Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zimne cieple powietrze z klimy


cyrek

Rekomendowane odpowiedzi

witam. od jakiegos czasu zaczyly mi sie problemy z chlodzeniem i cieplym powietrzem do tego parujace szyby ale wczoraj juz sie pogubilem.... podrozowalem autem ponad 12h na klimie. problem mialem w tym ze od strony kierowcy mialem ustawione LO a od pasazera 18stopni ... i od kierowcy lecialo takie cieple powietrze ze myslalem ze wytopi tapicerke caly czas bylo za goraco a od pasazera wszystko od jaka temp ustawilem taka podawala klimatyzacja. moze ktos co doradzic co bylo tego przyczyna ?

Edytowane przez cyrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie , u mnie nabicie klimy pomoglo hmm , ale teraz mam odwrotnie jak ustawie HI i jade mam cieple powietrze ale bez szalu , stane ,leci zimne i tu jest zagwozdka ocb ?

Wysyłane z mojego C5303 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAGa podpiąc i sprawdzić błędy z klimy, na pewno coś pokaże. Może któras klapa nie otwiera się / nie domyka? Nie wydają nawiewy jakichś dziwnych dzwięków jakby się stale chciały nastawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem w takiej sytuacji pomaga regulacja wszystkimi nastawami od min. do max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u kolegi podpiac sie , bledow z klimy brak , dzwieki z nawiewow nie ma dziwnych , jak wylacze klime to slychac ze sie klapka zamyka , wiem pisales juz z ta nastawa klap min~max , ale kolega nie umie , a dla mnie to czarna magia, za krotko mam auto :-)

Jest gdzies jakas instrukcja jak to zrobic ? Byl bym bardzo wdzieczny kolego :-)

Wysyłane z mojego C5303 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima jest automatyczna. Dmucha powietrzem o takiej temp, zeby zrobic w aucie zadana przez ciebie temperature. HI jest to ok. 30 stopni. Jest lato, wiec moze w aucie miales w okolicach 30 stopni i nie trzeba bylo klimie dmuchac goracem, a gdy juz stanałes, klima troche nadmuchala + slonce lub ciepla aura, przekroczylo 30 stopni wewnatrz i klima puscila zimne, zgralo CI sie to akurat z tym ze sie zatrzymales.

Co do kwestii, ze daje cieplem, a jest ustawione na low, czy tam 18 stopni - za malo czynnika w układzie. Norma, ze troche co roku ulatuje. Jesli ktos zaniedbal klime np. 2 czy tam nawet 3 lata tego czynnika moze byc nawet ok. 40%. U mnie tak było, norma czynnika o ile dobrze kojarze to 550gr, a u mnie bylo ok 200. Dopełniłem i jest git teraz, daje lodówką az milo.

Jesli chcesz auto sprawdzic czy grzeje idz wieczorem do samochodu ok 21, przewietrz, przejedz się az sie nagrzeje motor i wlacz nawiew na HI i kliknij opcje ECON. Powinno nakurwiac cieplem jak z piecyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi ze sprawdzalem rano gdy temp byla 13c, jadac bylo nawet cieple powietrze z nadmuchu , gdy stawalem na swiatlach zaczynalo wiac chlodem, ruszalem wieje cieplym , podjechalem pod blok i stalem z 20min i wialo chlodem , czy to z klimatronika czy z funkcji econ , bez rezultatu w temp wiania.

Wysyłane z mojego C5303 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...