Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[S4 B5] Pojazd weekendowo-rekreacyjny... wreszcie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

jako że już wiosna idzie a ostatnimi czasy nie było nawet jak i kiedy się pochwalić nabytkiem,
wrzucam pierwsze foty i opis mojej S. Póki co, tylko co w międzyczasie było cyknięte - nie było kiedy robić ładnych i szczegółowych zdjęć.
Poza tym, "sesja" jako taka będzie dopiero jak doprowadzę eSę do stanu satysfakcjonującego - obecnie przede wszystkim poprawiam mechanikę i standardowe wymiany wchodzące w skład "pakietu startowego" - auto nie jest nowe i jako sprowadzone do dalszej sprzedaży miało trochę mankamentów....
Fotki tuż przed zakupowe:
d11c6890534f.jpgd32f53f3fa3e.jpgfd5c74e7f51a.jpg

Opis:

Rocznik 1999, po lifcie

Aktualny przebieg 210 tyś.

Kolor LZ9U

Silnik oczywiście AGB 2,7 + program Sportec zrobiony w CH pod 318KM

- skóry w kolorze Ivory, grzane fotele bez el. regulacji

-4.el szyby i szyberdach oraz lusterka
-4 poduchy,

- ksenony
- szyberdach szklany
- klimatronic
- zamek centralny z domykaniem szyb i dachu z kluczyka,
-pełen FIS,
tempomat, dekory carbon S4 itp...

-audio BOSE z radiem Concert II, zmieniarka 6 płyt

Co zrobione ostatnimi czasy na start:

- rozrząd (już był zdecydowanie jego czas - auto posiada książkę w CH prowadzoną do końca)

- olej w silniku 5w-40, nowy płyn chłodniczy, drobne wymiany węży podciśnieniowych w silniku, filtr powietrza

- olej w tylnym moście 75W-90 + uszczelniacze

- przegub lewy przedni + nowe osłony gumowe na obie strony

- wahacze przód górne (dół jeszcze ok) + końcówki drążków kierowniczych

- tarcze hamulcowe tył ATE + klocki Ferodo, nowy płyn hamulcowy DOT-4 w całym układzie

- wymiana czujnika kąta skrętu pod kierownicą - witamy ponownie ESP :)

- wymiana czujnika ABS lewy przód - witamy ABS oraz kontrolę zużycia klocków hamulcowych :)

- spryskiwacz lewego ksenonu + klapka

- naprawa zmieniarki CD - zacięty mechanizm na szczęście udało się poskładać do kupy

- nowa skórka na gałce zmiany biegów

- odmalowane dekielki felg / strasznie zajechane były... chyba ktoś je malował, ale farba odeszła

- hak z tyłu out :)

Mody i poprawki:

Narazie niewiele...

- wszystkie mocowania tylnego mostu zrobione w na poliuretanach

- wskaźnik doładowania AutoGauge

- postojówki LED o barwie bardziej pod ksenony

- odmalowany Y-pipe oraz oczyszczone i osłony oraz wiele innych dziur w które zwykle nikt nie zagląda...

04029884bb5b.jpg8e084ddb4ebf.jpg

Plany:

- układ wydechowy 2,5 lub 2,7 cala / nie jakiś głośny przelot ale rozsądny kwasiak od początku do końca na dwóch

oddzielnych rurach

- mocniejsze hamulce - jeszcze nie wiem na co się zdecyduję, ale planuję zaciski 4-ro tłoczkowe z nieco większą tarczą

- może radio Symphony z konsolą 2DIN... zobaczymy
- zawieszenie jakieś -30 maks -40mm / nie koniecznie gwint może trafi się jakiś porządny kit np. Bilstein lub Koni
- kompletna renowacja oryginalnych felg / może kolor bardziej grafit niż srebrny ew. czarny połysk

- jak serducho i finanse pozwolą, to pójdziemy z mocą w górę - centralny IC, wtryski, może turbiny K04 z RS4 wraz niezbędnymi gratami... trudno narazie powiedzieć.

- podstawka pod filtr oleju + jakaś chłodnica oraz wskaźnik ciśnienia oleju AutoGauge (już czeka)

Zrobione dopiero jakieś 2000km, ale zakup wydaje się korzystny - czas pokaże... :D

Ogólny zarys najbliższych planów to tzw. "zdrowa seria". Trochę poprawek mechanicznych pójdzie ale z zewnątrz na pewno niewiele będzie widać :cool:

Może nadchodzące cieplejsze dni będą bardziej sprzyjać dalszym modyfikacjom i czerpaniu przyjemności z użytkowania. W późniejszym czasie postaram się wrzucić coś z porządniejszych fotek.

Pozdrawiam całe forum

Opublikowano

Elegancik!
Powodzenia w modach ;)

Opublikowano

Jaki wysyp esek :D

Powodzenia w modach i bezawaryjności :)

Opublikowano

Ladna

Opublikowano

- wszystkie mocowania tylnego mostu zrobione w na poliuretanach

Masz mozę jakieś numery/wymiary tych poliuretanów, jaki koszt takiego zabiegu? wahacze też robiłeś?

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Jako ze sezon w pełni, a sesji jak nie było tak nie ma wrzucam parę aktualniejszych fotek wraz z małą listą zmian:

stxyir36.jpg

gihbfaw9.jpg

s5fhgboj.jpg

v8okpmil.jpg

- Zaciski nadal seria ale odświeżone i kolorek zrobiony proszkowo

- przód tarcze Zimmerman Sport wiercone, bo poprzednie samochód już "zjadł"...

- radio Symphony 2DIN a przy okazji wstawiony tunel z podłokietnikiem którego mi bardzo brakowało bo mam w drugim A4 :decayed:

- Wydech dedykowany MTM. Katalizatory na swoim miejscu (narazie) - jest miło dla ucha i nie za głośno

- Nowe palniki Philips 6000k

- Na próbę ramka grilla zrobiona na czarno... i chyba tak zostanie. Znaczki też pójdą w czerń. Co myślicie?

Samochód już jest porządnie "odszczurzony" - teraz czas na mody, ale bez przesady :wink:

W planach nadal do zrobienia zawieszenie na nieco niższe - będzie raczej kit Eibach + Bilstein, ale to juz nie w tym sezonie chyba.

Felgi też na razie nie ruszone, bo koncepcja się zmieniła - będą jednak jakieś 18" po obniżeniu. Możliwe że po prostu AVUS III z S4 B6, albo inne - zobaczymy co się trafi.

Może do wnętrza na jesień wpadną jakieś sportowe fotele, bo zwykłe kubły to szału nie robią ani wygodą ani wyglądem a komplet Recaro jest po prostu drogi...

Później wrzucę jakiś "cyk" ze środka.

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.