powierzchnia po której "trą" klocki się nie zmienia przy 312mm względem do 288mm

Edytowane przez przemek11

Opublikowano

P&p tylko 312mm

powierzchnia traca klocka nie zmienia sie

zmienia sie powierzchnia traca tarczy

Opublikowano

no powierzchnia klocka się nie może zmienić przy takim samym klocku to logiczne :decayed: jeśli źle wcześniej coś napisałem to sory ;)

czyli jednak powierzchnia trąca tarczy się zmienia co za tym idzie klocek powinien być większy? no a z kolei za tym idzie inny zacisk?

Opublikowano
:facepalm: sił brak
Opublikowano

teraz to Cie nie rozumiem :P

albo ja mówię o czymś innym a Ty o innym, albo nie wiem


qlx69rdi.jpg

Opublikowano

Wlasnie nie wiesz i starasz sie do tego dorobic swoja filozofie.

jest tak jak pisze i nie kombinuj

Opublikowano

jeśli A jest większe od B no to logiczne przecież że klocek z 288mm przy 312mm nie będzie 'szorował' po całej powierzchni tarczy do tego przeznaczonej więc wypadało by też zmienić klocki a jak klocki to i CHYBA zaciski

Opublikowano

Jarzmo masz wyższe

Opublikowano

Wlasnie nie wiesz i starasz sie do tego dorobic swoja filozofie.

jest tak jak pisze i nie kombinuj

no własnie nie wiem i dlatego pytam się tych co wiedzą, w tym przypadku Ciebie. Bo z tego co mi się wydaje do to tego służy to forum

bo jeśli ja coś wiem, a ktoś czegoś nie wie i pyta to staram sie pomóc bez żadnego problemu..

Jarzmo masz wyższe

czyli co to oznacza?

sory za kłopot i pytania ale nie miałem z tym do czynienia i nie wiem po prostu.

nikt nie urodził się z całą wiedzą na temat b5 :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.