Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Yamaha XJ600n


gizmus2006

Rekomendowane odpowiedzi

Długo chodził za mną zakup pierwszego motocykla. Zawsze jednak okoliczności były mało sprzyjające. Aż w końcu któregoś pięknego dnia stwierdziłem - dość dziś jest ten dzień. Miała być SevenFifty, ale po przeliczeniu kosztów stanęło na xj600n. Kolor odpowiadał.


Wstępne oględziny szału nie ma. Z wyglądu ładna i zadbana. Niemniej wymaga kilku rzeczy do zrobienia. Opony do wyrzucenia. Łańcuch też. Sprzedający, niestety handlarz, określił z grubsza co do wymiany i zrobienia. Wróciłem do domu, złapałem za kalkulator i już na spokojnie zacząłem liczyć. Wyszło na to, że koszty nie będą takie straszne, a na dodatek część z tych rzeczy o których sprzedający mówił i tak się robi. Kupuję. Przynajmniej to co wymienię będę miał w końcu dla siebie i wiem jakie części włożone. Wszak w zakupionym sprzęcie zawsze są jakieś wydatki.
Z papierów wynika, że właściciel jeden od nowości. Natomiast wiadomo, że nie wiadomo kto jeździł :twisted: . Na szczęście sprzedający okazał się raczej w porządku i jego prognozy co do zakresu prac się potwierdziły.
1d8e7e4852d65466m.jpg

Tak więc po zakupie.
- komplet opon
- nowy napęd DID co prawda nie złoty cóż trudno 8)
- wymiana króćcy ssących
- czyszczenie i synchronizacja gaźników
- synchronizacja zaworów - łańcuszek zostawiony w spokoju tu jest ok.
- regeneracja tylnego zacisku
- płyny - olej z filtrem plus hamulce.
- naprawa obrotomierza bo coś szwankował oraz wymiana podświetlenia na LED
- kontrola kompresji - jest dobrze :)

I tak oto przedstawiam:
d0d674d892e9a339m.jpgac526e04b48eaea1m.jpgf9f933c20ab26221m.jpg4915f1857b3d512cm.jpg4f05ed965e0834a4m.jpgc584395fb5e254bdm.jpg

Miałbyć soft w Szkodniku, ale zrezygnowałem na rzecz tego cuda. Jak na pierwszy motocykl w zupełności wystarczy. Prowadzi się świetnie i ma się wrażenie ( przynajmniej ja takie mam), że dobrze się rozumiemy :). Ot takie wnioski po krótkich weekendowych przejażdżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknia, poluje na coś takiego ale znaleśc w przyzwoitym stanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknia, poluje na coś takiego ale znaleśc w przyzwoitym stanie....

Dzięki :)

Da się :). W granicach 5k powinno udać Ci się coś znaleźć. Moja była sporo tańsza, ale wymagała troszkę poprawek które generalnie i tak większość ( forumowicze raczej ) uważa za niezbędne po zakupie. Ja właśnie próbuję przekonać brata, żeby też kupił coś podobnego na pierwszy raz. i mam nawet 2 sztuki na oku. Jaka będzie ta moja bestia w eksploatacji to się okaże.

W każdym razie powodzenia w szukaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz oplot do niej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna Yamaszka zawsze mi się podobała ta stara XJ, chociaż ta nowa też.

Zmieniłbym mocowanie tablicy, lusterka i wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz oplot do niej ?

Dev, Dzięki, ale raczej nie. Nie zamierzam jej długo trzymać ( chociaż ze względu, że wszystko w niej zrobiłem to kto wie). Kupiłem ją z myślą o nauce jazdy. niemniej jednak bardzo fajnie się prowadzi, przyjemnie się siedzi. A i w życiu mi się pozmieniało więc planowany TDM 900 będzie musiał poczekać. Jeszcze raz dzięki

Ładna Yamaszka zawsze mi się podobała ta stara XJ, chociaż ta nowa też.

Zmieniłbym mocowanie tablicy, lusterka i wydech.

Na pewno 4w1 odpada. Nie podobają mi się kominy z jednej strony.No i lubię klasykę. Błotniczek z tyłu zostaje bo kapeć wąski i robi się jakoś łyso z tyłu. A lusterka hmm nie wiem na jakie :)

Edytowane przez gizmus2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka jakieś custum'owe chromowane ładnie by pasowały, a wydech też bym zostawił podwójny ale tłumiki bym zmienił na jakieś o lepszym tonie i głośniejsze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny polift. W garażu mam m.in. przedlifta XJ600S, Ojczulek nim jeździ. Wdzięczne, tanie w eksploatacji i bezproblemowe moto, dobija do 100kkm :-) U nas w Rodzinie jest już 7 lat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka jakieś custum'owe chromowane ładnie by pasowały, a wydech też bym zostawił podwójny ale tłumiki bym zmienił na jakieś o lepszym tonie i głośniejsze :decayed:

W CB 750 chyba byly w chromie. Fakt trochę ciche są nie zawsze ją słychać, ale na razie wszystko zostaje jak jest bo w drodze pierworodna...

Fajny polift. W garażu mam m.in. przedlifta XJ600S, Ojczulek nim jeździ. Wdzięczne, tanie w eksploatacji i bezproblemowe moto, dobija do 100kkm :-) U nas w Rodzinie jest już 7 lat :-)

Dzięki. Jednak w porównaniu do takiego fz6 ( bracista takim zaczął latać) to niestety przepaść. trochę czuć te w zasadzie lata 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...