Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiezność - ktoś ustawiał ?


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko czy ktoś z was ustawiał zbierzność w b8 ? słyszałęm że są jakieś problemy z odkręceniem sruby na tyle aby ustawić zbierzność. Ponoć na bank się zerwie ta sruba i trzeba zwrotnice wymieniać. Chetnie uzyskam jakies info na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko czy ktoś z was ustawiał zbierzność w b8 ? słyszałęm że są jakieś problemy z odkręceniem sruby na tyle aby ustawić zbierzność. Ponoć na bank się zerwie ta sruba i trzeba zwrotnice wymieniać. Chetnie uzyskam jakies info na ten temat :)

Janusz (mumen) robił zbieżność z tego co wiem jak zmienił fele na 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem zbieżność, ale nic mi nie wiadomo na ten temat żeby coś tam było nie tak, wcześniej kilka lat temu robiłem zbieżność w ASO. Chyba że po prostu nie dało się odkręcić czegoś i szpece odpuścili temat :). Będę na pewno za około 2 - 3 tygodnie ustawiał znowu więc zwrócę uwagę na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiałem, nie było żadnego problemu, lewy tył lekko był korygowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do mechanika mówił że są problemy z odkręceniem srub i ewentualnie jak są do wyje^^^ to trzeba kupić nowe koszt jednej aso ok 60zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawialem zbieznosc w trzech samochodach i to chyba standardowy tekst mechanikow -> "Panie tam sie pewnie sruba urwie i beda problemy". Szczegolnie maja tak jak trzeba robic tyl.

Zmien mechanika na takiego, ktory po prostu wie jak sie to robi a nie od razu straszy cie ze cos urwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu mechanikow wlasnie boi sie tego ruszac ze wzgledu na ryzyko zerwania srub ,badz tez trudny do nich dostep ,szczegolnie gorne tylne od ustawiania katow ,poprostu im sie nie chce bawic.

Jak tylko pomiar miesci sie w zielonym "teoretycznie" dopuszczalnym przedziale ,to wciskaja kit ze wszystko jest super i nie ma co ruszac.

Ja w tej kwesti nigdy nie odpuszczam ,ma byc wszystko na 0.

Raz ze skutkuje to pozniej dobrym prowadzeniem auta ,szczegolnie na duzych kolach ,a dwa czy warto ryzykowac np. scinanie czy zabkowanie opon jesli sie zaklada nowy zestaw na kilka tys. ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibona w Norauto koszt 140zł przód i tył. nikt nic nie płakał o zrywających śrubach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...