Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlenie przycisku awaryjnych zamiast diody od alarmu


andrew01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

szukałem ale nie znalazłem, jeśli przeoczyłem temat wnoszę o prawo łaski i wskazanie konkretnego miejsca :)

do rzeczy, chciałbym wykorzystać podświetlenie włącznika świateł awaryjnych zamiast diody od alarmu. Nie chce dziurawić tapicerki, a wciśnięta/wisząca dioda mi nie pasuje. W związku z tym mam kilka pytań:

- czy to w ogóle dobry pomysł?

- czy to jest do łatwo do zrobienia? Jest tak dioda czy żaróweczka?

- gdzie znajdę kabelek od podświetlenia? którędy on idzie?

- a może mają Panowie ciekawszy pomysł?

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie masz teraz diodę i co ma do tego awaryjny? Sorry ale możesz jaśniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diodę na razie mam luźno, po prostu chciałbym aby zamiast diody migało podświetlenie włącznika świateł awaryjnych.

Edytowane przez andrew01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie Ci się kaszaniło bo podświetlenie awaryjnych sygnalizuje niesprawność pewnych układów w samochodzie.

Jak odetniesz zasilanie i wepniesz się zasilaniem diody z alarmu to będzie średnio. bo nie będziesz miał pojęcia o niesprawności co po nie których układów


Poza tym podczas jazdy nie będzie podświetlania awaryjnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę odcinać, co najwyżej planuję się podłączyć równolegle. Podświetlenie awaryjnych gaśnie po 30 sekundach od zamknięcia, po kolejnych kilku dopiero uzbraja się alarm. Czyli gdy samochód jest uśpiony i gaśnie fabryczne podświetlenie awaryjnych to zaczęło by migać od alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już uparte się na awaryjny to aby alarm nie kolędowanie z awaryjnym zamontuj (jak się zmieści) dodatkową diodę i będzie ona nie zależna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już trochę grubsza sprawa, miałem nadzieję na podpięcie podobne jak podpina się pod kierunkowskazy. A może jakieś inne rozwiązanie? Czy w oryginale była oddzielna dioda dla alarmu czy tylko te diody w miejscach rygli w drzwiach są stosowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko lekiem jest dioda półprzewodnikowa, jeśli wie się co i jak to wszystko jest możliwe.

Od tego są schematy aby było wiadomo co i jak zmieniać.

Jak na moje, jeśli zastosowałbyś diodę na przewodzie zasilającym podświetlenie awaryjnych to po wygaszeniu spokojnie sobie może migać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam w wyłączniku podświetla? Dioda czy żaróweczka? Jak żaróweczka to już musiałbym pewnie napięcie z diody alarmu puścić na przekaźnik aby na podświetlenie poszło 12V. Tylko czy żaróweczka (co prawda impulsowo) nie będzie w dłuższym okresie czasu (np.tygodni) obciążać akumulatora za bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że spokojnie zmieści się tam dioda i obejdzie się bez ingerencji w orientacji instalację. Pokombinować zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mają Panowie jakieś inne pomysły gdzie umieścić diodę bez dziurawienia deski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w lampce masz miejsce na dwie diody od strony szyby.Kup i się do nich chapnij. diody ambiente

https://www.google.pl/search?q=diody+ambiente&client=ms-android-sonymobile&espv=1&tbm=isch&tbo=u&sboxchip=Grafika&source=univ&fir=lk_MQNURRprIhM%253A%252C8tBia-BlD_F-LM%252C_%253BMBu5e4HUU4daMM%253A%252CN8WZOQHJ1JV6oM%252C_%253BImehlAzSc3n9WM%253A%252CyBW-CCp4ggHfZM%252C_&usg=__x3wBsYG3wmlNkXcFFfxXW6s_2QE%3D&sa=X&ei=1tTyVM72OcviO9fTgKAE&ved=0CCkQ7Ak&biw=320&bih=440

Ewentualnie ja bym rezal diodę w obudowie przełącznika regulacji wysokości świateł.

W elektronicznym kup obudowę diody.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie w lampie oświetlenia kabiny nie ma tych dwóch otworów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jestem trochę nienormalny, ale właśnie nie chcę żadnego wiercenia i obudowy diody. To oświetlenie ambiente do mnie przemawia, ale aby to zrobić dobrze to bym musiał wymienić lampkę na wersję z diodami. Docelowo pewnie kiedyś tak zrobię :) A jak tam idzie zasilanie tych diód? Można się gdzieś bliżej podpiąć (w okolicy bezpieczników) czy trzeba będzie dobrać się do lampki?


Panowie, to jak to jest z tymi diodami ambiente, jest szansa się do nich podłączyć? Jak one są zasilane? Na oddzielnym przewodzie? Gdzie go znajdę?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam diodę właśnie w obudowie regulatora wysokości świateł. Nie widzi, dobrze wygląda i w razie czego wymieniam przełącznik i jest jak oryginał nie ruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...