Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odnowienie felg


lexyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam orginalne felgi s line 17" 9 ramienia i chciałbym je odnowić gdyż dwie są mocno zarysowane, co polecacie piecowo czy tradycyjnie mokro na mokro, felgi są srebrne chyba satynowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie. Podkład, kolor i bezbarwny.

Taaa, pierwsza wizyta w wulkanizacji i po lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie. Podkład, kolor i bezbarwny.

Taaa, pierwsza wizyta w wulkanizacji i po lakierze

to do takich oponiarzy jezdzisz. jesli ktos ma odpowiedni sprzet to nie ma prawa uszkodzic lakier.

co do fel to wypiaskowac, baza , lakier i gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrobią w tym samym kolorze, bo piecowo nie ma szans mają dwa odcienie srebrnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego srebrnego jak ori nie zrobią piecowo

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak lakiery piecowe nie są w tym samym odcieniu co srebrny ORI są bardziej szare niż srebrne i to już nie to co ORI :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za problem jak wyjdzie troszku inny odcień? :) Ja w mieszalni lakierów walnąłem felge wzorcową na stół i powiedziałem że taki ma być mniej więcej kolor i taki mi zrobili :decayed:

Jak masz trochę chęci, sprzętu, umiejętności i czasu to rób sam

Jak masz trochę kasiury odłożonej to oddaj do profi malowania proszkowego

Ja robiłem sam, wyszło cuś takiego

20150214_110054.jpg

20150214_110108.jpg

20150214_110047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek rozmowa tyczy koloru w piecu a nie że sobie dobierzesz na mieszalni jaki Ci się podoba

Piecowo typowego srebrnego takiego jak ORI nie dobiorą bo nie ma takich lakierów.

To po pierwsze a po drugie do pieca nie wsadzisz sobie dekielków plastikowych a niektóre felgi je posiadają zostaje rzeźba z dobieraniem lakieru na dekle (nie wszystkie się również da polakierować...).

Poza tym takie lakierowanie z pistoletu nie ma takiej wytrzymałości jak "lakierowanie proszkowo piecowe" i felgę trzeba dobrze przygotować bo potem wychodzą takie kwiatki jak Ciebie w niektórych miejscach

Więc wybór sposobu lakierowania zależy od wielu czynników a nie czy ktoś ma trochę kasiory czy chęci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa tyczy tego czy lakierowac tradycyjnie czy proszkowo, takie pytanie zadał autor tematu. wiec po co sie sadzisz?

Przy lakierowaniu tradycyjnym mozna idealnie dobrac kolor i to wielki argument na +

btw może napisz co Ty polecasz bo jak na razie skrytykowałeś oba sposoby więc domyślam się że jesteś jakimś fachmajstrem i masz swój sposób na odnawianie felg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa, instruktorów, bardzo dobrze felgi robią, robiłem do Land cruisera 17" i do bmw x6 20" i zrobili za***iście, może nie są tani ale robotę robią dobrą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...