Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6,B7] Wskaźnik temperatury oleju na FISie; taki jak w RS4


Rosemeyer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie podoba mi się "ton" waszych wypowiedzi... Czy ktoś pomaga za darmo czy nie to jego sprawa ale to nie powód żeby od razu na kogoś najeżdżać... :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie podoba mi się "ton" waszych wypowiedzi... Czy ktoś pomaga za darmo czy nie to jego sprawa ale to nie powód żeby od razu na kogoś najeżdżać... :chytry:

Zgadzam się aczkolwiek uważam też, że CTV powinien napisać, że wie ale nie powie lub wie ale powie za kasę lub najlepiej wie i zrobi takie wyświetlanie za X zł.

A najlepiej gdyby rzucił jeszcze kwota za grupowe rezanie :) Powiedzmy 10 aut wpada na zrobienie wyświetlania temp. oleju :naughty: Chyba wówczas można liczyć na kilka procent rabatu :) Czy też nie ?? :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

I tak zarobiłby. A teraz nie wydaje mi się aby ktokolwiek do niego pojechał :gwizdanie: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, dobrze, że ja się nie wypowiedziałem w złym tonie, niedługo jadę do ASO na duży przegląd, pogadam z moim kumplem który jest elektrykiem i podpytam o możliwości. Dam znać jak by co.

Siemka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie podoba mi się "ton" waszych wypowiedzi... Czy ktoś pomaga za darmo czy nie to jego sprawa ale to nie powód żeby od razu na kogoś najeżdżać... :chytry:

Zgadzam się aczkolwiek uważam też, że CTV powinien napisać, że wie ale nie powie lub wie ale powie za kasę lub najlepiej wie i zrobi takie wyświetlanie za X zł.

A najlepiej gdyby rzucił jeszcze kwota za grupowe rezanie :) Powiedzmy 10 aut wpada na zrobienie wyświetlania temp. oleju :naughty: Chyba wówczas można liczyć na kilka procent rabatu :) Czy też nie ?? :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

I tak zarobiłby. A teraz nie wydaje mi się aby ktokolwiek do niego pojechał :gwizdanie: :naughty:

Dobre wiem ale nie powiem :polew: żadna kasa mnie do tego nie przekona :kox:

PW sie popsuły i ich odczytac nie moge!!!Pozatym jestem obsrany robota od rana do wieczora

Czemu takie słabe texty cetewał ?? nie lepiej ku**s,c**j złamany,sk***ysyn ? jakos dla mnie lepiej brzmi niz wał

wyjezdzam na urlop, po urlopie zajmiemy sie tematem oleju na spokojnie,wszyscy by chcieli powazny temat w 5 minut to nie takie proste!

ten wał,ku**s,c**j (wybrac odpowiednie):

pierwszy w pl zamontował rnse,nikt wtedy nie wiedzial co to

pierwszy w pl zmienil fis na kolor

pozdrawiam wszystkich serdecznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu takie słabe texty cetewał ?? nie lepiej ptak,c**j złamany,sk***ysyn ? jakos dla mnie lepiej brzmi niz wał

A co na jakimś innym forum spotkałeś się z takimi lub gorszymi epitetami ? Widocznie irytujesz nie tylko nas :naughty:

po urlopie zajmiemy sie tematem oleju na spokojnie

trzymamy za słowo bo kilku chętnych z A4 Klubu będziesz miał :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jedyna opcja jest przeflashowanie licznika (choc moze da sie do tego dobrac inaczej).

Do pinu 23 w czarnym zlaczu licznika dochodzi sygnal z czujnika G266 (temperatura oleju/poziom oleju) - http://www.bentleypublishers.com/images//tech/audi/audi.b6.wd.02.pdf. Niski poziom oleju jest wyswietlany na FIS bez wzgledu czy jest kolorowy czy caly czerwony. Pozostaje kwestia temperatury oleju: czy sie w ogole da (na schemacie widac ze tylko jeden z pinow G266 jest podlaczony do licznika - moze to sygnal poziomu oleju i licznik nic o temperaturze nie wie...) a moze przeprogramowac flash lub wykodowac/zaadoptowac. Na audizine twierdza ze nie da sie tego zrobic vagiem.

Kilka linkow:

http://www.audizine.com/forum/showpost.php?p=2521415&postcount=22

Koles wymienial FIS'a na kolorowego i wsrod wartosci do zaadoptowania jest cos o lap timer (RS4 olny).

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3798508&postid=48252288#48252288

A tutaj kolesiowi udalo sie wyswietlic temperature oleju na FIS w audi TT, adaptacja kanal 39

W labelkach VAG-COM'a dla 8E2/8E5 nie ma zadnych infromacji o kanale 39, ale dla 8EC (to B7??) mowa jest o "Oil Level Sensor Adaptation". U mnie (B6 '01) nie mozna nic odczytac z tego kanalu ale moze trzeba sie "zaloginowac" o czym zreszta wspominaja (NOTE: Perform Security Access first).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jedyna opcja jest przeflashowanie licznika (choc moze da sie do tego dobrac inaczej).

Do pinu 23 w czarnym zlaczu licznika dochodzi sygnal z czujnika G266 (temperatura oleju/poziom oleju) - http://www.bentleypublishers.com/images//tech/audi/audi.b6.wd.02.pdf. Niski poziom oleju jest wyswietlany na FIS bez wzgledu czy jest kolorowy czy caly czerwony. Pozostaje kwestia temperatury oleju: czy sie w ogole da (na schemacie widac ze tylko jeden z pinow G266 jest podlaczony do licznika - moze to sygnal poziomu oleju i licznik nic o temperaturze nie wie...) a moze przeprogramowac flash lub wykodowac/zaadoptowac. Na audizine twierdza ze nie da sie tego zrobic vagiem.

Kilka linkow:

http://www.audizine.com/forum/showpost.php?p=2521415&postcount=22

Koles wymienial FIS'a na kolorowego i wsrod wartosci do zaadoptowania jest cos o lap timer (RS4 olny).

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3798508&postid=48252288#48252288

A tutaj kolesiowi udalo sie wyswietlic temperature oleju na FIS w audi TT, adaptacja kanal 39

W labelkach VAG-COM'a dla 8E2/8E5 nie ma zadnych infromacji o kanale 39, ale dla 8EC (to B7??) mowa jest o "Oil Level Sensor Adaptation". U mnie (B6 '01) nie mozna nic odczytac z tego kanalu ale moze trzeba sie "zaloginowac" o czym zreszta wspominaja (NOTE: Perform Security Access first).

no no juz cos wiecej wiemy i jest jakies swiatelko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie widziałem CTV na innych forach, znaczy wrócił już z urlopu na wyspach dziewiczych i jest na bank pełen chęci i wigoru aby przedstawić nam ofertę w sprawie zamontowania kolorowego FISa w naszych A4. Wysłałem mu też linka do tej dyskusji gdyby przypadkiem zapomniał :naughty: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowania kolorowego FISa

To akurat mam, ale temp oleju mnie jak najbardziej interesuje. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie widziałem CTV na innych forach, znaczy wrócił już z urlopu na wyspach dziewiczych i jest na bank pełen chęci i wigoru aby przedstawić nam ofertę w sprawie zamontowania kolorowego FISa w naszych A4. Wysłałem mu też linka do tej dyskusji gdyby przypadkiem zapomniał :naughty: :gwizdanie:

Poziu :polew: to ze ctv jest na innych forach a tu sie nie pojawia,oznacza ze chyba nie ma na to ochoty :naughty: wiec trudno zeby chcial pomoc :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm moze poprostu nie umie i tyle

pisali ze juz rezal taki bajer :mysli: ale zastanawiam sie czy on sam (ctv) czy tez moze jego majster :tongue4:

pewnie klient mial zasobny portfel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz to powiedzial dawno swom zachowaniem.

Przeciez gdyby mial checi do pomocy to moglby choc napisac na czym polega zrobienie czegos takiego i dla mnie byloby to b.wiele :good:

Jak dla mnie wszystko jest jasne i nie ma sensu ta dyskusja bo do niczego to nie prowadzi ...no jedynie mozna sie posmiac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę was o chwilę spokoju. Wyslałem CVT przypominajkę i poczekajmy na odpowiedź. Tymczasem proszę się wpisywać co kto chce mieć zrobione to zrobimy mu ładną listę zyczeń.

1.Letallec: temp oleju

2.Boberek temp oleju

3.Poziek zamontowanie kolor FISa

proszę kto dalej i co ?? kopiować listę, dodać siebie i napisać co jest do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Letallec: temp oleju

2.Boberek temp oleju

3.Poziek zamontowanie kolor FISa

4.HiRide temp oleju i jakby sie dalo to twarz ładnej modelki na caly fis,kiedy wchodze do samochodu :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...