Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa oleju 1.8 ADR


piocio83

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę postanowiłem wymienić olej i filtr oleju ( liqui moly 5w40). Muszę przyznać, że stary olej był dość czarny i zleciało go dość mało.  Ostatnio nie kontrolowałem poziomu oleju, a to ze względu na to, że nie m miałem nigdy problemu z jego ubywałem (wiem ostatnia głupota, moja wina).  Aktualnie po odpaleniu zimnego silnika nie słuchać 2 sekundowego klekotania.  Klekot na rozgrzanym silniku również umilkł.  Będę obserwował sytuację, ale jak narazie wszystko gra :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matinaszek napisał:

W sobotę postanowiłem wymienić olej i filtr oleju ( liqui moly 5w40). Muszę przyznać, że stary olej był dość czarny i zleciało go dość mało.  Ostatnio nie kontrolowałem poziomu oleju, a to ze względu na to, że nie m miałem nigdy problemu z jego ubywałem (wiem ostatnia głupota, moja wina).  Aktualnie po odpaleniu zimnego silnika nie słuchać 2 sekundowego klekotania.  Klekot na rozgrzanym silniku również umilkł.  Będę obserwował sytuację, ale jak narazie wszystko gra :) 

Wcześniej jeździłeś na 10w40? 

Przed wymianą na 5w40 robiłeś jakąś płukankę czy po prostu wlałeś 5w40 i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując auto nie wiedziałem jaki był lany olej więc była robiona płukanka i zalany liqui moly 5w40.  teraz przyszła pora na wymianę oleju i rzecz jasna zalałem ten sam olej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odświeżę temat.

Czy macie jakiś sprawdzony w miarę zamiennik tego nieszczęsnego napinacza. W ASO koszt po rabacie usłyszałem 2030. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mlodu2083 napisał:

Witam,

Odświeżę temat.

Czy macie jakiś sprawdzony w miarę zamiennik tego nieszczęsnego napinacza. W ASO koszt po rabacie usłyszałem 2030. 

Poczytaj kilka stron wcześniej co można z tym zrobić i działaj.

Znajdź sobie w dziale 1.8t temat o napinaczy i masz napisane wszystko .

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...