Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wibracje auta


KrzysiekSPI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znów zaczynam od wymiany poduszek silnika bo są wylane i skrzyni biegów bo jest całkowicie zerwana.

Wojtaśny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów zaczynam od wymiany poduszek silnika bo są wylane i skrzyni biegów bo jest całkowicie zerwana.

Wojtaśn

witam. mam podobny problem z b7 1.9 przy prędkościach 100 -150 drży jakby przód samochodu szczególnie w nogach czuć mrowienie,drążek zmiany biegów tez ma wibracje. Wcześniej przy redukcji na niższe biegi szczególnie z 4 na 2 pojawiał się dziwny odgłos chybaa gdzieś koło skrzyni :D jak to określił pasaże :D chyba gołębie gruchają ! HE. Teraz tego nie słyszę lecz pojawiły się wibracje. Napiszcie jakie u was były przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po wymianie poduszek silnika. Jeszcze musze wymienić poduszkę pod skrzynią bo w sklepie mi sprzedali nie tą co trzeba. Poniżej przedstawiam zdjęcia moich starych poduszek.

9d23b39c7c1f9ebd7263022d542684ef.jpg

Wojtaśny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po wymianie poduszek silnika. Jeszcze musze wymienić poduszkę pod skrzynią bo w sklepie mi sprzedali nie tą co trzeba. Poniżej przedstawiam zdjęcia moich starych poduszek.

9d23b39c7c1f9ebd7263022d542684ef.jpg

Wojtaśny

i wibracje ustały ? wszystko ok teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy drążek zmiany biegów również drżał w Twoim aucie ?

U mnie drżało wszystko i po wymianie poduszek dużo tych objawów ustało,ale jeszcze trochę czuć i myślę co to może być. Najgorsza z opcji to padnięty dwumas choć go wogole nie słychać i sprzęgło chodzi idealnie.

Wojtaśny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś kontrolowałem stan poduszek i wszystko wydaje się w miare ok , poduszki nie są popękane lecz luz maja nie wiadomo jaki powinien być ten luz ... przecież to element gumowy. Bardziej mnie martwi stan przegubów wewnętrznych mają luz i je troche słychać, Jak to powiedził mechanik nie ma się czym martwić .... ale drążek na 5 biegu drży..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś kontrolowałem stan poduszek i wszystko wydaje się w miare ok , poduszki nie są popękane lecz luz maja nie wiadomo jaki powinien być ten luz ... przecież to element gumowy. Bardziej mnie martwi stan przegubów wewnętrznych mają luz i je troche słychać, Jak to powiedził mechanik nie ma się czym martwić .... ale drążek na 5 biegu drży..

U mnie w czasie jazdy jest już ok,ale na wolnych obrotach drży buda jeszcze,ale już mniej niż wcześniej. No i teraz jestem w kropce co robić dalej.

Wojtaśny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Jak odpale zimnego to obroty ida na jakieś 1000 z groszami i po chwili zaczynają zjeżdżać, wszystko jest git malina i w ostatniej chwili jak już się zatrzymają na ustalonym poziomie - wchodżą mrówki. W dodatku czasem większe, czasem mniejsze, a czasem praktycznie wcale - przynajmniej takie mam odczucia. Jakby tak podnieść wolne obroty o 25 rpm to by ich nie było.

Morsik - odbój z przodu, plecionka na wydechu, poducha skrzyni...dwujmas to raczej ostateczna ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Jak odpale zimnego to obroty ida na jakieś 1000 z groszami i po chwili zaczynają zjeżdżać, wszystko jest git malina i w ostatniej chwili jak już się zatrzymają na ustalonym poziomie - wchodżą mrówki. W dodatku czasem większe, czasem mniejsze, a czasem praktycznie wcale - przynajmniej takie mam odczucia. Jakby tak podnieść wolne obroty o 25 rpm to by ich nie było.

Morsik - odbój z przodu, plecionka na wydechu, poducha skrzyni...dwujmas to raczej ostateczna ostateczność.

Plecionka jest ok,poducha pod skrzynią wymieniona. Odbój na przód kupiony ale nie wymieniony,bo już czasu nie było,ale nie sądzę by to była wina tego. Jeszcze sprawdzę kompem kąt wtrysku i same wtryski,a jak to będzie ok to już tylko kosztowny dwumas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów zaczynam od wymiany poduszek silnika bo są wylane i skrzyni biegów bo jest całkowicie zerwana.

Wojtaśn

witam. mam podobny problem z b7 1.9 przy prędkościach 100 -150 drży jakby przód samochodu szczególnie w nogach czuć mrowienie,drążek zmiany biegów tez ma wibracje. Wcześniej przy redukcji na niższe biegi szczególnie z 4 na 2 pojawiał się dziwny odgłos chybaa gdzieś koło skrzyni :D jak to określił pasaże :D chyba gołębie gruchają ! HE. Teraz tego nie słyszę lecz pojawiły się wibracje. Napiszcie jakie u was były przyczyny.

Kolego po objawach wyglada ze to dwumas :( 99,9%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów zaczynam od wymiany poduszek silnika bo są wylane i skrzyni biegów bo jest całkowicie zerwana.

Wojtaśn

witam. mam podobny problem z b7 1.9 przy prędkościach 100 -150 drży jakby przód samochodu szczególnie w nogach czuć mrowienie,drążek zmiany biegów tez ma wibracje. Wcześniej przy redukcji na niższe biegi szczególnie z 4 na 2 pojawiał się dziwny odgłos chybaa gdzieś koło skrzyni :D jak to określił pasaże :D chyba gołębie gruchają ! HE. Teraz tego nie słyszę lecz pojawiły się wibracje. Napiszcie jakie u was były przyczyny.

Kolego po objawach wyglada ze to dwumas :( 99,9%
No też właśnie już innej myśli do siebie nie dopuszczam. Najgorsze jest to,że kasy na wymianę brak,a za miesiąc czeka mnie trasa 700km na wakacje [emoji20] jeszcze rozrząd by się przydało wymienić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam również na dwumasę :(

U mnie nic sie nie dzieje poza drżeniem przodu i drążka ... nic nie słychać aby coś sie działo z dwumasa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam również na dwumasę :(

U mnie nic sie nie dzieje poza drżeniem przodu i drążka ... nic nie słychać aby coś sie działo z dwumasa..
No u mnie też kompletnie nic nie słychać żadnych stuków czy coś tam innego poza drżeniem raz na jakiś czas. Głównie wtedy jak trochę poszaleje autem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko czy objawy spowodowane problemem dwumasy to tylko stuki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale gdzie się nie czyta to piszą,że towarzyszą temu właśnie stuki. Zresztą jak miałem Bmw e46 to tam nie było tragedii z trzęsieniem auta,a głównie stuki były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz co piszą tylko jedż do porządnego mechaniora :thumbup1: , bo gdybać można w nieskończoność! Myślę, że jak są stuki to już jest się czym martwić :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...