Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak podświetlenia MMI i zegarów


Dżony W.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Aktywowałem dzisiaj Audi Drive Select -działa na MMi mam tryb indywidual i możliwość regulacji silnika i ukł kierowniczego. Niestety pojawiły się "skutki uboczne" Znikło podświetlenie klawiszy MMI przy jeździe na włączonych światłach ,diody w klawiszach MMI też świecą słabiej .Podświetlenie zegarów po zmroku działa tylko w pozycji auto ,po przekręceniu włącznikiem na włączenie św.mijania ,podświetlenie tarcz gaśnie ,wskazówki zostają. Nie działa potencjometr regulacji oświetlenia zegarów.Funkcja coming home zaczęła działać nawet w dzień.Czy przy włączaniu ADS mogło coś "w pobliżu" zostać przestawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aktywowałem dzisiaj Audi Drive Select -działa na MMi mam tryb indywidual i możliwość regulacji silnika i ukł kierowniczego. Niestety pojawiły się "skutki uboczne" Znikło podświetlenie klawiszy MMI przy jeździe na włączonych światłach ,diody w klawiszach MMI też świecą słabiej .Podświetlenie zegarów po zmroku działa tylko w pozycji auto ,po przekręceniu włącznikiem na włączenie św.mijania ,podświetlenie tarcz gaśnie ,wskazówki zostają. Nie działa potencjometr regulacji oświetlenia zegarów.Funkcja coming home zaczęła działać nawet w dzień.Czy przy włączaniu ADS mogło coś "w pobliżu" zostać przestawione?

jakie sa błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety zauważyłem to po jakimś czasie po wyjeździe z warsztatu (było dzisiaj słonecznie :)) ,tak że odczytam dopiero w poniedziałek


Zero błędów na VCDS.

Wróciłem do poprzedniego kodowania ,a problem został.

Mile widziane jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę mógł wysłać.

Dzisiaj byłem w warsztacie który robił adaptacje cofnęliśmy kodowanie ,ADS oczywiście się deaktywowało ,a problem z oświetleniem pozostał. Błędów nie wywala.

Wielkie dzięki za gotowość do pomocy :)


Witam

Niestety jeszcze nie opanowałem wklejania to kodowanie kopiuje nie wiem czy to wystarczy :)

260050914034AF000001000300001D0D001E270806010101000000


o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekodowałem i niestety nic z podświetleniem się nie zmieniło.

Brak regulacji podświetlenia zegarów

Brak podświetlenia zegarów w pozycji postój i światła, w auto jest

Brak podświetlenia klawiszy MMI

Ekran przyciemniony

Ręce opadają :facepalm:


Walcząc z problemem podswietlenia udało mi sie dzisiaj dojść do nastepujacej sytuacji

Do modułu 5F wygenerowałem security acsess ,w moim przypadku to 01293

po wpisaniu. w adaptacjach w bloku 49,50,52 zmieniałem wartości tak aby odpowiednio rozjaśnić diody w klawiszach ,same klawisze i ekran mmi. po daniu testu i save wartości zapisały sie ,jednak po wyjściu z kontrolera 5F wszystko wracało don stanu pierwotnego.Czy może trzeba jeszcze cos uruchomić ,zmienić?

Będę wdzięczny z wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy mógłby ktoś wrzucić prawidłowe kodowanie podświetlenia zegarów i wskazówek oraz jak je wykonać?

Kolega przy kodowaniu "testu zegarów" sprawił iż wskazówki nie świecą przy ustawieniu świateł na 0. Znalazłem w sieci takie kodowania dla a6 ale nie wiem czy są one takie same dla a4. Będę wdzięczny za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


sprawił iż wskazówki nie świecą przy ustawieniu świateł na 0.

Na tyle co się orientuję to tak ma właśnie być, jeżeli włącznik jest na 0 wskazówki są nie podświetlone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawił iż wskazówki nie świecą przy ustawieniu świateł na 0.

Na tyle co się orientuję to tak ma właśnie być, jeżeli włącznik jest na 0 wskazówki są nie podświetlone

Na 100% przedtem na 0 same wskazówki się świeciły i wg. mnie takie są ustawienia fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy problem Dżonego został może rozwiązany ? Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! Mam identyczny problem , dał Ktoś radę go rozwiązać ? Będę wdzięczny bo ręce opadają . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mat4455 napisał:

Witam !!! Mam identyczny problem , dał Ktoś radę go rozwiązać ? Będę wdzięczny bo ręce opadają . Pozdrawiam 

Przywróć kodowania które pozmieniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Muskel1 napisał:

Przywróć kodowania które pozmieniałeś.

Pomożesz ? Robiłem wszystko te co są wyżej dawałem nadal nie swieci panel , dam tel 513612189 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Muskel1 napisał:

Czym zmieniałeś kodowania?

Tak z kolega który ma vcds i teraz nie umiemy wrócić by panel zaczął świecić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapisany autoscan zrobiony przed zmianą kodowań?

Grzebaliście tylko w kodowaniach czy w adaptacjach też?

Zmienialiście coś w zielonym menu w MMI?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Muskel1 napisał:

Masz zapisany autoscan zrobiony przed zmianą kodowań?

Grzebaliście tylko w kodowaniach czy w adaptacjach też?

Zmienialiście coś w zielonym menu w MMI?

Tez w zielonym , było zmieniane, żadnego scan nie mamy właśnie . Odezwij się na tel jak możesz będę wdzięczny bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czeka Cię wycieczka do ASO i podpięcie auta online i wykonanie porównania oraz przywrócenie stanu fabrycznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał:

W takim razie czeka Cię wycieczka do ASO i podpięcie auta online i wykonanie porównania oraz przywrócenie stanu fabrycznego. 

Potrzebuje ogarniętej osoby która szczyta swoje kodowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...