Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie opony na felge 19" 8.5J


Pawlo 2004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie kupilem felgi 19" 8.5J Et35 do mojej A4 B8 z zawieszeniem s-line

Teraz przyszedl czas na zakup opon i tu pytanie jakie beda najlepiej pasowac tak aby:

- nic nie tarlo,

- zeby rant felgi byl osloniety

Tak wiec prosze o pomoc bo przez weekend musze zakupic opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 8,5J weź 235/35 - kup sobie vredestein ultrac sessanta giugiaro, ja sobie je bardzo chwale no i komplet dostaniesz za 3k na allegro.

daj z 10mm dystansu, będzie lepiej wyglądało przy et35

Edytowane przez impulse1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie takowe opony zakupie bo teraz je mam na 18" i jestem z nich mega zadowolony bo sa dobre na mokrym i suchym.

A nie lepiej bedzie 245/40/19?

Mam zamiar wrzucic 5mm dystans na tyl, mysle, ze przy feldze 8,5J to wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawias z s-line też był 1BV ?

zobacz u mnie w tematach znajdziesz jak wygląda profil 35 na 19stkach zawieszenie 1BV et felgi 32 a szerokość 8J, gumy 215przód i 225tył.

Profil 40 będzie zdecydowanie bardziej komfortowo, bo u mnie jest decha przy ciśnieniu 3bar...

245/40 może być trochę zbyt napompowana na tej feldze, 235/40 moim skromnym zdaniem będzie ok ;-)

Edytowane przez impulse1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w podpisie jest moja srebrna B6 jak klikniesz w zdjecie to widac jak ladnie wszystko pasowalo ale teraz jest mowa o A4 B8 a to auto ma zdecydowanie wieksze nadkola.

Oba auta z zawieszeniem s-line 1BV

Kupie chyba raczej 235/35/19 i mam nadzieje, ze jakos to wszystko ladnie wypelni nadkola a w razie gdyby felga byla jeszcze schowana to dokupie dystanse.

Edytowane przez Pawlo 2004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki rozmiar będzie idealny, choć nie wiem jak w b8 z nadkolami wyjdzie, ja do siebie zamówiłem dzisiaj springi h&r 45/30 ale nie było źle, estetyka pod siebie.

Wrzuć fotki jak już będzie na aucie

Bezchmurnego nieba życzę!

Edytowane przez impulse1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/35/19 jest za małe do B8, tam jest inny przelicznik rozmiarów niż w B6, a takowa pasuje do B6, w b8 podstawowym rozmiarem jest 225/55/16 a nie 205/55/16. Kolega Olinek na B8 w 19" ma 225/40 na 8,5 cala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ans czegos nie rozumiem... najpierw piszesz, ze 235,35 jest za male a za chwile, ze kolega olinek ma 225/40 us iebie na feldze 8.5J 19"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem vredestein ultrac sessante 235/35/19

Mam nadzieje, ze wszystko ladnie bedzie wygladac na feldze 8.5J i nie bedzie ta opona zbyt naciagnieta.

Opony maja byc u mnie we wtorek a nowe au w czwartek wiec w sobote bedzie zmiana na Rotory :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem vredestein ultrac sessante 235/35/19

Mam nadzieje, ze wszystko ladnie bedzie wygladac na feldze 8.5J i nie bedzie ta opona zbyt naciagnieta.

Opony maja byc u mnie we wtorek a nowe au w czwartek wiec w sobote bedzie zmiana na Rotory :banan:

Jak wygląda 235 na 8,5 cala zapodaj foto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobie zdjecie i zapodam. Szczerze to wolalbym szersza opone ale roznica cenowa pomiedzy vredestein ultrac sessanta 235 a 245 to tutaj w UK to 250 funtow czyli prawie ponad 1300zl. Moglem kupic inne opony o rozmiarze 245/35/19 za wiele tansze pieniadze np. Falken ale vredestein moim zdaniem nie maja sobie rownych wiec dlaego wybor padl wlasnie na nie.


Obiecane zdjecie

Felga 8.5J 19"

Opona 235/35/19

632de04c89aa0ed1med.jpg

e0801af2a11cd065med.jpg

Edytowane przez Pawlo 2004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

245/35 bedzie w sam raz

Dobra nie ma co kombinować , już czas kupować :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

245/35 bylo by w sam raz ale nie dam 1500zl za ta przyjemnosc bo za te pieniadze bede mial springi eibacha i dystanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

245/35 bedzie w sam raz

235 jest w sam raz. bardzo dobrze wygląda na tej feldze do tego świetna opona, polecam, trzyma drogi bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że Vred Sessanta 235 na 8,5" wygląda dobrze - nie ma specjalnego naciągu, jak na przykład na Fuldzie Sport Control ;) Rozmiar jednak do B8 to chyba nieodpowiedni co? Nie powinno być 255/35 (ewentualnie 235/40)?

Edytowane przez KOval81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opone znam doskonale bo na 18" tez na nich jezdzilem i dlatego wlasnie kupilem takie same na 19" bo jestem z nich mega zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w B6 też miałem, ale 225/40 R18 i nigdy mnie nie zawiodły. Teraz też szukam czegoś do C6 i w grę Sessanty wchodzą również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...