Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 Cabriolet


impulse1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Auto posiadam od niespełna roku czasu, a poszukiwałem go znacznie dłużej, niestety poszukiwania w Polsce zakończyły się fiaskiem więc znalazłem swoją aż w Belgii, ale stan jest zacny.

Była to wersja w moim ulubionym kolorze carribean blue z niestety jeszcze nędznym silnikiem 2,5 TDI z roku 2003 więc ostatni wypust silników z wadliwymi wałkami rozrządu... lecz w bardzo dobrym stanie mechanicznym i idealnym wizualnym z małymi wyjątkami jak widać.

Z5o42ZO.jpg

I21EAPg.jpg

CUHt0Lz.jpg

DrYH4hd.jpg

Ri8uYQu.jpg

cvKZgTH.jpg

JQuzls6.jpg

Po sprowadzeniu został kupiony silnik 2,5TDI o oznaczeniu BCZ z a6 allroad 2004r. 150tys najechane wzięty z rozbitka, więc w końcu niepsujące się 2,5tdi V6...

Miałem jedynie kłopot z EGR bo kopcił lecz został zaślepiony, DPF off, oraz wycięty został kat. lampy zostały wymienione bo były pęknięte , klima nabita, odgrzybiona, serwis pełny zrobiony, zderzak podczepiony, rozrząd wymieniony,

DyGZoP6.jpg

PEl0cuL.jpg

iIaQjiF.jpg

ARLz1Ik.jpg

Nadszedł czas na felgi.

pvnF14M.jpg

Lecz 17 RH ZW3 w naciągu to nie był dobry pomysł... Felgi były za małe, do tej budy.

18D8xNd.jpg

SyJi68H.jpg

poszły vw interlagos z passata CC ale nie polecam ich nikomu, durachromy się utleniają po zimie, są strasznie ciężkie i śmiesznie drogie więc wleciały porsche cup 3 czyli popularne prosiaki:

SiIZwbJ.jpg

Optycznie felga wydawała się bardzo mała względem nadkola, ale trudno na nich przejeździłem kilka miesięcy.

Czas na środek.

Środek został zamieniony na komplet s4 cabrio czyli czarna skóra z białymi lampasami w pełnej elektryce, oraz pamięcią ustawień fotela kierowcy, oraz pasażera, ps które obecnie są wystawione do sprzedaży ;) fakt, że zakurzone strasznie ale świeżo po serwisie. Leżakują sobie w pokoju i czekają na nowego kupca.

nys4EXJ.jpg

Jednak znalazłem ciekawe felgi TRW polakierowane w kolorze z palety porsche więc zamówiłem następny środek pod kolor felg:

8HcP5ml.jpg

NMV6b4k.jpg

A to felgi ;)

lapQahd.jpg

I9Eeha0.jpg

W zacnym rozmiarze 19 cali na vredestainach, oraz federalkach.

Przednie boczki posiadam ale chcę wymienić audio więc na razie nie wrzucam skórzanych.

Jeżeli chodzi o zawieszenie to siedzi 1BV z esy.

Ogólnie rzecz biorąc zakup dobrego cabrio wyniosł mnie sporo do stanu w którym się znajduje, ale nie polecam szukania czegokolwiek w naszym kraju, może nie wszystko wystawione na portalach aukcyjnych jest takie na które ja trafiałem, lecz straciłem na oglądanie tego złomu wiele czasu.

Pozdro

Edytowane przez impulse1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny upolowales kolor caba!

NIestety z felgami to nie trafiasz wg mnie za specjalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny upolowales kolor caba!

NIestety z felgami to nie trafiasz wg mnie za specjalnie :)

Wiem, że tego typu felgi nie każdemu przypadną do gustu, lecz przez wiele lat jeździłem na gwincie i panującym trendzie więc szukam felg jak najrzadziej spotykanych i pasujących do tego kierunku, ogólnie rzecz biorąc mimo, że to świeży zakup felgi zostaną wystawione na sprzedaż.

Im rzadziej spotykane i wyjątkowe felgi tym bardziej mi to odpowiada, te są strasznie ciężko dostępne, a zakładając felgi z rs/s jeździłbym jak każdy inny.

Edytowane przez impulse1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny upolowales kolor caba!

NIestety z felgami to nie trafiasz wg mnie za specjalnie :)

Wiem, że tego typu felgi nie każdemu przypadną do gustu, lecz przez wiele lat jeździłem na gwincie i panującym trendzie więc szukam felg jak najrzadziej spotykanych i pasujących do tego kierunku, ogólnie rzecz biorąc mimo, że to świeży zakup felgi trafiają na ogłoszenie, jak zawsze bo docelowo mają tam trafić Bugatti ale za ładny komplet 15tys zł zapłacić to jest dość znaczne obciążenie finansowe... ale z czasem może i takie tam zagoszczą, o ile nie zamienię na s4 cabrio b6.

Im rzadziej spotykane i wyjątkowe felgi tym bardziej mi to odpowiada, te są strasznie ciężko dostępne, a zakładając felgi z rs/s jeździłbym jak każdy inny, imitując auto szybsze które chciałbym mieć ale mnie do końca na nie nie stać, coś w stylu wszystkich starodawnych bmw ze znaczkami mpower.

zgadzam sie z Toba kolego, trzeba sie wyrozniac. Kazdy spelnia swoja wizje i projekt, dla tego tez nie wszystkim sie podoba. Ale to rzecz gustu, a o gustach sie nie rozmawia. Jak dla mnie spoko furmanka i 19" fela jest jak najbardziej optymalna :naughty:

Edytowane przez Tommikrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna sztuka. Lecz te ostatnie felgi do takiego samochodu to nieporozumienie wg mnie. Wogóle nie pasują, ale skoro Tobie się podobają to nie ma problemu. Ludzie zakładają oryginały bo one najbardziej pasują do samochodu i ładnie leżą. Felgi z CC wyglądały super, ale mówisz że się utleniły po zimie? Jeździłeś cabrio ze szmacianym dachem w zime?

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna sztuka. Lecz te ostatnie felgi do takiego samochodu to nieporozumienie wg mnie. Wogóle nie pasują, ale skoro Tobie się podobają to nie ma problemu. Ludzie zakładają oryginały bo one najbardziej pasują do samochodu i ładnie leżą. Felgi z CC wyglądały super, ale mówisz że się utleniły po zimie? Jeździłeś cabrio ze szmacianym dachem w zime?

Nie to nie jest moje jedyne audi w garażu, lecz owszem kilka razy wyprowadziłem cabrio bo zimy nie było, lecz nie ma różnicy czy jadę avantem czy cabrio w zimę bo cabrio ma potrójne poszycie i poprawione ogrzewanie, lecz staram się je oszczędzać. Felgi z paska cc utleniły się po zimie gdy jeździły na pasku b6. zrobiły się robaczki tak założyłem na trochę do audi by zobaczyć jak leżą, zresztą jak każde felgi które do niej wkładałem, szukałem ostatnio monoblocków w polerce a te są zbliżone do tej formy więc od wczoraj są te.

Edytowane przez impulse1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fele bedziesz malowa, czy zostawiasz je takie jakie sa? daj kilka fotek gdy beda juz na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorek przepiękny! w końcu mam taki sam :decayed:

ale felgi kompletnie nie w moim guście..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi zostają w takim kolorze, który tak mi się spodobał, że dokupiłem do nich środek jak wspominałem wyżej, więc nie będzie innego, a na pewno nie w tym sezonie ;)

87dNZ19.jpg?1

ZTrfyOt.jpg?1

YksVBOk.jpg?1

9GQOByN.jpg?1

1vgH9Lm.jpg?1

evzb397.jpg?1

gEKHX8Y.jpg?1

ZvlFICE.jpg?1

hT15iXS.jpg?1

E249eDb.jpg?1

rFBwJUy.jpg?1

ewgPYVj.jpg?1

wdLLCk7.jpg?1

DRgwiVX.jpg?1

7JMSiUE.jpg?1

Przednie skóry z boczków zostały tylko do przełożenia, ale prędzej chcę wygłuszyć drzwi.

@Up

Wiem, że siedzi jak koza na tych 19'' więc zamówiłem sprężyny H&R 45/30, powinna siąść wystarczająco.

http://store.allsprings.com/audi-a4-cabrio-hr-sport-springs-2002-08-p116.aspx

Edytowane przez impulse1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw sobie przycisk START ENGINE (od RS4) obok ręcznego, przy otwartym dachu to +100pkt. do lansu :naughty:

:wink:

nr1-3568738083122951854.jpg

z tym, że do cabrio przycisk jest zintegrowany w jednej ramce z przyciskiem otwierania dachu i w zasadzie dostępny jest tylko w ASO (za ponad 300zł :kwasny: )

Pomyśl też o tylnych lampach z modelu B7... o ile akceptujesz takie przeróbki :wink:

c716605102012204347_2.jpg

BTW, byłem przekonany, że w cabrio montowano już poprawione silniki 2,5TDI od początku produkcji tego modelu... :mysli:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

START ENGINE jest na wypasie, ale nie wydaje mi się by w aso kieszeń od otwierania dachu łącznie z start engine od RS4 cabrio kosztował tylko 300zł...

Tak o lampach z b7 myślałem początkowo po zakupie, ale nie było żadnych na aukcjach więc zostały b6 a o temacie zapomniałem. Mój miał oznaczenie BFC, owszem odświeżony silnik lecz wycierające się wałki oraz wrażliwa pompa została, trafił się świeży w dobrej cenie z DE więc go wrzuciłem i jest spokój.

Edytowane przez impulse1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie wołają za ten panel ze START ENGINE dokładnie 320zł, ja (na razie) spasowałem ;)

Te lampy faktycznie trudno dorwać, w handlu są dostępne jedynie oryginały, bo zamienników nie ma, nie spotkałem się.

W ASO jedna lampa kosztuje 700zł... warto to wiedzieć by nie przepłacić za używki :wink:

PS. Fajny kolorek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny przyszły, są założone, Nierówności wybiera. Nie ukrywam, że zastanawiałem się nad innym rozwiązaniem, jest ciekawy air na olx, lecz daleko a nie mam nikogo do ogarnięcia układu i estetycznego montażu zegarów, myślałem też o gwincie, tylko że dobry gwint to koszt air'a, więc siedzi mix spężyny H&R/tłoczyska 1BV. Jeździłem na wielu gwintach lecz ta konfiguracja podchodzi pod KW, jest twardy gdy jadę autostradą ;] czuć krzywiznę drogi, auto delikatnie podskakuje, lecz na dziurach umożliwia szybszy skok i tłumienie w stosunku do 1BV. Springi warte polecenia ;)


BfHbu14.jpg?1
W1Y3c4o.jpg?1


6CUBlul.jpg
KgwGw8X.jpg
hNGyDiC.jpg
1MBEk2B.jpg
PLHcSJ2.jpg

 

Edytowane przez impulse1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieska Audi w kwietniu została sprzedana - jeśli tak można nazwać jedyną opcję sprzedaży cabrio czyli zamiana, wzięty w rozliczeniu touran 09r dsg z nadzieją szybkiej sprzedaży jednak stał i obrzydzał zdecydowanie zbyt długo, w końcu poszedł i jest w garażu kolejna b6 cabrio, na razie nie moim bo prosto z trasy wstawiona do auto tuning żelazny.

32.jpg

Edytowane przez impulse1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BeyerBrown napisał:

A4 cabrio zamieniłeś na... A4 cabrio? :) 

No tak wyszło, sylwetka b6 bardzo mi się podoba w cabrio, tylko tam był diesel pod maską, w tej benzyna. Tam nie było już czego kręcić a tu można ;)

Edytowane przez impulse1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w prowadzeniu jest wyczuwalna różnica? Jak wiadomo silnik w A4 wisi przed przednią osią, a 1.8T jest lżejsze od 2.5TDI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to silnik jest w agonii, sprzedający zakatował tam wszystko doszczętnie, robię general, olej nie był zmieniany, pałowane na zimnym poszły zawory, szklanki, czyli cała głowica, pierścieni nie było, turbo, odma, sprzęgło, wahacze, klocki, nawet brlok rozsadziło, jednym słowem jeździł aż zajeździł :D za to buda i środek w stanie świetnym. udało mi się tym dojechać do GDA z słubic, choć chciałem się wracać po lawete i to odbierać nast. dnia ale ryzyko podjęte i jakoś tam dojechało. na początku lutego mam odbiór, zapłacę rachunek i zobaczę,(po dotarciu) powinno być lepiej, 2,5 znacznie dociążał przednią oś, tylko w jednej i drugiej fwd, Q z avant,sedan nie podejdzie a z cabrio szukam i nie mogę znaleźć, w ostateczności wezmę anglika w Q bez prawa rejestracji, zabiorę graty i oddam na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...