Skocz do zawartości
IGNOROWANY

interfejs K+CAN Commander PIN


szampoon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, :hi:

Panowie, prosba o doradzenie.

Potrzebuje wyciagnac PIN samochodu w celu zaprogramowania kluczyka/transpondera i dlatego pytanie; jaki powinienem zakupic interfejs i jakiego programu uzyc aby ten PIN zdobyc. Slyszalem ze Vag K+Can i K+Can Comander bedzie mi potrzebny ale Viaken w swojej ofercie takiego nie posiada. Z drugiej strony to co jest na "Alledrogo" - w opisach kabelkow nie ma mowy o A4 wiec juz zglupialem...

Swego czasu kolega soulmaster3m robil cos takiego ale w B5 ale nie wiem czy w B6 to zadziala.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/228205-dorobienie-kluczykow-komplet-adapracja-pilota-immo-pin-pompka-centralnego-zamka/

Z gory dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 i B6 to całkiem inna bajka jeśli chodzi o wyciagnięcie PINu z licznika. Ja bym commanderem nie podchodził do licznika w b6, bo mozna go uwalić. Niby da sie zwykłym KKLem i programem vag eeprom Programmer ale ja bym nie ryzykował. Podjedz do kogoś od liczników i Ci odczyta pin za pare złociszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 i B6 to całkiem inna bajka jeśli chodzi o wyciagnięcie PINu z licznika. Ja bym commanderem nie podchodził do licznika w b6, bo mozna go uwalić. Niby da sie zwykłym KKLem i programem vag eeprom Programmer ale ja bym nie ryzykował. Podjedz do kogoś od liczników i Ci odczyta pin za pare złociszy.

ale te pare zlociszy to 250zł :) wiec pomyslalem o zakupie interfejsu, ktory na przyszlosc moze sie przydac...

Czy interfejsem K+Can mozna jednoczesnie diagnozowac w tym samym zakresie co KKLem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To grubo Cie policzyli. 60 zł to normala cena za odczyt PINu. Nie kupuj K+can tylko KKL. K+can jest tylko do liczników. KKL jest do diagnostyki i działa z nim eeprom Programmer, z tym ze jest ryzyko uwalenia licznika i unieruchomienia auta. Chcesz to wyślij mi licznik to Ci odczytam pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To grubo Cie policzyli. 60 zł to normala cena za odczyt PINu. Nie kupuj K+can tylko KKL. K+can jest tylko do liczników. KKL jest do diagnostyki i działa z nim eeprom Programmer, z tym ze jest ryzyko uwalenia licznika i unieruchomienia auta. Chcesz to wyślij mi licznik to Ci odczytam pin.

Dzieki za pomoc. Wyslac nie moge bo nie moge zostac bez auta. Poszukam czegos tanszego. Zatem pozostaje mi kupc KKL.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KKL + VAG eeprom programmer wyciagnie pin tylko z non-crypto, znaczy sie z dumpa mozna samemu przeliczyc. To duzo bezpieczniejsze niz K+CAN Commaner, jesli tylko odczytujesz eeprom i nie zapisujesz modyfikowanego wlasnorecznie to jest bezpieczne.

Edytowane przez OskiUK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kabel K+can nie hasa z VEP :( Tylko KKL. [OT] Przelamales sie co do VEP? Nie taki diablel straszny.. :decayed::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, do kombajnow porownywac nie ma co. Ale do amatorskiej zabawy sie nadaje - daje rade.

Edytowane przez OskiUK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowujac;

1. PIN moge wyciagnac KKL + VAG eeprom programmer?

2. Czy mozliwe jest to w tym przypadku przy pomocy Vag Dasch Can i czy wspolpracuje z KKL?

3. Czy Vag Dasch Com tez do tego sluzy i czy wspolpracuje z KKL?

Edytowane przez szampoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do VDC jest dedykowany interfejs tak pin powinieneś wydobyć KKL i V.E.P. C do commandera to bym był ostrożny czasami potrafi ubić licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Tylko szafy non crypto

Ad 2. VDC tylko oryginal, klon nie dziala z RBx. Soft nie dziala z KKL

Ad 3. Tak, ale nie dziala z KKL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Tylko szafy non crypto

Ad 2. VDC tylko oryginal, klon nie dziala z RBx. Soft nie dziala z KKL

Ad 3. Tak, ale nie dziala z KKL

ad.ad.1 boje sie zapytac co to "szafa non crypto" i gdzie tego szukac :(

ad.ad.2 dedykowany kabelek VDC od Viakena nie zadziala?

Czy znacie kogos w Lodzi lub okolicach, kto ewentualnie moze wydobyc PIN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafa non crypto to licznik ze wczesnych rb4, nie zaszyfrowany. Jaki masz rocznik auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafa non crypto to licznik ze wczesnych rb4, nie zaszyfrowany. Jaki masz rocznik auta?

2001 (b6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...