Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Ubytek płynu chłodzenia ?


sardo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie spada poziom płynu chłodniczego. Nic nigdzie nie wycieka nawet jak postoi 3 dni kropli nie widać. Tu moje pytanie, może to być uszczelka pod głowicą czy ubytek jest przez turbinę?

Mam identycznie.. olej sprawdziłem i jest w porządku, gdzie szukać innej przyczyny??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cieknie ci nagrzewnica? Nie parują ci szyby od środka? Jak auto stoi, to zazwyczaj nic nie wycieka, dopiero po uruchomieniu silnika powstaje ciśnienie w układzie i wtedy zaczyna wyciekać. Pod spodem zbiornika wyrównawczego jest taka rurka, często tamtędy kapie. Czy to jest duży ubytek u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej jest ok choć też coś sporo go ubyło co do parowania nic takiego jak na razie nie ma. Jak wspomniałem wcześniej dymałem pieszo trzy dni a auto stało z gazetami pod silnikiem i sucho nie wycieka, cały układ sprawdziłem dokładnie i nic. Co obstawiacie przeciek przez turbinę czy przez uszczelkę pod głowicą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jeszcze sprawdził dokładnie czujnik temperatury cieczy chłodzacej.Miałem ten sam problem,ubywało mi płynu ze zbiorniczka i przyczyną okazała się uszczelka tego czujnika,koszt to kilka zł.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ostatnio borykalem sie z podobnym problemem-pekniete bylo plastikowe laczenie silnika z gumowym wezem,ktory idzie z tylu silnika do ogrzewania,sprawdzic najlepiej pod cisnieniem-pompowac i sluchac... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jeszcze sprawdził dokładnie czujnik temperatury cieczy chłodzacej.Miałem ten sam problem,ubywało mi płynu ze zbiorniczka i przyczyną okazała się uszczelka tego czujnika,koszt to kilka zł.Pozdrawiam

to jest twoja odpowiedz. Nie bedziesz widzial wycieku, bo po kropelce Ci bedzie wyciekal podczas jazdy i odparowywal wiec nie zobaczysz pod autem zadnego wycieku. Pod tym kolankiem z czujnikami bedziesz widzial po dluzszej jezdzie kilka kropli po czym odparuja i tyle. Mam to samo ale sie nie przejmuje bo litre doleje na 1.5-2 miesiaca, a to kolanko juz wymienialem koszt 15zl ale dalej cos minimalnie nie trzyma ten oring, nie chce mi sie tego robic bo za duzo roboty ze spuszczaniem plynu itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne wyciek zlokalizowany. Mianowicie pojechałem na lotnisko dałe w rurę od serca i wyszło szydło z worka, a mianowicie po otwarciu termostatu strzelił płyn pod czyjnikiem w chłodnicy tak że sprawa zakończona dzięki za wszystkie porady :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...