Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwumas ?


koob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na luzie z otwartych drzwi kierowcy słychac dziwny dźwięk, chrobotanie które się pojawia i znika. Po wciśnięciu sprzęgła ustaje całkowicie. Czy to będzie objaw kończącej się dwumasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj mu pędzel na 5-6 biegu z niskich obrotów i słuchaj co się wydarzy. Raczej będzie dwumasa jeśli po wysprzęgleniu jest cisza. Jaki przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj mu pędzel na 5-6 biegu z niskich obrotów i słuchaj co się wydarzy. Raczej będzie dwumasa jeśli po wysprzęgleniu jest cisza. Jaki przebieg?

Przebieg 190k. Sprawdzałem go na 5 biegu z 1000 obrotów i nic raczej podejrzanego nie było słychać.

Dodam, że chrobocze tylko jak jest ciepły, na zimnym nie słychać.

Udało się nagrać:

http://vocaroo.com/i/s0ZnKi2jpZt3

Najlepiej od 13 sekundy, słychać jak wciskam sprzęgło i przestaje. Ktoś potwierdzi, że to dwumasa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj mu pędzel na 5-6 biegu z niskich obrotów i słuchaj co się wydarzy. Raczej będzie dwumasa jeśli po wysprzęgleniu jest cisza. Jaki przebieg?

Przebieg 190k. Sprawdzałem go na 5 biegu z 1000 obrotów i nic raczej podejrzanego nie było słychać.

Dodam, że chrobocze tylko jak jest ciepły, na zimnym nie słychać.

Udało się nagrać:

http://vocaroo.com/i/s0ZnKi2jpZt3

Najlepiej od 13 sekundy, słychać jak wciskam sprzęgło i przestaje. Ktoś potwierdzi, że to dwumasa ?

Na 100% dwumas, miałem ten sam odgłos, po wciśnięciu sprzęgła cisza. Wymieniałem komplet ze sprzęgłem i łożyskiem oporowym. Teraz cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! posiadam a4 b8 2008r silnik CAGA 2.0tdi 143 konie ...problem polega na tym,ze telepie samochodem

przy ruszaniu zwlaszcza jest to odczuwalne pod gorke ...jest kilka objaw, nastepna to przy wcisnietym sprzegle i lekkim

odpuszczeniu (male zawieszenie pedalu sprzegla na dole) obroty ida do gory minimalnie ,ale jest to odczuwalne.

Nastepne to ruszenie z pierwszym biegu i trzymanie go do 2-3 tys nastepnie wcisniecie sprzegla wtedy czuc jakie dziwnie

uderzenie gdzies...jest to odczuwalne na sprzegle ale tez na przednim zawieszeniu...jakby polos? dodam,ze bylem w Londynie

w wielu garazach i nikt nic nie wie,,,, mowili ze dwumas,sprzeglo,poduszki.....wiec mymienilem na nowy dwumas.sprzeglo,

wszystkie poduszki pod silnikiem i skrzynia! na prostej drodze przy ruszaniu juz nie telepie ale telepie nim przy ruszaniu

pod gorke badz z gorki ...i te sprzeglo po wcisnieciu....dziwne potrzebuje waszej pomocy !! co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem a mianowicie.Dzisiaj przy ruszaniu pod górkę pomyliłem biegi i zamias jedynki wrzuciłem 3 i troche go przytargałem??? śmierdziało niesamowicie ale wszystko było ok przy ruszaniu. Czy mam powody do obaw dodam ze mam a4 b8????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały tylko półosie, praktycznie sam sobie odpowiedziałeś na ten problem. Prowadzę za rączkę i podpowiadam

Przy okazji sprawdzić jak wygląda zawór EGR na dolocie za przepustnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek nie bądz taki delikatny :decayed: Jak przedmówca.

Oczywiście mogłeś je trochę zgrzać, ale to co "nabroiłeś" z pewnością już się starło i nie ma powodów do obaw, jedyne co to pozostanie to ślad na docisku.

Skróciłeś mu życie o "miesiąc" nic więcej :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały tylko półosie, praktycznie sam sobie odpowiedziałeś na ten problem. Prowadzę za rączkę i podpowiadam

Przy okazji sprawdzić jak wygląda zawór EGR na dolocie za przepustnicą.

Co ma wspolnego z tym wszystkim zawor EGR ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nie widziałem tego samochodu nie wiem jak się zachowuje, ale w jednostkach 2.0TDI często problemy związane z telepaniem powoduje EGR i to głównie przy ruszaniu, bieg jałowy. Oczywiście wtedy uczucia są czysto silnikowe nie napedowe, jednak może być to złudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest tego typu,ze przy wcisnieciu sprzegla na pierwszym badz drugim biegu czuc ,ze silnik sie unosi....jest to praktycznie nie odczuwalne na pozostalych biegach.Jak juz wczesniej napisalem zostaly wymienione wszystkie poduszki,a silnik nadal sie (telepie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...