Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki olej na dolewkę. Zaświeciła mi się kontrolka o niskim stanie


Voytek90

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Na początku napiszę, że chodzi o audi a4 b6 silnik 2.0 131koni.

Auto sprowadzone z niemiec 2 tyg temu. Zaświeciła mi się dziś kontrolka o niskim stanie oleju. Mam problem bo nie wiem jaki olej mogę dolać. Z naklejki która jest przyklejona mało wiem. Teraz moje pytanie czy każdy olej syntetyczny można mieszać np jeśli jest 0-w40 a naleje 5w-40 to nic się nie stanie? Mam naklejkę z której wiem że olej mam wymienić do 8.2016 lub przy przebiegu 191tyś, Aktualnie auto ma 168tyś. Naklejka jest z castrola i jedyne co widzę na dole to napis Volkswagen empfiehlt VW 501 14. Wiem że to jest symbol oleju ino jakiego i o co w tym chodzi :/ Jakby nie mogli po prostu napisać 0w40 czy coś.

Proszę o pomoc i podpowiedzcie na czym Wy jeździcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul, Valvoline,LM. Wyór należy do Ciebie ,a typ ma być 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbol, który podałeś dotyczy płynu hamulcowego.

Co do oleju - jeśli był serwisowany w ASO to zadzwoń tam i powiedzą, jak nie był to i tak wlany jest pewnie 5wX albo 10Wx, choć jeśli z Niemiec to stawiałbym raczej na 5 a jeśli był longlife to już na bank 5w30. Co do marki - forum aż kipi od tego, mnóstwo teorii, zero twardych dowodów :) Od siebie powiem, że po prostu dolej a jak nie wiesz co było i się boisz to wymień. Wbrew obiegowym opiniom to nie wybuchnie jak zmienisz markę.

BTW - możesz powiedzieć jaki jest stan na bagnecie w chwili kiedy wyskakuje komunikat? Nigdy tak nisko nie zszedłem :P

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na bagnecie to może 2mm od dolnej kreski. Kontrolka czasem gaśnie.A jest coś co bym mógł teraz dolać i żeby się nic nie stało?

A jeśli chodzi o aso to mogę zadzwonić do polskiego czy do Niemiec?

temat można zamknąć, olej wymieniłem na catrol 5w40 i mam spokój,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posłuchałeś i nie czytałeś będziesz za to miał brudny motor. Wszyscy castrola odradzają. Ja też miałem go kiedyś i wiem co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po castrolu smok wygląda tak

05da047f9d38b1b53740c8362440002d.jpg

Miska zdjęta 1f2c8571a3a965606ed96459a4e98daf.jpg

bo się pocilo. Silnik jeździł do 105 tys na long life, a kupiłem jak miał 165 tys

Gratuluję zalania, gorszy już tylko Mobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG tak jak kolega napisał powyżej tylko nie castrol, mobil...itd.. motul, valvoline czy liquimoly. ja mam osobiście wlany olej motul synergie + 6100 i jestem bardzo zadowolony. cena 5 litrów z nie dużym rabatem 107 zł. polecam naprawdę. pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Castrolu same problemy-szlam w silniku,kontrolka oleju co około 100km mimo stanu maks... Teraz cały czas Mobil i jest ok. Przy następnej wymianie właśnie chcę sprawdzić Motula jaka będzie różnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Na początku napiszę, że chodzi o audi a4 b6 silnik 2.0 131koni.

Auto sprowadzone z niemiec 2 tyg temu. Zaświeciła mi się dziś kontrolka o niskim stanie oleju. Mam problem bo nie wiem jaki olej mogę dolać. Z naklejki która jest przyklejona mało wiem. Teraz moje pytanie czy każdy olej syntetyczny można mieszać np jeśli jest 0-w40 a naleje 5w-40 to nic się nie stanie? Mam naklejkę z której wiem że olej mam wymienić do 8.2016 lub przy przebiegu 191tyś, Aktualnie auto ma 168tyś. Naklejka jest z castrola i jedyne co widzę na dole to napis Volkswagen empfiehlt VW 501 14. Wiem że to jest symbol oleju ino jakiego i o co w tym chodzi :/ Jakby nie mogli po prostu napisać 0w40 czy coś.

Proszę o pomoc i podpowiedzcie na czym Wy jeździcie.

Kolego jak chcesz długo i bezawaryjnie jeżdzić to nie wymieniaj oleju co 30 tys tylko co max 12tyś . To taka dobra rada .

Ja bym to wszystko zlał po uprzedniej płukance i zalał dobrym olejem LM lub millers 5W40 i oczywiście dobry filtr oleju np mann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plukanka a potem zalej motul 10 w40 polsyntetyk robilem tak i jestem zadowolony , nawet silnik przestal sie pocic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plukanka a potem zalej motul 10 w40 polsyntetyk robilem tak i jestem zadowolony , nawet silnik przestal sie pocic

I sprawdź cene wariatora, zaworu sterującego i wysokiego ciśnienia. Olej 10w przyspiesza zużycie tych części
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce odswiezyc temat. Ja lece od roku na OLEJ ORLEN PLATINUM MAX EXPERT V VW AUDI 5W30 i caly czas na dolewke daje ten sam olej. Zbliza mnie sie wymiana oleju i nie wiem czy wlac inny? dodam ze malo co mi bierze oleju ;)) no i wymienilem sobie uszczelke i mam czysciutki blok :) bo podciekalo ;/ przebieg 259tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mało go znika, nie zapycha się katalizator tym co masz to po co zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moge z 10w 40 zmienic na 5 w 40 po uprzedniej plukance bo xsebo1 straszy wymiana wariatora itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...