Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] 1.8T czy 2.4 V6


dawajrapa

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

szukam ostatnio jakiejs sensownej B5 w 1.8T, i zauwazylem ze nasi sasiedzi zza zachodniej granicy wyzbywaja sie a4rek z silnikami 2.4... szukalem czegos na temat tej jednostki na forum, ale bez skutku.

czy ktos, kto jezdzi takim autem, moze napisac jak sprawuje sie ten silnik? jest to najmniejszy V6 w rodzinie VAG, jak wyglada spalanie, eksploatacja itd. czy decydujac sie na V6 nei lepiej wziac juz 2.6 czy 2.8?

z gory dzieki za wszelkie info.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz brat ma taki silnik w swojej a6 , spalanie lpg od ok 10-11 na trasie do 14 w miescie , kultura pracy jest bardzo dobra, przyspieszenie ma niezle, poki co nic sie mu nie dzieje, myse ze jak na takka bude i silnik V6 to spalanie nie jest zle , bo ja swoja na trasie do tylu zejde a jak jej przycisne to sapali 14. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj , ja mam 2.4 165PS, mam od czerwca, założyłem gaz Stag 300, jeśli chodzi o spalanie to nie wiem jak benzyna bo nie sprawdzalem ale gaz po mieście to 12-13l. Myślę że to bardzo dobry wynik jak na taki silnik. Sama jednostka napędowa jest super! Jadąc 200km/h słychać tylko lekki pomruk silnika V6. Przyspieszenie jak dla mnie wystarczające , chociaż 1.8T zapewne się lepiej będzie zbierać przy przyspieszaniu. 2.4 musi mieć conajmniej 2500 obr żeby zacząć odczuwać power. Przy kupnie warto zwrócić uwagę na temperaturę cieczy chodzącej, jeśli się silnik nie nagrzewa to czeka cię kosztowna wymiana termostatu ponieważ trzeba przód łącznie z rozrządem rozbierać, mnie to czeka :kwasny:. Jeśli i tak rozrząd musiasz wymienić to nie ma problemu. Silnik 2.4 jest napewno bardziej żywotny od 1.8 T. Myślę że dobrze utrzymany 500 000 km zrobi bez problemu. Jeśli chodzi o mnie to nie zamieniłbym na żaden inny no chyba że 2.8 bo spalanie ponoć niewiele większe a frajda z jazdy większa. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,4 to bardzo dobra jednostka sporo ludzi ma ja na forum wiec pytaj sie ich, 2,6,2,8 to starsze jednostki napedowe, 2,8 30v 200 koników szlo razem w parach z 2,4 jako v6,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalerzy co masz zamiar robić z tym autem,ma służyć do codziennej jazdy czy też czasami do małych ściganek.Jeśli zamierzasz coś kręcić to tylko 1.8 T.Jeśli cie to nie bawi i auto będzie służyć do przemieszczania sie z punktu A do B to bierz v6 2.4.Ten silnik znakomicie będzie sobie radził z tą budą w codziennej jezdzie.Choć poprę kolegów i jeśli chodzi o v6 to tylko 2.8 30v.A różnicy w spalaniu raczej nie odczujesz na tyle by żałować wyboru większej jednostki,a warto , :good:to moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

polecam 3.0 v6 to dopiero jest jazda na pozdrawiam

Pytanie dotyczy silnika w B5.

dawajrapa, zastanów się nad swoim stylem jazdy. Jeżeli lubisz cokolwiek ulepszać w aucie i ostro jeździć, to 1.8T stanowi świetną bazę do tego.

V6 2.4 czy 2.8 nie zostało stworzone z myślą o wariowaniu. Każde dobre 1.8T je objedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, juz sie goniłem z dwoma 1,8 T i oba objechałem dziwne nie :) i co wiecej swiadkowie sa na forum, a ty piszesz ze niby 150 koni ma zrobic 200 koni, niby jak , mowie o serii oczywisce, bo sztuka niejest wpakowac drugie tyle w auto i zorbic z niego 300 koni, pytanie poco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kute tłoki wtryskiwacze kopresor, czemu ma niby nie byc rozwojowa jednostka ?:):) kazdy silnik ma mozliwosci kwestia jest tylko jedna ! cena :) seban111 ty miales jakas zmiane chyba jednostki usiebie ? bo 30v szlo od polowy 97 dopiero, jak ci sie sprawuje ( sorry ze niedotyczy wątka) pozatym jako jezdze juz chwile i mi niejest nudno, ale apetyt wzrósł na ASN-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.

Kolego miałem 2,8 V6Q i 1,8 TQ.

Do dzisiaj mam problem która była dla mnie lepsza.

2,8 to bajka mimo Tiptronica, silnik mocny i elastyczny, choc spalanie na mieście 12-13L

Wrażenia z jazdy - Niesamowite

1,8T przyjemny w jeździe i poczucie Turbo robi swoje,ale żeby tym polatać trzeba go wkrecać w obroty . Spalanie na mieście benzyny w manualu 9-10L.

Podsumowując za 1,8T przemawia ekonomia, a za 2,8 kultura pracy silnika i jego wytrzymałość. Myśle ,że gdybym wybierał jeszcze raz kupiłbym 2,8.

Ja stawiam na 2,8

Pozdrawiam i życze udanego zakupu. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jeżdże autem z takim silnikiem juz ponad półtora roku i nie moge narzekać silnik jest bardzo dobry ma fajny dźwięk i ogólnie nie ma tragedii. Spalanie? oczywiscie zależy jak sie jeżdzi przy spokojnej jeździe 12, 13 litrów a w trasie 8,9(automat) dużo można przy nim samemu zrobić np.wymienić rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kute tłoki wtryskiwacze kopresor, czemu ma niby nie byc rozwojowa jednostka ?:):) kazdy silnik ma mozliwosci kwestia jest tylko jedna ! cena :) seban111 ty miales jakas zmiane chyba jednostki usiebie ? bo 30v szlo od polowy 97 dopiero, jak ci sie sprawuje ( sorry ze niedotyczy wątka) pozatym jako jezdze juz chwile i mi niejest nudno, ale apetyt wzrósł na ASN-a

Jasne moze tak jak piszesz kute tłoki itd ale to jest duza kasa a przy turbo duzo minejsza kasa:)

CO do mojej 30V jestem zadowolony faktycznie V-ka slicznie pracuje i kulturalnie od niedawna mam gaz i musze jeszcze przewody wymienic na nowe bo (swiece juz sa nowe) mi troszke poszrpuje . A tak ogolnie to jest naprawde ok :) hehe niechce zapeszec :) SORy ZA OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...