Kupno audi a4 b6 - brak spryskiwaczy ksenonów, xenonów

Michal94

Zamierzam już ostatecznie zakupić audi a4 b6 wersja z FABRYCZNYMI ksenonami.

Sprawdziłem w niej dosłownie wszystko i okazało się że nie działają spryskiwacze ksenonów dodatkowo cały czas się świeci komunikat o niskim poziomie płynu spryskiwaczy choć jest zalany do pełna.

I teraz pytanie, czy może zaciął sie pływak w zbiorniku i dlatego spryskiwacz ksenonów nie działa - w ogóle sie nie wysuwają?

Może reset odłączenia aku cos pomoże z tym komunikatem na fisie ?

Zastanawiam się czy czasem nie ma w niej przełącznika świateł od b7 ale prawdopodobnie jest tylko wymieniona obwódka z b7, bo ma napis dodatkowy auto, ale pozycyjni mam normalnie 2 (pozycyjne i światła), a w b7 jest (auto, pozycje i światła).

Był taki temat ze przełącznik był od b7 i dlatego nie działały ale tak jak pisze u mnie najprawdopodobniej została wymieniona tylko obwodka tego przełacznika od b7.

Taki sam ma przełącznik ta b6 która chce kupić:

Edytowane przez Michal94

Pasuje jakis scan z auta tu wkleic wtedy bedzie cos wiadomo

Głownie chodzi o MCE 09 , moduł kierowniczy 16 , 55 xenon

W tej co chce kupić przełącznik tylko ma 2 pozycje światła pozycyjne > światła mijania, choć na obwódce jest napisane auto> pozycyjne> mijania.

Co do logów w środę jadę po odbiór auta to dopiero wtedy podłączę pod komputer u kolegi i napisze scany. Osobiście ja się jak narazie nie znam na tych programach.

Edytowane przez Michal94

spryski nie zadziałają jeżeli wywala niski poziom płynu trzeba dostać się do czujnika i sprawdzić

Z tego co się orientuje to nie ma tam żadnego pływaka tylko prosty czujnik na zasadzie jest płyn -->płyn zwiera, obwód zamknięty jest, nie ma błędu. Brak płynu, obwód jest otwarty, jest błąd. A jak to wygląda znajdziesz chociażby tu http://a4-klub.pl/index.php?/topic/15479-wymiana-przelacznika-wycieraczek-i-odblokowanie-pelnego-fis/

Edytowane przez Killer098

Dokładnie tez tak myślę, wiec trzeba zacząć od czujnika.

Wielkie dzięki za tę informacje byłem przekonany ze w tym aucie siedzi pływak.

Czy da sie uruchomić spryskiwacze ksenonów przez VAGA nawet jesli mam ten komunikat na fisie ?

Edytowane przez Michal94

No więc wygląda to tak że problem tkwił chyba w zapowietrzonej pompce spryskiwaczy ksenonów. Wykorzystałem 4litry płynu i spryski zaczeły działać. Problemem jest z prawą strona, nie równo pryska i jakby w bok. Przydało by się to wyregulować ale jak zrobić żeby ten spryskiwacz się nie chował ?

Druga rzecz to wydaje mi sie ze ksenony za nisko świecą i lewa strona świeci dalej a powinno być odwrotnie. Czy to się robi kalibrację (poziomowanie) ksenonów przez VAGa a później do diagnosty na ręczna regulacje lamp ?

Jeśli tak czy to jest ten temat do wypoziomowania ksenonów :

Panowie jak jest z tą regulacją ? Chce jutro jechać ustawić lampy w warsztacie ale czy najpierw muszę vagiem wypoziomować ksenony ? Dopiero po tym mogę jechać do stacji na ręczna regulacje ?

Edytowane przez Michal94

Masz jak byk napisane na początku tego wątku, który podesłałeś, że, poziomowanie robi się przed ręczną regulacją świateł.