Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[BEX] 1.8TQ AVANT

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

A4 B6 1.8T BEX Quattro na taki polowałem

Samochód ze Szwajcarii

Wyposażenie z naklejki z dekodera po angielsku

E4J = "S-line"
7A2 = CD changer
4UE = Air bag for driver and front seat passenger
6XD = Exterior mirrors: electrically adjustable/heated
5SL = Left exterior mirror: aspherical
5RU = Right exterior mirror: convex (large viewing field)
1KP = Disc brakes, rear
J0L = Battery 340 A (70 Ah)
1LT = Disc brakes, front
1BV = Sports suspension/shock absorption troche jednak za sztywne :)
3FA = Without roof insert (standard roof)
5TG = Decorative aluminum inserts, dulling
7X0 = Without park distance control
4R4 = Power windows with comfort operation andcircuit breaker
F0A = No special purpose vehicle, standard equipment
8GL = Alternator 120 A
0G1 = Gearshift lever
0YL = Weight range 11 installation control only, no requirement forecast
0JG = Weight category front axle weight range 7
T0L = 4-cylinder gasoline engine 1.8 L unit 06B.G
3NZ = Rear seat bench unsplit, backrest split folding
8JG = Headlight with gas discharge lamp for driving on the right
U2A = Instrument insert with km/h speedometer,radio-controlled clock, tachometer and trip odometer
X4B = National sales program Switzerland
1N1 = Power steering
1ML = Leather trimmed sports steering wheel
8Q3 = Automatic headlight-range adjustment dynamic (self-adjusting while driving)
9Q4 = Multi-function display/on-board computerwith check control
8Z5 = Not hot country
D7E = 4-cyl. gasoline engine 1.8 L/140 kW 20V turbo base engine is T0L/T8C
7Q2 = Navigation system with color screen
CL6 = Alloy wheels 7.5J x 17
7K0 = Without tire pressure warning light
4X3 = Side air bag front with curtain air bag
VJ1 = Reinforced bumpers
6R2 = Leather gearshift boot
3L3 = Manual height adjustment for front seats
4KC = Side and rear windows in heat-insulatingglass
3Y0 = Without roll-up sun screen
4K4 = Radio remote controlled central locking
5D1 = Carrier frequency 433.92 MHz-434.42 Mhz
1SA = Without additional front underbody guard
0GG = Emission standard EU4
Q1D = Sports front seats
4GH = Windshield in heat-insulating glass with sunshield

Zostało zrobione

Wyrzucony katalizator
Nowa odma
Założone turbo k03-073 po regeneracji, wcześniej siedziało k03-029
Log na k03-029
http://vaglog.pl/log_191253.html
A tu już na k03-073
http://vaglog.pl/log_204314.html

Moc i moment nie jest mi znany. Serią na pewno nie jest

Założone LPG
Stag 4
ACr01
Wtryski OMVL REG Fast XXl wtryski zostaną zastąpione na wydajniejsze (Pan gazownik tak samo jak ja nie wiedział, że auto ma powyżej 190 kunia) jeszcze nie wiem jakie myślę o dragonach


Do zrobienia uszczelki pod pokrywą zaworów, rozrząd oraz HHO tu już turbo także nie odczuwalne będzie w starej a3 było lekko czuć różnice.
Kilka fotek
C33377826_1.jpg

C33377826_2.jpg

C33377826_3.jpg
C33377826_4.jpg
C33377826_5.jpg
C33377826_6.jpg
C33377826_7.jpg
C33377826_8.jpg
C33377826_9.jpg

Edit: Wymienione uszczelki pod pokrywą zaworów

Edit: Nowy cały rozrząd filtry i olej i od czasu do czasu kontrolka OIL :o

Edytowane przez Waść Kolorowość

Opublikowano

Ładna sztuka :good:

Opublikowano

Witam,

A4 B6 1.8T BEX Quattro na taki polowałem

Samochód ze Szwajcarii

Wyposażenie z naklejki z dekodera po angielsku

E4J = "S-line"
7A2 = CD changer
4UE = Air bag for driver and front seat passenger
6XD = Exterior mirrors: electrically adjustable/heated
5SL = Left exterior mirror: aspherical
5RU = Right exterior mirror: convex (large viewing field)
1KP = Disc brakes, rear
J0L = Battery 340 A (70 Ah)
1LT = Disc brakes, front
1BV = Sports suspension/shock absorption troche jednak za sztywne :)
3FA = Without roof insert (standard roof)
5TG = Decorative aluminum inserts, dulling
7X0 = Without park distance control
4R4 = Power windows with comfort operation andcircuit breaker
F0A = No special purpose vehicle, standard equipment
8GL = Alternator 120 A
0G1 = Gearshift lever
0YL = Weight range 11 installation control only, no requirement forecast
0JG = Weight category front axle weight range 7
T0L = 4-cylinder gasoline engine 1.8 L unit 06B.G
3NZ = Rear seat bench unsplit, backrest split folding
8JG = Headlight with gas discharge lamp for driving on the right
U2A = Instrument insert with km/h speedometer,radio-controlled clock, tachometer and trip odometer
X4B = National sales program Switzerland
1N1 = Power steering
1ML = Leather trimmed sports steering wheel
8Q3 = Automatic headlight-range adjustment dynamic (self-adjusting while driving)
9Q4 = Multi-function display/on-board computerwith check control
8Z5 = Not hot country
D7E = 4-cyl. gasoline engine 1.8 L/140 kW 20V turbo base engine is T0L/T8C
7Q2 = Navigation system with color screen
CL6 = Alloy wheels 7.5J x 17
7K0 = Without tire pressure warning light
4X3 = Side air bag front with curtain air bag
VJ1 = Reinforced bumpers
6R2 = Leather gearshift boot
3L3 = Manual height adjustment for front seats
4KC = Side and rear windows in heat-insulatingglass
3Y0 = Without roll-up sun screen
4K4 = Radio remote controlled central locking
5D1 = Carrier frequency 433.92 MHz-434.42 Mhz
1SA = Without additional front underbody guard
0GG = Emission standard EU4
Q1D = Sports front seats
4GH = Windshield in heat-insulating glass with sunshield

Zostało zrobione

Wyrzucony katalizator

Nowa odma

Założone turbo k03-073 po regeneracji, wcześniej siedziało k03-029

Log na k03-029

http://vaglog.pl/log_191253.html

A tu już na k03-073

http://vaglog.pl/log_204314.html

Moc i moment nie jest mi znany. Serią na pewno nie jest

Założone LPG

Stag 4

ACr01

Wtryski OMVL REG Fast XXl wtryski zostaną zastąpione na wydajniejsze (Pan gazownik tak samo jak ja nie wiedział, że auto ma powyżej 190 kunia) jeszcze nie wiem jakie myślę o dragonach

Do zrobienia uszczelki pod pokrywą zaworów, rozrząd oraz HHO tu już turbo także nie odczuwalne będzie w starej a3 było lekko czuć różnice.
Kilka fotek

C33377826_1.jpg

C33377826_2.jpg

C33377826_3.jpg

C33377826_4.jpg

C33377826_5.jpg

C33377826_6.jpg

C33377826_7.jpg

C33377826_8.jpg

C33377826_9.jpg

Witaj,

Gratulacje znalezienia ładnej opcji!

Planujesz wizytę na hamowni?

Ciekawe jaki soft tam siedzi?

Pozdrawiam!

Opublikowano
  • Autor

Witaj,

Gratulacje znalezienia ładnej opcji!

Planujesz wizytę na hamowni?

Ciekawe jaki soft tam siedzi?

Pozdrawiam!

W samochodzie siedzi soft firmy ABT, co widać w oznaczniu sterownika w logach jak i jest plomba na ECU ABT

Z hamownią możliwe, że kiedyś się wybiorę póki muszę LPG wzmocnić

Opublikowano

Pamiętam ją z ogłoszeń, jakiś czas wisiała. Były gdzieś tutaj też zdjęcia sprzed naprawy blacharskiej, ogólnie bez dramatu.

Gdzie LPG montowałeś?

Opublikowano
  • Autor

Pamiętam ją z ogłoszeń, jakiś czas wisiała. Były gdzieś tutaj też zdjęcia sprzed naprawy blacharskiej, ogólnie bez dramatu.

Gdzie LPG montowałeś?

Posiadam te zdjęcia przed naprawą.

LPG monotwane u Pana Leszka Jabłońskiego ul. Junoszy w Lublinie

Opublikowano

ladne wnetrze :hi:

Opublikowano

Jakie Ty masz tam tarcze hamulcowe, bo felga chyba 15"...?

Dziwne, bo w BEXie szly standardowo 312mm, a te w 15" felgi nie wejdą.

Opublikowano

Raczej jest to 16"

Fajna sztuka :)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

To są 16'', w oryginale według naklejki powinny być 17 s-line


Nowy nierząd olej filtry i uszczelki pod pokrywą zaworów,
A teraz od czasu do czasu kontrolka OIL :o

Opublikowano

Sprawdź jakie masz ciśnienie oleju. Może smok pompy zapchany.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Ciśnienie jest 1,2 bara nie ma tragedii. Może czujnik mi się psuję :)


Nadejszła wiekopomna chwila

Rwę silnik z powodu zużytego wału oraz bloku.

A miał być taki ładny :D


Dziś przyszło komplet sprzęgła z dwu-masem od AWX Sachsa, zobaczymy na dniach czy podejdzie.
Plus nowa uszczelka pod głowicą, uszczelniacz wału przód i tył.
Wrzucę foty jak znajdę aparat


Audi skończone cały komplet sprzęgła Sachsa z AWX-a podszedł bez problemu, blok wymieniony, tankować i jeździć.
Audi jeździ aż miło biegi wchodzą tak jak wchodziły, pasuję teraz wybrać się na hamowanie by zmierzyć moc i niuta.

Edytowane przez Waść Kolorowość

Opublikowano

Fajno, niech śmiga! Robiłeś remont tego pieca co masz czy kupiłeś słupek?

Jakie koszty w końcu wyszły takich zabaw?

Moc i niuta oszacujesz po logach.

Opublikowano
  • Autor

Kupiłem kompletny blok bez głowicy 800 zł od bfb
Przy okazji z racji że silnik miałem na podłodze wymieniłem wszystkie uszczelniacze no i sprzęgło bo nie chciało mi się kiedyś tam rwać skrzyni, panewek nie ruszałem bo miały kompozyt jeszcze
Do tego uszczelka głowicy nowa.
Filtry olej i jakieś duperele
Łącznie jakoś 1400 zł części plus 1400 zł komplet sprzęgła robota nic bo sam robiłem czyli coś koło 2800 zł.
I chyba sztywny tip trzeba bo coś pierdzi, albo to DV

Ile masz obrotów na szóste przy 100 km/h ?
U mnie jest 2600 obr/min

http://vaglog.pl/log_204554.html

Log ile szacujesz ? kunia i niuta ?

Edytowane przez Waść Kolorowość

Opublikowano

Po przepływie jakieś 210KM.

Chyba turbo od 4400RPM lekko niedoładowuje.

Nm sprawdzisz jak dobrze pamiętam na kanale 120 - ale musisz w miarę dokładnie zważyć auto. Popytaj bardziej obeznanych.

Koszty w miarę jak na zakres i to, że sprzęgło z dwumasem wrzuciłeś nowe.

U mnie przy 100kmph na VI jest jakies 2500RPM, góra 2600RPM. Niestety, skrzynia BEXowa jest krótka... w BFB przy skrzyni VI biegowej jest sporo mniej obrotów.

  • 1 rok później...
Opublikowano
  • Autor

Druga sonda off
Sai off
Evap off
Prace nad programem

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.