Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co robicie z odpryskami po kamieniach na progach ?


xXPiotrekXx19

Rekomendowane odpowiedzi

witam co robicie ze swoimi odpryskami po kamieniach na progach ja dzisiaj zauważyłem jeden odprysk mały i nie wiem czy to się robi tą sama zaprawką co np. na masce czy może macie jakieś inne patenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten komfort że progi mam plastik , nie w kolorze nadwozia. Jedyny plus bo odpryskuw brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ty masz B6 i dlatego a w b5 tak nie ma i mam nadzieje że to normalny objaw i u wszystkich takie rzeczy się zdarzają bo wiadomo kamień najprędzej z pod koła może wystrzelić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawki są takie gotowe zestawy w aso kosztuje to grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem mam taką zaprawkę z ASO tylko nie wiedziałem czy w tym miejscu też bedzie ona spełniała swoje zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz progi w kolorze nadwozia to spokojnie wykonaj zaprawkę - do nabycia w aso lub w mieszalni. Jeśli masz czarny baranek, to nanieś zaprawkę barankiem, plusem jest jego elastyczność przez co trudniej powstają na nim odpryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma masce to nic nie zrobisz. Musisz pomalować cały element. A potem najlepiej bezbarwna folie ochronna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie ok tylko sprawdź czy nie pojawił się w tym miejscu rdzawy nalot - wtedy należy to miejsce oczyścić delikatnie papierem ściernym, w innym wypadku efekt będzie taki sam jak pudrowanie pryszczy :decayed: Przed użyciem zaprawki oczyść odprysk np zmywaczem silikonowym. Z tego co kojarzę w zakrętce tego zestawu z aso jest pędzelek mały więc nie powinno być problemu z naniesieniem zbyt dużej ilości - na spokojnie sobie powoli działaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi drodzy koledzy co zrobić jeśli chciałbym zakonserwować(profilaktycznie) nadkola. Ściągam koła i czy potem coś jeszcze odkręcam? Potem jeśli będę konserwował(malował gdyż rudej nie mam w okolicach nadkoli) to co gdybym pomalował podkładem antykorozyjnym a potem np chlorokauczukiem? Jeśli nie to co kupić do takiego zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi drodzy koledzy co zrobić jeśli chciałbym zakonserwować(profilaktycznie) nadkola. Ściągam koła i czy potem coś jeszcze odkręcam? Potem jeśli będę konserwował(malował gdyż rudej nie mam w okolicach nadkoli) to co gdybym pomalował podkładem antykorozyjnym a potem np chlorokauczukiem? Jeśli nie to co kupić do takiego zabiegu?

Po demontażu kół musisz także zdemontować nadkole - potrzebny Ci będzie torx, niestety rozmiaru nie pamiętam. Przy wyjmowaniu nadkola delikatna gimnastyka będzie bo ładnie dolega do profilu - natomiast ten element jest na tyle elastyczny że można spokojnie wyginać :) Jak już wyjmiesz nadkola to zwróć uwagę na środek błotnika od wewnętrznej strony - będzie tam taka podłużna gąbka idąca od mocowania błotnika do jego rantu - najlepiej od razu ją usuń do połowy jej długości - nadal będzie tłumiła te delikatne drgania ale dzięki temu nie spuchnie Ci błotnik (w gąbkę wsiąka woda, a zimą dodatkowo sól co powoduje korodowanie nawet zdrowych nienaprawianych błotników). Jeśli od środka błotnika na jego rancie nie znajdziesz rudej to spokojnie możesz rant od środka zabezpieczyć albo środkiem antykorozyjnym (np do zabezpieczania profili z zawartością wosku) bądź właśnie podkładem lub farbą antykorozyjną. Po wyschnięciu możesz jak najbardziej dodatkowo zabezpieczyć chlorokauczukiem bądź środkiem do konserwacji podwozia. Ranty w b5 są niestety wrażliwe. Musowo przy okazji sprawdź dół błotnika na wysokości progu tam gdzie przychodzi dolna listwa gumowa - zbiera się tam błoto i wiadomo jakie będą tego konsekwencje ;) profilaktycznie jeśli nic nie będzie też warto to miejsce zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) co jeśli jednak ujrzę tam pokładny rudej? może i duże, czyścimy na to szpachla podkład i chlorokauczuk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) co jeśli jednak ujrzę tam pokładny rudej? może i duże, czyścimy na to szpachla podkład i chlorokauczuk?

czyścisz do usunięcia nalotu rdzawego - bezpiecznie do gołej blachy a następnie w pierwszej kolejności użyj np tego jako gruntu:

http://allegro.pl/podklad-na-rdze-brunox-epoxy-odrdzewiacz-100ml-i5149853946.html

Po wyschnięciu podkład i np chlorokauczuk. Jeśli pracujesz tylko i wyłącznie od środka to nie ma potrzeby szpachlowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a możecie coś dokładniej o tej zaprawce? mam odpryski od kamyków na masce zaraz nad grillem i bardzo mnie to denerwuje.

kolor jaki mam to lz9u

co mógłbym z tym zrobić zeby to nie rzucało sie tak w oczy ;)

gdyby to był jdm to bym ponaklejał stickersów i tyle :decayed:


ta zaprawka z ASO zdała by egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zda egzamin bo ja juz mam tyle odprysków na masce zrobioną tą zaprawka z aso że mała głowa ale bardzo duzo latam w trasach i dlatego maskę mam taką że teaz ją cała będę malował bo mnie denerwuje ale tak to jak przelecisz zaprawką to prawie tego nie widać trzeba z bliska się przyjżeć aby zobaczyć odprysk. w ASO taki zestaw kosztuje chyba 50 zł i tam masz lakier bazowy + lakier bezbarwny do tego pędzelki i jeszcze taki mały druciak na wypadek jak byś miał brązowe w tym miejscu to możesz tym zeskrobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te odpryski nie sa jakies mega wielkie, najwiekszy ma z 8mm średnicy

mam też odpryysk farby przy emblemacie na prawym błotniku pod kierunkiem (w przedlifcie takie były)

to własnie bym sobie tym przeleciał wszystko :)

a i tak planuje lekko korekte zrobic typu mała polerka i jakaś chemia która nada głębi i połysku, ale te odpryski mnie wku.rwiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem u siebie 9 ml jest bazy i tyl samo bezbarwnego wiec ja taki zestaw mam już od dwóch lat i robię zaprawki na masce i nie tylko i do tej pory starczyło a nawet zostało a sprawdzałem na paragonie to koszt takiego zestawu był wtedy 49 zł w łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...