Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przycisku głośności w radiu audi a4 b7


jozin3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem chciałbym wymienic przycisk głośności

2qRGqMR.jpg

CZy ktoś kiedys to wymieniał czy ma jakis sposób i gdzie moge kupic zastępczy przycisk. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działa prawidłowo , a tylko chodzi o wygląd to faktycznie usuń tą powłokę bo pod spodem jest ładny czarny plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jacek70 zasiał nutke niepewności czy chodzi Ci o wygląd, czy o działanie. Sam drapałem w b6, jest dużo do drapania :) W B7 już dużo poprawili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glownie chodzilo mi o tym by wymienic je na przyciski chrom, ale z tego co slyszalem to w ASO tylko mozna je dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż jest prosty - po prostu ciągniesz do siebie przycisk. Koledzy Ci dobrze podpowiadają, jak zregenerować pokrętło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w dziale sprzedaży, ktos sprzedawał te pokrętła chromowane więc poszperaj tam trochę, ja wymieniałem te pokrętła bo nie działało mi dodawanie głośności, zapłaciłem za wymianę 40 zł i teraz śmiga idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego możesz opisać gdzie i jak to wymieniales ???? U mnie potencjometr pada i czasem ciężko jest podglosnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego możesz opisać gdzie i jak to wymieniales ???? U mnie potencjometr pada i czasem ciężko jest podglosnic.

Jeżeli masz w domu lutownicę i odrobinę wiedzy jak się nią posługiwać bez problemu wymienisz potencjometr ( dokładniej mówiąc jest to impulsator ). Robiłem to u siebie i wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniałem całkiem niedawno. Poszło szybko i sprawnie. Najpierw kup impulsator np. z tej aukcji (ja stąd brałem): http://allegro.pl/radio-audi-concert-chorus-2-impulsator-enkoder-i5184959644.html

Wyjmujesz radio, zdejmujesz 2 blachy osłonowe, od góry radia i od spodu, odkręcasz 4 małe śruby trzymające panel od wewnętrznej strony i oddzielasz panel od reszty radia. Następnie odkręcasz znowu chyba 4 śrubki i zdejmujesz taki czarny plastik osłonowy. Teraz masz swobodny dostęp do nóżek impulsatora. Nic więcej nie trzeba rozbierać, gdyż impulsator można odlutować i wypchnąć przez otwór, w którym siedzi. Użyj odsysacza cyny jeśli posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki impulsator nie podejdzie? http://allegro.pl/impulsator-enkoder-24-imp-przycisk-ec12p24-21582-i5036605772.htmlTen "dedykowany" śmierdzi mi naciąganiem :P Najlepiej podejść do sklepu elektronicznego i coś dobrać. U mnie niestety nie mieli, a nie chciało mi się czekać na przesyłkę, więc przelutowałęm z jakiegoś starego radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiadomo czy ten podany przez Ciebie podejdzie choć wygląda bardzo podobnie, do tego nie wiadomo jak reszta parametrów. Ten co ja podałem na pewno nie jest wart swojej ceny, po prostu ktoś zwęszył interes i je sprzedaje, ale mam go u siebie wstawione, więc wiesz, że pasuje na 100%. Ja zaryzykowałem i jestem zadowolony z efektu. Zrób jak uważasz :P

Edytowane przez Osaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem u gościa który naprawia telewizory radia itp, wymiana impulsatora kosztowała mnie 40 zł z robocizną, a na aukcji sam impulsator z wysylką 47 :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...