Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Statystyka kradzieży


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Trąbią o tym, że nasze A4ki są najbardziej rozkradanymi samochodami w Polsce ale czy ktoś dotarł gdzies do jakiejś pełnej statystyki ? Jakie modele i które województwa? Szukałem, ale niestety osobiście nie trafiłem na nic konkretnego.

Przy okazji jeśli pojawił się juz temat a propos jakiś autoalarmów zacnych (i jak się zabezpieczać przed kradzieżą) to z chęcią przyjmę link do grubego tematu zeby nie zaśmiecać ;)

Edytowane przez Seventhson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci statystyka? Taka wiedza raczej i tak nie uchroni przed kradzieżą. Z doświadczenia wiem, że po auta z górnych półek nie sięgają amatorzy, a fachowcy mają brzydki zwyczaj szkolić się w ASO!!! Stąd mają wiedzę, sprzęt i umiejętności. A statystyka... no cóż.... mawiają, że krowa i teściowa, statystycznie mają po trzy cycki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś statystyki roczne, w 2014 w top 5 masz a3, a6, passat, a4 i golf. 660 a4 w 2014 zniknęło. Jak pogooglasz to znajdziesz. Ale co Ci z takiej wiedzy? Moze tyle, że na bank trzeba mieć AC lub minicasco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o tej statystyce ale chciałem znaleźć coś bardziej konkretnego. A4 jest sporo modeli. Dlaczego pytam ? Z czystej ciekawości. Zastanawiałem się czy celują w młodsze roczniki czy starsze też padają ofiarą. Dopiero co kupiłem moją sztukę i zacząłem się nad tym zastanawiać czy dla potencjalnych złodziei taka stosunkowo tania jest warta świeczki.

W każdym razie dzięki będę kopał sobie dalej w chwili wolnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czy dla potencjalnych złodziei taka stosunkowo tania jest warta świeczki.
Wszystko jest godne uwagi, jeśli jest chętny (kradną nawet Golfy II). Najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze sposoby zabezpieczenia, to własny (nie fabryczny alarm i odcięcie zapłonu, lub dopływu paliwa). Tak jak wspomniałem wcześniej, złodzieje zwykle mają kontakty w ASO, znają więc nawet fabryczne kody, dorobienie kluczyka nie stanowi więc problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk raz sprzedawałem 3,0 v6 Q w manualu to przyjechali potencjalni "klienci".

Teraz najdziwniejsze po dojechaniu na umówione miejsce poprosili o zgaszenie silnika. Następnie sprawdzenie wszelkich schowków, kieszeni w aucie, a na końcu najważniejsze było pytanie o producenta butli LPG. Po dłuższym dobieraniu się do butli i znalezieniu, uznali, ze maja jeszcze jedna do oglądnięcia i zadzwonią.

Żadnego słuchania silnika, jazdy próbnej, mierzenia lakieru nic. I całe szczęście bo tylko wzbudzili moje podejrzenia, od razu podjazd do znajomego na warsztat, tam przeszukanie i pod maska miedzy zderzakiem a belka znalazłem nadajnik GPS. Później rozmowa ze znajomym z Policji i GPS "poszedł" na służbową ich kijanke :)

2 dni później już sobie nadajnik chłopaki odebrali. Od tamtej pory umawiam się tylko na stacjach z monitoringiem, także tak też radzę uważać. Często z garażu łatwiej ci ukradną auto jak spod domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn (mieszka na stałe w Essen), mówił mi, że dwa lata temu oglądał program, w którym dwóch naszych rozbroiło wszelkie zabezpieczenia w Q7, przy pomocy telefonu z bluetoothem, po czym odpalili i odjechali. Całość zajęła im kilka minut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne do czego się dokopałem to to, że najwięcej aut znika na Śląsku i w Wielkopolsce (spora "przewaga" tych dwóch województw). Które modele A4 konkretnie - niestety nie wiem.

No nic pozostaje jakiś nieoryginalny autoalarm jeśli nie uda mi się załatwić AC dla mojego 13latka ;)

Myślę, że temat może być przydatny dla kogoś z podobną paranoją :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze zabezpieczenie przed kradzieżą Audi to kupić Skode. A przynajmniej u nas tak gliniarze twierdzą że w życiu nie mieli takiego zgłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


gliniarze twierdzą że w życiu nie mieli takiego zgłoszenia.
Znaczy, albo oni za krótko żyją, albo masz na myśli Favorit, lub Felicję. :facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki u mnie rejon że Skoda może z kluczykami w stacyjce stać i nikt nawet nie spojrzy, ale zostaw Toyote lub Audi.[emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne do czego się dokopałem to to, że najwięcej aut znika na Śląsku i w Wielkopolsce (spora "przewaga" tych dwóch województw). Które modele A4 konkretnie - niestety nie wiem.

No nic pozostaje jakiś nieoryginalny autoalarm jeśli nie uda mi się załatwić AC dla mojego 13latka ;)

Myślę, że temat może być przydatny dla kogoś z podobną paranoją :P

Powinno się dać, na moje z 2002 mam minicasco. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie kradną wszystko ale najwięcej kradną audi a 3 vw golf audi a 4 dlatego ze tych aut jest najwięcej i części sa chodliwe wiec szybko sprzedajna rozebrane auta

kilka lat temu miałem taka sytuacje ze ukradli mi auto dzień wcześniej ukradli auto policjantowi odległośc miedzy tymi autami była niewielka parnasiście kilometrów jego auto znalazlo sie jednak moje nie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...