Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] OOOO wiśnióweczka


acidQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem przedstawić moją A-Czwóreczkę Avant, kupioną półtora miesiąca temu.

150 KM w papierach, ale chyba coś jest podkręcone. Być może sprawdzę to kiedyś w ASO lub na hamowni.

Póki co zrobione to co trzeba zrobić w nowym, 15letnim aucie ;)

Rozrząd kompletny (Conti), rolki alternatora i klimatyzacji, pompa wody (Hepu z metalowym wirnikiem), paski (Conti), uszczelka pokrywy zaworów (Elring), wentylator nawiewu (jakiś zamiennik), filtr paliwa (Mann), powietrza węglowy (Mann), oleju (Mann), płukanka Liqui Moly Engine Flush, olej (Castrol 5w40), odma (oryginał), termostat (Whaler).

Poza tym przelutowany sterownik klimatyzacji, wyczyszczona miska olejowa i smok pompy oleju, i wymienione ramię wycieraczki.

W zeszłym tygodniu założony wtrysk podtlenku LPG Vialle LiquidSi i po blisko tysiącu km jestem zachwycony

Zamierzam jeszcze wymienić radio na oryginał.

Wrzucam kilka zdjęć, wykonanych jeszcze przez handlarza, mam nadzieję że będzie się Audi podobać. Wkrótce wrzucę nowsze zdjęcia.

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

008.jpg

Pozdrawiam,

acidQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie są przyciemnione. Zdarłem folię gdy tylko przyjechałem do domu ☺

Tez nie jestem fanem przyciemnionych, choć ma to swoje zalety również.

Pozdrawiam,

acidQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

@ quattro_1991 - nie planuję jakichś ogromnych zmian: może jakieś letnie kapcie na większych ładnych szprychowych felach i być może, ale tylko BYĆ MOŻE troszkę bym utwardził zwieszenie, gdyż po instalacji gazu przy obu zbiornikach pełnych tył trochę siada i średnio to wygląda.

@ luty2502 - gałka już zamówiona od użytkownika tego forum

@ Giniu - w rzeczywistości kolor wygląda troszkę inaczej - chyba za dużo fotosklepu w tych zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej też po zatankowaniu benzy i gazu d*pa siada, włożyłem tymczasowo gumy w sprężyny i jest troche lepiej ale na dłuższą metę nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie polecasz to nawet nie będę próbował :) Dupka po zatankowaniu 2×full obniża się tylko odrobinkę, ale jednak to widać. Zastanawiam się co rozsądnego można z tym zrobić - sprężyny? Zależy mi jednak na komfomforcie. Może obniżyć przód, to się wyrówna :)

... jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dłuższe sprężyny na tył, będzie lepiej wyglądała i zachowasz komfort :) tylko żeby nie przedobrzyć, kiedyś w Golfie 3 tak zrobiłem i nie dość że nie fajnie to wyglądało to na zakrętach wyrzucało... a z tymi gumami może u Cb by przeszło, warto spróbować bo to mały koszt (20zł) u mnie od dostawczaka weszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już będę coś robił z zawieszeniem, to na pewno będę chciał to zrobić dobrze: sprawny i bezpieczny samochód przede wszystkim.

Może ktoś jeszcze mi coś podpowie.

20150329_001.jpg

A tak wygląda wiśniówka bez photoshopa.

Edytowane przez acidQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przekładałem koła i zrobiłem fotkie

a851cdfc127fe224.jpg

jeśli u Cb tylko przy obciążeniu siada a na pusto jest git to warto spróbować :)

u mnie na pusto jest trochę za nisko także dlatego to nie jest na dłuższą metę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Giniu - dzięki za foto. Z tymi gumami trakcja jest ok? Wiesz - sprężyna juz nie działa tak jak została zaprojektowana. W każdym razie będę myślał o tym żeby coś z tyłem zrobić, choć mam teraz pilniejsze sprawy: po 6 tys km zaczęła hałasować maglownica (a może to tylko końcówka drazka), nie wiem - muszę na diagnostykę pojechać, i jeszcze zapłony wypadają :( mam nadzieję że wymiana którejś cewki rozwiąże problem.

@keicam217 - dzięki. Choć sam nie jestem fanem drewna w aucie i szukałem detali alu, to jednak ciemne drewno wygląda nawet fajnie, a jak przestanie mi się podobać to wymienię lub okleję.

Dziś przyszła oryginalna gałka, ale nie znalazłem czasu żeby podmienić - jakoś do jutra wytrzymam ;)

Jeszcze mam do Was pytanie: mam standardowe audio (nie BOSE), to czy oryginalny chorus I (kaseta), będzie grać na wszystkich 6 spikerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci sprawdzą na ile procent chodzi Twoje zawieszenie, jeśli jest jeszcze ok to wsadź z tyłu te gumy i pod obciążeniem będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...