Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana MMI Basic na MMI Hight kolor


hellspawn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś orientuje się gdzie można przerobić MMI Basic na MMI High w województwie zachodniopomorskim lub lubuskim?

Chodzi mi o warsztat i części niezbędne do tej przeróbki.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś orientuje się gdzie można przerobić MMI Basic na MMI High w województwie zachodniopomorskim lub lubuskim?

Chodzi mi o warsztat i części niezbędne do tej przeróbki.

A konkretnie co najbardziej Tobie przeszkadza w wersji Basic? Tydzień temu zmieniłem A4 B8 2010, na A4 B8 tzw. "po lifcie" - w poprzednim miałem MMI High, a teraz niestety Basic. Początkowo byłem niemal pewien, że zainwestuję 3 tys. zł w wymiane na wersję High, ale obecnie chyba mi skutecznie przeszło.

Najbardziej irytująca jest dla mnie żenująca rozdzielczość ekranu LCD 400x240 (przewaga dzięki technice sprzed 10 lat) i w zasadzie rozmyślałem jak wymienić go na większy 800x480 bez wymiany całej reszty gratów. Może to być mało możliwe, bo duży wyświetlacz ma zdaje się o jedno duże złącze więcej, ale jeszcze nad tym pomyślę i być może dałoby się to jakoś uruchomić jeśli ekran to tylko ekran.

Drugą istotną wada w porównaniu z poprzednim samochodem jest system audio (basic plus), który wg mnie został chyba zaadoptowany z jakiegoś kompaktu daewoo... Do bagażnika wpakowałem subwoofer (i dojazdówkę!) i myślałęm o zastosowaniu fabrycznego wzmacniacza do tego modelu (koszt rzędu 300zł), ale wydaje mi się, że nie przebrnę przez ochronę komponentu, albo inny problem techniczny, a ponoszenie tych kosztów wydaje mi się zbędne. Dlatego też postanowiłem zastosować dedykowany wzmacniacz do subwoofera (sygnały z wyjść głośnikowych radia wersji basic), wygłuszyć drzwi matami tak, jak jest to opisane na tym forum przez użytkownika darecy, wymienić fabryczne głośniki w przednich drzwiach i dołożyć tweetery nad nimi.

Przed godziną wykonałem też upgrade nawigacji do 5.17.4 pozbywając się fabrycznego DVD, który blokował mi napęd (nową nawigację mam na karcie SD). Wersja HDD jest zdaje się o jedną wersję nowsza, ale nie jest to dla mnie istotne. Zamiast odtwarzacza muzyki na dysku w wersji High dołożyłem kabelek do złącza w schowku, gdzie podpiąłem pendrive z muzyką i też jest "malina".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A konkretnie co najbardziej Tobie przeszkadza w wersji Basic? Tydzień temu zmieniłem A4 B8 2010, na A4 B8 tzw. "po lifcie" - w poprzednim miałem MMI High, a teraz niestety Basic. Początkowo byłem niemal pewien, że zainwestuję 3 tys. zł w wymiane na wersję High, ale obecnie chyba mi skutecznie przeszło.

A ja zmieniłem u mnie w "polifcie" MMI 3G BASIC na 3G+ SIM :) Wyszło mnie 3000zł na gotowo (części z allegro+robocizna+ochrona komponentu) i pomoc (Grzegorza "wrclaguna"). Wrażenia z oglądania teledysków i filmów na MMI nieocenione, a i audiconnect działa oraz googlemaps,

Wiec jak zmiana to tylko na 3G+ SIM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz coś więcej. Może numery urządzeń, jakieś problemy. Kasa 3000,00 to po odjęciu ceny twojej mmi3g basic?

Mam kupca na swoją mmi 3g basic i może bym zainwestował w high z sim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adkowski masz może linka do mapy 2015 plus aktywator na mmi basic?. Znalazłem ale boję się ściągać stamtąd.


A tak w ogóle jak zmienię graty z mmi basic na mmi high (ekran, jednostka i panel) to co muszę kodować? Może by ktoś napisał krok po kroku opis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adkowski masz może linka do mapy 2015 plus aktywator na mmi basic?. Znalazłem ale boję się ściągać stamtąd.

PM ME

A tak w ogóle jak zmienię graty z mmi basic na mmi high (ekran, jednostka i panel) to co muszę kodować? Może by ktoś napisał krok po kroku opis?

Zagadaj do wrclaguny ten człowiek wie wszystko :P

Edytowane przez adkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest do sprzedania mmi 3g plus z sim i chciałem się dopytać czy zmiana z mmi 3g basic jest możliwa?  No i czy panel sterowania mmi zostaje mój czy konieczna jest wymiana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś opisane łopatologicznie jakie ma opcje mmi 3g basic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.
znacie jakiegos magika w odległości do 100km od Elbląga co zmienił by mi monochromatyczne mmi 2g na 3g high?
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...