Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Średnie spalanie 2.0 ALT


robertw78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od niedawna jesten szczęśliwym posiadaczem A4 2.0 B.i mam problem z pływakiem z zbiorniku,mianowicie żle wskazuje ilość paliwa.Moje pytanie dotyczy tego ile można przejechac średnio km na pełnym zbiorniku,?

Jestem ciekawy ile mogę zrobic bezpiecznie km,żeby niejeżdzić co 200 lub 300 km na CPNzanim mój mechanik coś z tym zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bak ma 60 albo 65 litrów.

jazda po mieście, dużo świateł ~14L/100

jazda po mieście mało świateł ~11L/100

mieszana ~8.5-9.5L/100

trasa ~poniżej 7L/100 gdy nie przekracza się 120 km/s

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

bak ma 70 litrów - ja robię na baku ok 800 km (po mieście ) - w trasie 900 km

ale oczywiscie zależy to od wielu czynników, stylu jazdy .... mój to raczej ecodriving :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm , powiem tak, zatankowany po "korek" komp pokazuje 980 km do przejechania

srednie spalanie wskazuje 6,9 do 7,8 jeszcze 8 nie przekroczyło ( no może raz) zaskoczony jestem , prawda że nigdzie mi sie nie spieszy i jazda przeważnie na 5 biegu od 40/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen bak 65 litrów (+5 litrów rezerwa jakiej nie widzi komputer)

Miasto 600 km

Trasa 140-150 8,5l

Zmieniam biegi przy 3-3,5 tys obrotów czyli normalna jazda z klimą. Ecodriving zabija wam dwumas, zaboli portfel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zmieniam biegi przy 3-3,5 tys obrotów czyli normalna jazda z klimą. Ecodriving zabija wam dwumas, zaboli portfel "

Powiem tak: 3 tys obrotów na 5 biegu to około 100 na liczniku , dla mnie w miescie czy nawet lekko poza miastem to za dużo, a 60 - 80 spok

moment obrotowy pozwala na jazdę na 5 biegu przy prędkości 40/h oczywiście trzeba brać pod uwagę warunki drogowe ,wzniesienia ,ruch itd.

Jeżdzę przeważnie z dzieckiem i żoną więc :grin: 5-teczka jak najbardziej się sprawdza , 40 to sporadycznie jak nie chce mi sie lewarkiem mieszać.

Co do dwumasy to może zaboleć - jak wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. u mnie jest bak 65 litrów. zatankowany po korek i wynosi do przejechania 1050 km. : ) tankuje na bp dodam. po miescie przejezdze 900 km a poza miastem jazda tak 2,5 - 3 tyś obrotów to tak zrobie 1100 km wiec wynik pozytywny. pozdrooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. u mnie jest bak 65 litrów. zatankowany po korek i wynosi do przejechania 1050 km. : ) tankuje na bp dodam. po miescie przejezdze 900 km a poza miastem jazda tak 2,5 - 3 tyś obrotów to tak zrobie 1100 km wiec wynik pozytywny. pozdrooo

nie wiem co bym musiał robić żeby się zbliżyć do 1100 km :D

przy oszczędnej mieszanej jeździe zrobie max 900 km ale wtedy juz mnie krew zalewa jak nie przykręcę do 5000 rpm na pierwszych 2 biegach :D

nie powiem, są to bardzo oszczędne silniki ale swoimi wadami odstraszają ;(

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj pełen bak wystarczal mi na niecałe 600 km, trasa 850. Ale 1100? To nie cinquecento

:-) po to brałem 2.0 130 km do normalnej jazdy, nie do toczenia się. Polski ecodriving... , już mnie szlak trafia. Włącza się taki do ruchu i rozpędza jak jumbojet, jak nie stać na benzynę i ten motor to są tańsze i mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem 700kilometrow zatankowalem 60litrow bp rezerwa jeszcze nie swiecila wiec mam pytanie jaka jest rzeczywista pojemnosc baku? Dzisiaj mialem minimalnie po nizej polowy baku po podpieciu  kompa pokazywalo mi 32 litry a zatankowalem 40litrow wiec teraz juz sam nie wiem, jedni piszą 60 drudzy 65 a trzeci 70 litrow. Kto wie ile ma zbiornik tak naprawde??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj danych technicznych to się dowiesz. Jest tam wpisane, że 70 litrów. Jak wyżej koledzy pisali komputer uwzględnia tylko 65 litrów - ze względów powiedzmy bezpieczeństwa cobyś nie musiał na stację dymać piechotą :D Przy szarpanej jeździe 600 km, przy normalnej 800 km przy ekoooo można wykręcić powyżej 1000km, ale jest to jazda naprawdę eko :D Myślę, że 750 km to bezpieczny interwał do zatankowania. Swoją drogą przykład z życia wzięty - w golfie dojechałem do głębokiej rezerwy, w baku pływał syf, zapchał filtr i maszyna przerywała. Nie ma co wyjeżdżać za głęboko tego paliwa. Niech mechanior obczai czy liście (w domyśle syf) tam nie pływają, a moje życie poznało już taki przypadek :D 

Pierdyknij sobie gaz to zasięg będzie w granicach 1500 km, polecam! :D Podjeżdżasz dwa razy w miesiącu pod dystrybutor :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...