Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z światłami - same się włanczają


niCO-s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprawa wygląda tak jakiś czas temu kupiłem zestaw naprawczy przełącznika świateł przy przekładaniu został uszkodzony przełącznik świateł ku mojemu zaskoczeniu bez tego przełącznika światła same się zapalały zaraz po wsadzeniu kluczyka do stacjki (po 3 sekundach) wiec nie kolidowało mi to w użytkowaniu samochodu do czasu zamówienia nowego przełącznika. Dziś przyszła paczka z przełącznikiem podpinam go pod wtyczkę wsadzam w swoje miejsce przełacznik i ku mojemu dziwieniu brak jakich kolwiek zmian, dalej się zapalają same światła przełącznik nie reaguje na ruchy światła przeciwmgielne się nie włączają itd.

Moje pytanie brzmi jak zrobić by wszystko wróciło do normy by światła sie same nie włączały a przełącznik reagował na ruchy.

pytanie drugie po wsadzeniu przelacznika na swoje mijesce nie umime go teraz wyciagnąć jakieś pomysły ?

Sprawdziłem bezpieczniki w skrzynce po prawej stronie wszystkie są sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest takie zabezpieczenie, by zawsze mieć światła - komputer sam je włączy, gdy wykryje np brak włącznika lub jego uszkodzenie.

A kupiłeś dokładnie taki sam włącznik? Bo ja kiedyś kupiłem ładny i sprawny od B7 do mojej B6 i było do samo - odpalał światła sam, a na włącznik nie reagował.. Ktoś mi podpowiadał, że jest różnica we włącznikach.

Aby go teraz wyciągnąć to: wciskasz środkowe pokrętło, przekręcasz w prawo do połówki między 0(zero), a pozycyjnymi i ciągniesz do siebie - musi wyjść delikatnie i lekko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem jak go wyciagnąc tylko problem jest że niechce wyjsc...

z tego co pamietam zamawiałem go po kodzie i powininen by c taki sam no ale teraz raczej juz tego nie sprawdze jak nie wyciagna go jakimś sposobem.

Edytowane przez niCO-s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak nie możesz wyciągnąć, to odkręć obudowę pod kierownicą i wtedy wyciągniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy kod się zgadza. Jeżeli włącznik miałeś z b6, a kupiłeś np z b7 to bez drobnych zmian w kabelkach nie ruszy(wystarczy pozamieniać piny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...